Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 201
  • 301
  •   1
Отговори
# 255
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Момичета правил ли е някой този марципан за покритие на торта?

Фалшив марципан:

300г пудра захар, 100г. сухо мляко, 1 белтък ( може да се замени с 80г масло или твърд маргарин), няколко капки бадемова есенция.

Всичко се смесва добре, ако не е достатъчно, се прибавя още мазнина. На добре посипана с пудра захар дъска се разточва кора 3-5 милиметра дебела и се полага на тортата, или се изрязват фигурки


Та въпросът ми е чисто бяло ли става тестото и на вкус наподобява ли варната?


# 256
  • Мнения: 2 282
Питанка: ще правя голяма правоъгълна торта. Какво ще кажете, дали ще си паснат:
Обикновени блатове, Муса на Танита с вкус ванилия, Карамеловия крем на Пепи без орехи, карамелов сироп, и карамелова заливка за под захарното покритие? Иска ми се да има 2 различни крема.

# 257
  • София
  • Мнения: 1 312
Момичета моля ви помогнете с рецепта за торта с бейлис. Вчера консумирах такава в едно кафе и много ми хареса. Сякаш имаше само два блата един от долу ,по средата крем и един от горе с шоколадова глазута.В крема имаше бейлис, но другото не можах да го разбера. Мога да си измисля някакъв крем,но ако има готова рецепта ще съм много доволна и благодарна!!!!!

# 258
  • Мнения: 1 122
Сребърен облак според мен ще стане добра комбинация.

мм виж Муса на Танита на 1 стр. Направи го шоколадов и сложи Бейлис. Мисля, че ще се получи много добре.

# 259
  • Мнения: 1 271
мм, крема на тази торта е трюфел с бейлис, но бейлиса се слага в сметаната, след като се кипне сметаната , преди да се сложи шоколада.Охлаждаш и след няколко часа разбиваш.  Simple Smile

# 260
  • Мнения: 492
облаче, аз мисля, че тези вкусове, не само ще си паснат, но и взаимно ще се допълват

# 261
  • Мнения: 319
мм, аз скоро правих крем за Трюфел с Бейлис и много ми хареса. Дори в сиропа за Трюфел пак сложих Бейлис, защото друг ликьор нямах в момента. Определено така ми хареса много повече, отколкото с бадемов аперитив. За следващата торта Трюфел (когато и да е тя) пак ще я направя с Бейлис Peace

# 262
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Моля, кажете ми, колко време след отваряне на кутията може да се съхранява в хладилника  сладкото кондензирано мляко?Аз имам едно, което отворих преди около 10 дни и сега се чудя дали да не го изхвърля вече. Като че ли на вид нищо му няма и на вкус, ама знам ли.На кутията не пише колко време може да се съхранява отворено в хладилник.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 19:37 от Sarina

# 263
  • София
  • Мнения: 2 658
Моля, кажете ми, колко време след отваряне на кутията може да се съхранява в хладилника  сладкото кондензирано мляко?Аз имам едно, което отворих преди около 10 дни и сега се чуда дали да не го изхвърля вече. Като че ли на вид нищо му няма и на вкус, ама знам ли.На кутията не пише колко време може да се съхранява отворено в хладилник.
нищо му няма на кондензираното мляко, спокойно си го ползвай.

момичета, имам едно питане за торта Трюфел, започнах да я правя за именния ден на мъжа ми вдругиден. Мажат ли се с масло или олио хартиените кръгове, на които се пекат блатовете? Аз също много харесвам Бейлис и с него правя тортата  Simple Smile

# 264
  • Мнения: 2 282
Сарина, би трябвало нищо да му няма, тъй като основно вътре е захар, демек як консервант. Но пък е стояло доста време в отворена желязна консерва... опитай го, вероятно не е мръднало.

За Бейлиса - и моята първа асоциация беше крема за Трюфела Simple Smile

Благодаря ви за мненията по въпросите ми досега. Още един бърз въпрос, че много се старая да не издъня нещо - муса на Танита се прави с подсладена сметана, нали? няма да ми повярвате, но 2 пъти съм го правила, и за първи път се колебая, може би защото доскоро не бях използвала говарска сметана. А пък не искам крайния продукт да е прекалено сладък. Странно, търсачката не намери нищо, а си спомням, че е задаван и друг път въпроса. Някой да го е правил с готварска?

Петя, не съм мазала хартията, и досега (3 пъти) не съм имала проблеми с печенето на тези блатове.

# 265
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
petia_tag, Сребърен облак, благодаря ви за бързия отговор  bouquet

# 266
  • Мнения: 125
Здравейте и от мен на всички майсторки.Повлияна от вашия талант и ентусиазъм и аз се престраших и направих две торти за рождените дни на децата.
Торта барби http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5754633.
Торта топка http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=5754637

# 267
  • Мнения: 1 122
Olivia да са ти живи и здрави дечицата. А защо не мога да ти видя тортите?

# 268
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Olivia да са ти живи и здрави дечицата. А защо не мога да ти видя тортите?

като се замени profile от линка с album и се виждат  Peace  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 125
Поправка на линковете

торта барби http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5754633

торта топка http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5754637

Общи условия

Активация на акаунт