Отговори
# 15
  • Мнения: 3 718
Разказ на санитарка от Шейново за това как е хранила нейните деца. Това го разказва пред 3 млади родилки с горд тон:
"Аз като го заведох моя на 3 месеца на консултация и докторката пита, ти с какво го храниш това дете, че толкова много наддава. И аз и викам, ми с храна с какво. Като сваря манджата за нас и обера рядкото от горе и в шишето, омита си го цялото. И докторката в ужас. Пък той нищо му няма, стана еееей такъв голям мъж, не мога да го изхраня сега."  #Crazy
Гот а? Те тва е захранване, не като вашто, натурални сокове и мляко  Wink

# 16
  • Мнения: 2 837
Разказ на санитарка от Шейново за това как е хранила нейните деца. Това го разказва пред 3 млади родилки с горд тон:
"Аз като го заведох моя на 3 месеца на консултация и докторката пита, ти с какво го храниш това дете, че толкова много наддава. И аз и викам, ми с храна с какво. Като сваря манджата за нас и обера рядкото от горе и в шишето, омита си го цялото. И докторката в ужас. Пък той нищо му няма, стана еееей такъв голям мъж, не мога да го изхраня сега."  #Crazy
Гот а? Те тва е захранване, не като вашто, натурални сокове и мляко  Wink
newsm78 #Crazy Shocked

# 17
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Шаманката: - верно, че това е захранване, а не лигавене като нашето  Mr. Green

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И аз се боря с всички около мен поради късното захранване.Твърдо съм решила 6-ти месец да захранвам.И майка ми все ми вика-"Заради този форум детето ще умре от глад и тези твойте американски системи...
Слава Богу педиатърката ми е СУПЕР и ме подкрепя изцяло.Няма спорове за водата и дори последния път ми каза-"Браво моето момиче,давай смело само на кърма''.Дай Боже повече такива педиатри Peace

# 19
  • Мнения: 2 837
Не е най, но е пример за ранно въвеждане на КМ и глутен. Цитирам:
Цитат
Аз дадох кисело мляко и на двамата на 2 месеца.Започнах с ниска масленост,разредено 2към1 с помоща на захарен сироп,за да е сладко.Започнахме с един прием на ден,после с два и те повече не близнаха от другото.Но в никакъв случай не сменяй вида на киселото мляко,поне до годината.Това го знам от опит.По нашият край има мляко,което ползват всички майки,не е някоя марка,а аз познавам хората,който го правят и съм напълно сигурна,че им давам кисело мляко а не нишесте.Предвид,че се родиха недоносени и на един месец бяха 2.200,след киселото мляко наддаваха като за световно.Докато АМ,според мен не засища глада.На три месеца сложих бисквити в млякото(смлени) и всичко беше наред.Колкото повече мислиш и се колебаеш,толкова по-зле.Сама вземаш решенията и си носиш последствията. Wink

# 20
  • Мнения: 690
Вчера мъжа ми пържи риба и една приятелка е на гости с децата си ... и ми казва, чистейки риба - "ето и на Жорко да опита"  Mr. Green а бе жена викам й аз  Stop ти добре ли си - аз още глутена не съм въвела, ти за риба ми приказваш  Shocked и тя  #Crazy ама той нали е на 8 месеца - как няма да яде всичко  #Crazy трябва да му даваш да си опитва, че нали е мъжко  Crazy 

# 21
  • Мнения: 6 441
Да се запиша сега,а после ще ви чета.Има много за разказване  Mr. Green

А иначе отгоре-отгоре останах ей така  Shocked от това,което Шаманката е разказала.Даже го прочетох 2-3 пъти да видя дали нещо не съм прочела както трябва,ама нъцки-така си е и още повече се опулих  #Crazy

# 22
  • Мнения: 678
Айде и аз да се включа.По стечение на обстоятелствата майка ми пое грижата за бебето на братовчедка ми,ходи с тях на консултации и т.н.Бебето е вече на 6 месеца,захранено е от  втория месец от тогава пие и сокчета,но вода не му дават.Братовчедка ми има огромно доверие на педиатърката и каквото тя каже,така става.Та разхождаме се с майка ми и тя споделя че много се мъчи и трудно се изхожда детенцето.Давали му разхлабващи скочета,но нямало ефект и не искало да ги пиее.Казах и да дава чай/водичка след обедното хранене,защото не приема достатачно течности и се е запекло според мен,а тя ми цитира педиатъкката"Вода след 6 месец за да не му докарате колики" направо щях да падна Joy

# 23
  • Ilkeston
  • Мнения: 187
Свекито ми (много си я обичам иначе) говори на бебока,когато беше на 3 месеца:"Майка ти ще има да те мъчи още с това мляко..."  newsm58

# 24
  • Мнения: 6 441
Нашата педиатърка ме посъветва да започна захранването на 4 месеца с картофено пюре с малко прясно мляко  Shocked

# 25
  • Мнения: 2 829
Попаднах на ето този полезен съвет в една друга тема:
"Моята педиатърка, която е безкрайно добра и опитна ме посъветва същото - на 3 месеца и една седмица картоф с прясно мляко на пюре.
След седмица жълтък - така го захраних сина ми.

Сега племенницата започна по същата схема (тя е точно на 3 месеца и една седмица) и яде с удоволствие картоф с прясно мляко.

Не е само твоя педиатър на тази схема.
Уверявам, че на сина ми нищо му няма.  Peace

Не е повърнал нито веднъж, и не е имал разтройство ните веднъж до сега."

# 26
  • Мнения: 27
Един ден отидох да си прибирам детенце от баба му /свекървата/ и я заварвам да му дава ябълков сок при ненавършени 5 месеца и то след като категорично съм заявила, че ще захранвам след 6-тия и то не със сок! