Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 198
  • 301
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 163
сбъркано е, на колко хора не са им станали нещата заради този надпис,  и аз го разтварям в кафена чашка, около 50мл

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета моля за спешен съвет!Започвам да правя муса на Танита купих за първи път желатин на Йоткер но се учудих че трябва да го разтворя в 0,5л. течност.По принцип знам че се разтваря в кафена чашка??? около 150гр.? 10гр. пише на пакетчето.Моля за съвет. Praynig
Това е ако правиш желиран сок.
Иначе се разтваря в 50гр. вода. Желира около 700гр. крем или 500мл. течност  Wink

# 287
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Благодаря много!

# 288
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, имам един много важен въпрос. Дали еклерова торта ще понесе покритие. Помня, че някой наскоро беше покривал, нека се обади и да каже как е направена така, че да става за покриване с чаршаф  Praynig

# 289
  • Мнения: 1 173
Пепи покриват я хората. Даже си спомням че тортата май беше в 25 тема(ако не се лъжа) , една на 2 етажа ( в бяло розово) с ангелче отгоре.Намерих я , на neletoе тортата. И на мен ми е интересно как се покрива.

За сметаната се разбрахме  Simple Smile
Момичета аз пак с молба. Някой ако има шаблон как се правят бебешки обувки. Малкия направи 4-5 стъпки вчера , май за прощъпулник е време.

# 290
  • Мнения: 4 358
Tedragonbg - много, много благодаря  bouquet, като те гледам снощи со колко часа си превеждала ooooh!.
Мусчетата ми звучат интересни, ще се пробват и в някоя тортичка.
Silrai - прекрасна торта.

# 291
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
silrai, сори, че в няколко поста пропускам да похваля тортата ти, но ако знаеш какво ми е на главата. Преди 2 часа довърших 2 торти, сега приключвам с третата  #Crazy
Иначе тортата е супер! Дай и по-близки снимки ако имаш  Simple Smile

# 292
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета, и аз моля за помощ. Правя торта Трюфел, но блатовете ми станаха много тънки и като целувчени. Такива ли стават? Защото от снимката при рецептата останах с впечатление, че са си нормални.

# 293
  • Мнения: 319
silrai, мерси за рецептата за крема. Записах си го и ще го пробвам при следващия повод за торта.
raya_usa, преди време някой беше давал шаблони за обувчици, но не мога да ги намеря къде съм завряла линковете. Аз на моята дъщеричка опитах да направя обувчици за тортата за прощъпулника, но не успях и затова направих семпла тортичка с две стъпалца отгоре. Ето я:


Тортата от която гледах беше покрита цялата със стъпчици, по-малки и по-големи. Но все пак беше двуетажна торта и е имало много повече място върху нея. Моята на вид не можах много да я докарам, но важното е, че гостите бяха възхитени Peace

petia_tag, ако блатовете ти са били много тънки наистина стават твърдички и трошливи. Аз последния път така ги направих по-тънички и когато ги разлепвах от хартията се натрошиха. Първия път бяха по дебелички и станаха меки, а също така и много лесно ги отлепих. Ако нямаш проблем с отлепването, мисля че няма за какво да се притесняваш Wink

# 294
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
На първа страница има шаблон при линка за правенето на розите ето го
http://home-and-garden.webshots.com/album/283308759UqOctN?track_ … iainfo/AlbumTitle - изработка на бебешки обувчици
И аз да питам че ми предстои правенето на обувчиците как преценявате колко да са големи?
 
Пепи покриват я хората. Даже си спомням че тортата май беше в 25 тема(ако не се лъжа) , една на 2 етажа ( в бяло розово) с ангелче отгоре.Намерих я , на neletoе тортата. И на мен ми е интересно как се покрива.

За сметаната се разбрахме  Simple Smile
Момичета аз пак с молба. Някой ако има шаблон как се правят бебешки обувки. Малкия направи 4-5 стъпки вчера , май за прощъпулник е време.

