Любители на КОТКИ тема 2

  • 34 043
  • 480
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 5 727
Ако е голямо -да(тип аналгин),но тогата и самите доктори казват да се надроби в зависимост от теглото.Ако е колкото бусколизин -се дава цялото,защото е малко.

# 136
  • Мнения: 1 218
Хи-хи, това ме подсети за нещо, което бях чела.Голям смях! Забавлявайте се:

ИНСТРУКЦИИ ЗА ДАВАНЕ НА ХАПЧЕ НА КОТКА

....


 rotfImbo rotfImao rotfImbo Охххххххх, как съм се смяла на това, умрях от хилотене, чак мъж ми дойде на проверка , вдигна се от спалнята да дойде в дневната , да види жена си най-после да се хили ... От едно известно време бременеенето ме кара само на рев, отдавна не се бях смяла  Joy

Шушулче вие нали ще се обезпаразитявате ... на гладно ли трябва да се даде хапчето  newsm78 Ако е така, то ние сме в грешка нещо, щот му го даваме вечер, след като котко вече е закусил, обядвал, че и вечерял даже  newsm78
И то не се дава цялото по принцип, ами 1/4 от него - поне при нас е така.  Може пък да са различни хаповете  newsm78

Моето глупаче рева за терасата, рева и аз го пуснах - и сега очите са ми са все в него , че се мята да гони птички, и може да полети всеки момент.
Преди , докато беше по-мъничък го беше страх от гларусите, като прелети някои над него и той заляга и бяга да се крие. Сега явно е осъзнал силата си и ги дебне , хвърля се ... ужасТ  Sick

# 137
  • София
  • Мнения: 39 759
Мен от балкона не ме е страх. Но от прозореца в хола... Харо като види нещо прилитащо и започва да издава странни звуци. Ама докат се накани да се покачи и пернатото вече го няма.
Миналата седмица един заблуден гълъб се беше сбъркал да кацне на перваза. И Харо и Дияна мяукат по него Simple Smile Не знам какво направи Дияна, но след думите "аааа, гълъбче, гълъбче" туй пернато щеше да влезе в хола. Казвам на дребното да затвори прозореца, а тя пищи в ужас, Харо и той се ошашка.

Аз щях да ви питам за пози на любимците Simple Smile
Харо го взех като бебе. Малко след това имахме гости. Една приятелка го намачка, а той и заспа на коляното. Побра се идеално, ама беше една шепа месо. Често му се смеем, че като го взех на големина беше колкото сега е тиквата му.

По това време не работех, и се гледахме с него у дома. Като седна на фотьойла с кръстосани крака, той спеше в краката ми. Като попорасна малко не се побираше в дупката Simple Smile

Обича да ми поспива в краката и когато седя пред компа. Но пък си е доста големичък и не се побираме 2мата, особено пък сега когато корема ми пречи.

Бях писала как като бебе го научих да спи при нас, под завивката. Ако забравехме да го приберем можеш да усетиш една глава, която рови около твоята и се опитва да се намъкне. Рови, муши, муши, влиза, прави се на умрял и е доволен Simple Smile Сега е под достойнството му да муши с глава. Застава над теб, издава някакви любовни мъркания, нежни, нежни, много пъти съм искала да го запиша. (И да науча Джони да ми мърка така) Simple Smile Та, Харо издава нежните звуци, оправя ни прическите с език и чака някой да повдигне края на завивката. И започва бавно да пристъпва с вид "ей ме на, царя, лягам". Понякога някой от нас го потупва не толкова царски по дупето, че да може да влезе по-бързичко. Наоблизва ни набързо и пада като отсечен.
Като легне гледа да легне в/у мен. Чудя се как може да спи прав Simple Smile но пък е върху мен. Ако почна да го побутвам се навива поне една лапа да положи в/у мен, няма да е капо я Simple Smile

Старият ми котарак като го гушках ме гушкаше с две лапи през врата. А Харо ми се катери по рамото. Колкото по-нагоре се качи, толкова по-добре се чувства. При мен има де да се закрепи (с тез закръглени форми), при мъж ми му е малко трудно.

# 138
  • Мнения: 3 770
Здравейте , момичета!Покрай празниците изобщо не можах да се разпиша в новата тема!Установих , че по-голямата част от котенцата не съм ги виждала изобщо , но сега благодарение на албума съм запозната.  Simple Smile Моят Рет изкара сам 3 дена вкъщи - не беше побеснял самота  Simple Smile - но доста добре се беше позабавлявал с един шкаф в неговата стая.  Sad Досега не беше драскал по мебелите , но .... С хапчета нямаме проблеми , просто защото досега винаги е бил на течни лекарства. Иначе любимото му занимание е спането - във всякакви пози и на всякакви места.  Grinning

# 139
  • Мнения: 466
Здравейте и от мен!

И ние имаме котка - сиамка. Вече е тийнейджърка, тази пролет стана на 13  Laughing !
Надяваме се този ноември да си има човешко братче или сестриче и семейството ни да стане четиричленно!
Много я обичаме, спинкаме си заедно, гушкаме се, целуваме се и си играем заедно, макар играта да се случва по-рядко напоследък, защото все ми е лошо  Sick .

