Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 31

  • 31 202
  • 301
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 125
Дано да се виждат.
Имам много грешки,доста се измъчих с покритието и сложих на сухо боята и после стана много силен цвета.И барбито е аматьорско ,но за първи опити са прилични.
Но на вкус нямат грешка Grinning

# 271
  • Мнения: 1 122
Е сега вече ги видях. Много са хубави. А зеленото как го направи?

# 272
  • Мнения: 125
ОХ ,зеленото ми е грешката.Боята беше суха и трябваше да сложа поне една капка вода преди да омеся покритието .А аз започнах на сухо и като го размесих стана много тъмно. Embarassed

# 273
  • Мнения: 492
облаче,  разликата, между готварската сметана и тази за готвене е в маслеността, ако направиш крема със сметана за готвене да не ти стане по-рядък

# 274
  • Мнения: 4 358
Набързо само се включвам  - Селма  пусна този линг към сайт със сладкиши в темата за любимите десерти
Очичките ми останаха - помагайте превеждате, на френски е. Не само този сладкиш, още много си харесах Heart Eyes
После щи ви чета какви сте ги натворили Hug
Нещо не се справих с картинката - ето линг към самия сайт
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://plaisirgourmand.per … official%26sa%3DN

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 22:37 от Бъни

# 275
  • Мнения: 668
Бъни - само пиши кои рецепти си харесала. Аз ще помагам за френския  Simple Smile

# 276
  • Мнения: 4 358
Бъни - само пиши кои рецепти си харесала. Аз ще помагам за френския  Simple Smile
newsm44 newsm44 newsm44 - Ураааааааааааа.
Видяхте ли има кремове, техники и т.н.
Сега да кажа от кой се впечатлих на първо четене - те момичетата в другата тема преведоха това с ягодите - Fraisier Hug  bouquet.
Значи любопитно а и по лесно ми изглежда La Creole,Le Cara Vanila - Ох много са. Ще караме полекичка, пък и се притеснявам че тука разводняваме темата. Да видим дали ще има още желаещи. На първо време тези двете са достатъчни.

# 277
  • Мнения: 668
Ето набързо един превод от мен:

Le Creole

Le creole е десерт много лесен за приготвяне. Върху основа от пореста бисквита с лешници и бадеми се поставя мус от бабани и черен шоколад, след това генуезки блат, после мус от банани и бял шоколад. За повече вкус мусовете са подправени с една идея бял пипер, необичайна съставка която допринася за оригиналността на този десерт който е едно пиршество за езика.

Генуезки блат
3 цели яйца (средни)
70г пудра захар
45г нишесте
1 щипка сол
45г брашно

Разбийте яйцата и захарта на водна баня за около 5 минути. Свалете от огъня и продължете да разбивате енергично докато се охлади, поне още 5 минути. След приготвянето, при което те трябва да са удвоили или дори утроили размера си, добавете внимателно с шпатула брашното и солта. Тестото трябва да бъде хомогенно с добър вид. АКо го бъркате прекалено бързо то ще спадне и блатът няма да се надигне правилно. Изсипете тестото в правоъгълна форма 25х35см, поставена върху хартия за печене или върху подложка за сладкиши (бел.пр. предполагам от силиконовите). Печете на 200градуса докато стане златисто (около 10 минути). ОСтавете да се охлади, след което отрежете кората ако блата е твърде дебел, трябва да е около 8мм.

Лешников блат:
110г жълтъци (около 6 бр)
60г пудра захар
70г лешникова пудра (смлени лешници)
130г белтъци (около 4 бр)
50г масло
70г брашно
20г смлени захаросани бадеми
40г пудра захар

Разбийте до побеляване жълтъците с 60г пудра захар. Разтопете маслото. Разбийте бетъците на сняг и добавете 40г пудра захар на етапи. Размесете маслото с жълтъците и добавете 1/3 от белтъците при работата. Добавете остатъка от белтъците, после и пресятото баршно, смлените лешници и бадеми. Размесете с шпатула като работите деликатно. Сместа трябва да има добър и хомогенен вид. Ако я разбиете твърде бързо ще спадне, и бисквитът няма да се получи. Изсипете върху намаслена хартия или в иноксова тавичка. Тя трябва да е с размери 25х35см. Печете при 200градуса около 10 минути.

Бананов мус с черен шоколад
60г пудра захар
15г лимонов сок
250г сметана 35% масленост
250г бананова каша (пулп)
90г черен шоколад
2г бял пипер

Начупете шоколада, добавете и пипера. Загрейте на 85 градуса бананите, размесени с лимоновия сок. Изсипете върху шоколада. ИЗчакайте няколко секунди, после смесете докато се получи гладък крем. Оставете кремовете да се охладят, бялата сметана леко студена. Прибавете 1/3 от сметаната в шоколадовия крем, след това добавете останалото. Разбърквайте внимателно. Поставете лешниковия блат на дъното на тавичката и намажете с тъмния бананов мус.

Бананов мус с бял шоколад
130г пудра захар
80г сметана 35% масленост
5г желатин
2г бял пипер
260г бананова каша (пулп)
200г бял шоколад
350г сметана

Разтворете желатина в студена вода за около 15 минути. Поставете захарта в метална касерола и
карамелизирайте (без да разбърквате). Нежно разбъркайте неразтопената захар с тази която вече се е карамелизирала. Приготвяйте на 180г (тъмен карамел). Загрейте леко банановата каша и сметаната. Внимателно изсипете във врящия карамел, без да спирате бъркането. Разтворете вътре желатина. ИЗсипете сместа върху белия шоколад и пипера. ИЗчакайте няколко секунди след което разбъркайте. Оставете да се охлади. Добавете 1/3 от разбитата сметана. Добавете останалата сметана и внимателно разбъркайте до хомогенна смес. Поставете генуезкия блат върху тъмния бананов мус, след това равномерно разпределете светлия бананов мус отгоре. Поставете тортичката на студено за няколко часа, най-добре от вечерта за сутринта (в хладилник).