# 295
  • Мнения: 668
Едно въпросче - ще правя за утре торта Татяна. Можете ли да ме посъветвате за подходящ крем за нея? Или най-хубава става с разбита сметана или заквасена сметана?
Искаше ми се да покрия тортата с чаршаф от Мершмелоуз, но нямам идея дали може? Сметаната дали няма да скапе покритието? Моля за съвет, че ще се заема още привечер с изработката и да знам кои продукти още да си набавя.  Simple Smile

# 296
  • Мнения: 1 531
здравейте  Hug
ще правя първата си сложна торта и да помоля спешно за отговор - къде в софия мога да намеря хранителна боя?  в редута на адреса от 1ва стр е сигурно,че продават на дребно, така ли? има ли много и различни цветове? да не се занесем пък да няма? и къде другаде - приемрно по-близо до младост? и съставът много по-различен ли е от боя за яйца... не е боите вече ги няма по магазините дее  Confused но много ми се искаше мира да си опита от тортата и ми се иска да намерим хранителна боя  Praynig

# 297
  • Мнения: 1 965
Момичета, имам един много важен въпрос. Дали еклерова торта ще понесе покритие. Помня, че някой наскоро беше покривал, нека се обади и да каже как е направена така, че да става за покриване с чаршаф  Praynig
Защо не пробваш да сложиш върху готовата вече "поотлежала" торта един тънък блат. Не пандишпанен, по-скоро от готовите, правоъгълните /давам го като пример за дебелина и състав/. Смятам че ще се получи нещо като гладък капак. А може  и отстрани да се "увие" с такъв блат за да не поддаде чаршафа от крема. Предполагам че ако се направи тортата от предния ден, ще е достатъчно стегнала, за да издържи един такъв капак.

raya_usa - Ако не намериш шаблончето на първа страница, ще ти го изпратя. Само свирни..... Успех с прохождането......  Желая Ви стабилни крачета..... и на детенце - за да тича, и на тебе - за да го гониш....

yulinda - Виж това. Правих го точно по това шаблонче. Стъпалцето е точно 10 см. Един съвет: Направи "подметката по-дебеличка. По-лесно ще залепиш страничните части. Първата я направих тънка като страниците и доста зор видях докато ги залепя.

И накрая, да взема  и аз да попитам малко..... щото май само акъл давам newsm78 ..... Шегувам се..... Blush Момичета, като се заговорихте за еклерови торти.... дали някоя ще вземе да даде рецепта за КРЕМ БРЮЛЕ, защото най-хубавата еклерова торта която съм яла, беше с такъв крем. Ама само толкова можах да изкопча като информация.... . Може  и да сте коментирали преди време, ама.... отскоро съм тук, та.... Embarassed Или поне ме насочете нанякъде за рецепта... Grinning Grinning Grinning Благодаря предварително!!!!

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 17:20 от van444eto

# 298
  • София
  • Мнения: 2 658
p4eli4ka, не ми станаха твърди и лесно се отлепиха, но са много тънки и точно като целувки стоят. Иначе много добре ми стана сместта, бухна много от белтъците и внимателно разбърквах с лъжица newsm78

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
И накрая, да взема  и аз да попитам малко..... щото май само акъл давам newsm78 ..... Шегувам се..... Blush Момичета, като се заговорихте за еклерови торти.... дали някоя ще вземе да даде рецепта за КРЕМ БРЮЛЕ, защото най-хубавата еклерова торта която съм яла, беше с такъв крем. Ама само толкова можах да изкопча като информация.... . Може  и да сте коментирали преди време, ама.... отскоро съм тук, та.... Embarassed Или поне ме насочете нанякъде за рецепта... Grinning Grinning Grinning Благодаря предварително!!!!

ЕКЛЕРОВА ТОРТА. Мисля,че е с брюле, поне така пише Wink

Общи условия

Активация на акаунт