Изобщо не се притеснявам от токсоплазмоза.

Засега - толкова от мен. Весели празници!

# 140
  • DE
  • Мнения: 521
Добре дошла, Мадам, радвам се, че се разписа!

AnMary, много образно описваш нещата, веднага си представих нагледно как го тупаш по дупето, за да влезе под завивката Simple Smile

Пусана никога не е спала по гръб, ама никога.Тази поза й беше само за игра и за отбрана. Иначе най-любимо й е да спи в (цитирам сестра ми) ''кръгче'' - стопанина по корем, ръката му на възглавницата и котката в заформения между главата и ръката кръг. Съответно се стоварва изведнъж настрани, пъха своята главичка под крачето и заспива. Е, не винаги уцелва отреденото й място, но бързичко се намества. Изобщо, обича да е до нас - ако съм легнала по корем, свива се в ''кръгче'' или на гърба ми, ако съм по гръб, на кравай на гърдите ми, ако съм настрани, ''каца'' на свивката на талията. Добре, че е дребна (нищо, че е слонче:)), та винаги успява да си намери местенце.

# 141
  • София
  • Мнения: 1 825
Като прочетох горния пост се сетих, че като отидем на лекар и чакаме да ни дойде редът задължително моите котараци лягат по гръб в скута ми, като са по-скоро седнали и аз им галя коремчетата за успокоение. Казват, че котките рядко стоят в тази поза. Иначе много ги е страх, ококорват очи и не обелват и звук. Разбира се, скутът ми не поема и двата котарака, така че я караме един по един.
Едното ми коте е каскадьор, една нощ падна през прозореца - или е заспал на перваза, или е литнал след някое пернато. После му правихме рентген, че понакуцваше и сестрата ни каза, че по-послушно коте не е виждала. Разперваш го, оставяш го в тази поза и снимаш - излизат перфектни снимки.

Ако моите калпазани обичаха да излизат и да бъдат разхождани дори само с кола, щях да предложа да си организираме форумска среща с любимци. Много ми се ще да видя вашите на живо. Но това не пречи вие да се организирате и аз да дойда сама. Laughing

# 142
  • Мнения: 1 218
Леле Емел   , такава веселба ще настане , ако наистина се съберем на форумска среща с котаците. Докато ги нагушкаме, докато ги погалиме и им се порадваме на всичките ... ще ни трябва бая свободно време  Joy
Моето гугумаче обаче не обича друг да го гушка освен мен, най-много си седи в мен, по-малко в мъжа ми, че той повече го дермели...
Майка като беше у нас, хич  не я искаше милото. Тя го гушка , той се дърпа като за световно. После съседката се опита и тя да го нагушка, а Пукаче само измрънка нещо и избяга. А гостите въобще не ги признава ... Той е моята голяма котешка любов  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 143
  • Мнения: 293
Здравейте, мацки!  Mr. Green Как изкарахте празниците? Днес ми е доста напрегнато. Тази сутрин оставих Иванчо при ветеринаря, милия цял ден ще стои там. Вече не повръща, но спря да яде. Сложиха му абокат на лапичката, а той милия ни вопъл, ни стон, само ококорил очички. Довечера след работа ще си го взема, тъкмо ще са излезли кръвните резултати и ще видим как ще се лекуваме. Оф, мислих че се е оправил, ама не. Дано не е нещо сериозно. Иначе доктора е много добър. Само му вика "Айде Пенчо /незнам що така/ завърти се така, хайде сега на другата страна." Моля ви, стискайте палци. Така ми се иска пак да ръмжи като му давам да яде, да си пази храната от другите и да ги гони /нищо, че е най-дребен/. Ами оплаках се, извинявайте.  bouquet

# 144
  • Мнения: 1 218
Фогата с тебе сме всички, да знаеш  Peace
 Praynig Praynig Ще се молим милинкото Иванчо да се оправи  Praynig Praynig
Щом чичо Доки е добър лекар и се е заел с него, няма страшно , всичко ще е наред   Praynig
Пиши после да не ви мислим , как сте , що сте  Heart Eyes

# 145
  • на село
  • Мнения: 830
Фогата , дано всичко да е наред с твоя пухчо !  Flowers Bouquet

# 146
  • Мнения: 293
Какъв ти пухчо, останал милия само очи и уши!  Cry Шегувам се.  Crazy След работа днес ще си го взема от доктора и ще се лекуваме. А и другите котаци вкъщи си го търсят.

# 147
  • Мнения: 3 770
Фогата , дано да е добре твоя котанчо и да се оправя бързо!  Peace Пиши довечера , като си го вземеш.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 951
Привет и от мен.Пухсинка  не  яде   сладолед, домашен козунак  и  яйца.
В  момента  се  е   излегнала  на припек  и дреме.

# 149
  • Мнения: 5 173
Djindjari, май за същото хапче става ?, обаче баща ми ми е казвал, че се дава на гладно и после няколко чака поне не се дава на котката да яде. Досега проблеми не сме имали

Общи условия

Активация на акаунт