Шоколадова глазура:
60г сметана 35%
60г пудра захар
4г желатин
50г вода
30г горчиво какао

Възврете всички съставки без желатина за около 3 минути. Разтворете желатина в студена вода за около 15 минути, прибавете го към шоколада. Оставете да се охлади. Разлейте върху белия бананов мус, като внимателно накланяте блата наляво-надясно, нагоре и надолу, докато покрие равномерно всичко. Така имате идеална гладкост. Аз не използвам цялата глазура за да имам фин резултат. Остатъка поставям в торбичка за замразяване, за да направя украса върху хапките (оставям да се желира леко в торбичката, преди да отрежа ъгълчето и направя украсите).

Ако имате допълнителни въпроси пишете... ще поработя утре и върху другия сладкиш.  Grinning

# 278
  • Мнения: 1 173
Сарина,. Странно, търсачката не намери нищо, а си спомням, че е задаван и друг път въпроса. Някой да го е правил с готварска?
На коя сметана викате "готварска" и на коя "сладкарска". В смисъл и двете ли са течни и после се разбиват, само че едната е подсладена , или сладкарската е готова сладка и разбита newsm78.
 Както знаеш предполагам Танита е с САЩ , а тук май само един вид сметана ползваме"хеви крийм" . Това си е течна сметана , неподсладена-става за готвене , става и за сладкиши. Мисля че е 8% масленост , но ще те излъжа.
 Иначе аз този мус го правя много отдавна за един "дърт кейк". Аз съм го правила и с готова сметана , такава разбита на спрей , само слагаш и размесваш. А също така и с тази течната. Ако не искаш да ти е много сладък муса , или слагаш по малко захар, или повече крема сирене. Аз винаги слагам повече сирене, по "калорично да става"Mr. Green

Аз да пипитам-какво сухо мляко ползвате в Б-я за млечния марципан. Запалих сестра ми с тези торти , че иска да се пробва , но не знае кое мляко е добро?

# 279
  • Мнения: 1 271
рая, тук в Европа има два вида сметани-сладкарска, която се разбива прекрасно и е леко подсладена, и за готвене-тя си е по обезмаслена.Понне тук при нас е така.А кремата сирене аз лично го ползвам за втвърдител, когато ползвам сметана, просто защото тук не се намира суха сметана.
Бъни , благодаря за линка.Ще се възползвам да понауча нещичко още-защото нали знаете-човек се учи докато е жив.
Хайде сега и аз да се отчета набързо-една малко влюбена тортичка.Блатовете са пандишпан-напоен с мляко , крема е масло, кондензирано мляко и течен шоколад.

# 280
  • Мнения: 319
Тук в Канада подсладена течна сметана доколкото знам няма или поне аз не съм виждала. Аз ползвам неподсладена с 35% масленост. Има и с по-ниска масленост, ама тях май ги продават, за да се слагат в кафе, поне така е на картинката.
silrai, я кажи как го направи крема с маслото, кондензираното мляко и течния шоколад. Вари ли се или не?. Имам една консерва неподсладено кондензирано мляко и не знам какво да го правя. След като го купих, видях че тук почти всички рецепти за кремове са с подсладено кондензирано мляко и консервата ми така си остана да чака подходяща рецепта и повод за стъкмяване на нещо  калорично Mr. Green

# 281
  • София
  • Мнения: 1 312
Момичета много  благодаря!!!!!!! Ще пробвам -дано се справя.

# 282
  • Мнения: 1 116
Както знаеш предполагам Танита е с САЩ , а тук май само един вид сметана ползваме"хеви крийм" . Това си е течна сметана , неподсладена-става за готвене , става и за сладкиши. Мисля че е 8% масленост , но ще те излъжа.
 
Над 30% е маслеността.
В БГ по-използвана и разпостранена е сметаната на растителна основа, докато тук е животинската, макар че има и растителна.

рая, тук в Европа има два вида сметани-сладкарска, която се разбива прекрасно и е леко подсладена, и за готвене-тя си е по обезмаслена.

Сладкарската сметана е с най-висока масленост, за да може да се разбие до пухкав, твърд крем, тази готварската е с по-ниска масленост, но не е обезмаслена, тогава не би било сметана. Тук наистина продават обезмаслена заквасена сметана, но тя е пълна с нишистета, стабилизатори и куп други боклуци за да придобие вид, но няма нищо общо със сметана вкуса й.

# 283
  • Мнения: 1 271
За сметаната-аз тук купувам за готвене, някаква, на която пише-0% масленост-на друга не съм попадала-пък и не готвя много със сметана.В интерес на истината и за торти не използвам толкова сметаната-просто не ми е много по вкуса.А я да попитам за заквасената сметана-тя нямаше ли малко киселичък вкус или се лъжа  newsm78
пчеличке, крема го направих много бързо, разбих си маслото с малко пудра и добавих млякото така-неварено-просто тортата не изискваше карамелизирано мляко, след това добавих шоколада и готово.А за неподсладеното мляко-можеш да го ползваш като обикновенно мляко-може да направиш млечен крем по стандартната процедура.

# 284
  • някъде на юг
  • Мнения: 280
Момичета моля за спешен съвет!Започвам да правя муса на Танита купих за първи път желатин на Йоткер но се учудих че трябва да го разтворя в 0,5л. течност.По принцип знам че се разтваря в кафена чашка??? около 150гр.? 10гр. пише на пакетчето.Моля за съвет. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт