Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 195
  • 301
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 122
silrai боже как си я докарала Мая.  bouquet Честит ви празник.  newsm59

dimitrina73 стахотна е!

Пепи супер!

2в1
много хубава кошница!

В момента качвам снимките на Великденската торта и след малко ще я покажа.

# 31
  • Мнения: 1 173
Пепи благодаря ти много   bouquet Този път си ги запазих, аз нали си мисля че винаги мога да прегледам старите теми и нищо не пазя ooooh!а то виж какво се получи-заключена. Благодаря и за темата  bouquet
 Тортите от снощи- напълнихте ми очите , аз още не съм се събудила напълно( тук е 8ч сутринта) а такива красоти. Тази МАЯ, какво направо ,тя си е истинска. Чак на мен ми се прииска такава торта, да ми напомня детството. Това филмче да не го дават пак в Бг( как децата знаят за Мая) newsm78
Димитрина не знам какво си правила и какво си "скривала" но е невероятно красива , семпла(аз такива ги обичам) торта. Браво и не е комплимент , да знаеш Grinning
 На Пепи тортите няма да коментирам , то се знае Simple Smile
Вие с този разпети Петък ме сразихте. Аз нали много много не ги знам тези неща, но така или иначе ще си направя крема за тортата днес(Трюфел), и малко цветенца -и заека ще се опитам , че да видим.
 Някой беше питал за Династията- според мен крема и си е страхотен , с муса на Танита може и да стане , но защо , при такъв вкусен крем newsm78
 Иначе за муса на Танита- предполагам пандишпанен блат ще свърши работа. Аз го правих на Барбито с готов сух микс, и се получи.
 

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 18:01 от raya_usa

# 32
  • Варна
  • Мнения: 355
Срам, не срам, показвам моята втора торта.  Embarassed

Има доста фалове, крема между блатовете ми разкъса чаршафа отстрани, а освен това плетеницата ми стана доста зле, но следващия път се надявам да спретна по-хуваба торта с ваша помощ.

# 33
  • Мнения: 1 122
Джиджи-биджи е какъв срам. Много е хубава. newsm10

А ето и моята торта. Е все пак стана въпреки номера, който ми извъртя тая сметана. Вече ще взимам само на Хопла.





ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ

# 34
  • Мнения: 729
Момичета, включвам се само да ви пожелая  весели празници! Hug

А тортите, които до сега разглеждах са не просто прекрасни, те са разкошни!  chef  bouquet

# 35
  • Мнения: 1 965
stasi76 - Мнооооооого сладка тортичкаааааа. Прияде ми се морковче, чак.....
Джиджи-биджи - Не се предавай толкова лесно! Хубава е тортата, не и   се притеснявай толкова!!!
_Пепи_ - Чудесна кошница. Амбицира ме!
Ей, хора.... дозите на рецептите са просто .... чудовищно големи... Laughing , а пък аз... нали съм лакомия .... взех че забърках цяла доза млечен марципан.....  Цял ден си въртя китки и листа.... снощи бях си подготвила яйчица..... и въпреки всичко като наредих тортата..... остана от всичко още толкова..... Явно и утрешната ми тортичка ще бъде в този стил......

Парцаливия и почти прозрачен ефект на цветята постигам с лъжичка. Много добре става... Все пак не всички истински цветя са идеални по краищата...Яйчицата са от натрошени бишкоти, орехи, едро стърган шоколад и разбито масло със малко захар. Отгоре е кокос, оцветен с боичките които показах в предишното ми включване.
    Момичета.... разровете шкафовете на мъжете.... има невероятни неща там. Макетните ножчета повече трябват на нас, отколкото на тях....Както вече видях и други са приватизирали шпаклите.... Аз пък си намерих разкошни винтове и дюбели, които използвам за релеф на листенцата например, намерих си и разни ламаринки, които след консулт разбрах, че не ръждясват и с помощта на клещите и снимките от сайта си направих някои формички. Така де, защо да даваме бесни суми, като си  имаме в къщи материали..... има и други хитринки, но като се сетя ще ги пусна като идея. Още веднъж поздравления за всички  smile3501

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 21:27 от van444eto

# 36
  • София
  • Мнения: 2 658
Пепи, stasi76, van444eto, страхотни тортички   bouquet
Джиджи-биджи, добре е станала тортичката, не се притеснявай Simple Smile

# 37
  • Варна
  • Мнения: 355
Ааааа, не съм се отказала  chef Само че доста торти ще трябва да направя, за да се доближа до вас - майсторките  newsm55

Благодаря ви за подкрепата, за мен наистина е важна Hug

# 38
  • Мнения: 2 550
Момичета, замесих млечния марципан на Наталина, но...пое 1кг и 200гр пудра захар  Crazy
Накаря просто ми писна. Изобщо не стана като тесто за месене на баница примерно.
Можех още килограм пудра да сложа и сигурно и него щеше да го глътне  Sad
Изобщо не знам ще излезе ли нещо, имам чувството, че още трябва да му сложа пудра, обаче не ми се излиза да докупувам още  Crossing Arms

# 39
  • София
  • Мнения: 2 658
слагай сухо мляко, а не пудра захар. Ако си спазила пропорциите отива малко пудра захар.

# 40
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Марче аз за Цветница закъсах така с Руска мастика 2 и доста захар пое по моя вина обърках жълатина.Сложих го за малко в хладилника та се стегна иначе правих цветчета но ги изсуших неправилно и не можах да го сглобя но на другия ден бяха супер твърди.Успех

# 41
  • Мнения: 2 550
бе май солжих малко повече от 30мл вода  Crazy
дали ще стане за ядене тоя марципан с 1 кг пудра захар в него  Blush Joy

# 42
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Да ти призная честно нашите не обичат прекалено сладко и не го одобриха много.Ако искаш направи го колкото можеш по тънко.

# 43
  • Мнения: 2 282
Силрай, Димитрина, Пепи, Стаси, Ванче, страхотни торти!
Българско драконче, много красиви рози!
Джиджи-биджи, чудесни цветя си моделирала, и то без инструменти!
Да покажа и моята бърза русалка за имения ден на малката - нямаше цветя, ама ако знаете как и се радваше... като я питат как се казва, напоследък все е "Русалка".

След малко ще забъркам Варна-та, за да се опитам да направя тревичка, яйчице и некъф дзвер. Май и аз ще опитам да направя яйцата от смес за сладък салам.

# 44
  • Мнения: 1 491
Крема отвън е масло с кондензирано мляко. И кафевия и зеления са оцветени с боички Simple Smile
Оказа се че няма нищо страшно при работа с крем  Mr. Green

_Пепи_, много ме заинтригува с този крем с кондензирано мляко ... Моля те, сподели как го правиш  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт