Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 165
  • 301
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 4 358
Едно въпросче - ще правя за утре торта Татяна. Можете ли да ме посъветвате за подходящ крем за нея? Или най-хубава става с разбита сметана или заквасена сметана?
Искаше ми се да покрия тортата с чаршаф от Мершмелоуз, но нямам идея дали може? Сметаната дали няма да скапе покритието? Моля за съвет, че ще се заема още привечер с изработката и да знам кои продукти още да си набавя.  Simple Smile

Аз правих вече 2 пъти торта Татяна - очарована съм от нея. Първия път беше със домашен млечно  - яйчен крем.Харесаха я моите хора.
За Великден я правих със крем който Облачето даде - 1 кофичка заквасена сметана, 1 крема сирене, крем Оле на д-р Ойткер Ванилия, 1 ч.чпудра захар - обаче аз от всичко сложих по 2 - тъкмо ми стигна да покрия тортата. Съвета ми е така направи и ти Peace Крема става лек, абе супер се вързва според мен това кремче на Сребърен облак с торта Татяна.
Разгледай ми тортите в подписа - в украсата много не ме бива Wink
За покритието не съм майстор, но предполагам върху сметаната и въобще върху кремести торти покритие няма да се задържи.
Може би ще стане ако върху последния блат сложиш маслен крем и отгоре покритието - и да покажеш тортата Peace

# 301
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

Много се извинявам, за мълчанието ми тези дни, но има доста проблеми около мен и надявам се, че ще ми простите, че не се включвам често!

Всички торти, които видях са прекрасни - някои от вас са направо с дар от Бога - толкова изпипзни и идейни торти видях! Браво на всички, радвам се, че покрай тази тема се запалиха толкова хора!

Общи условия

Активация на акаунт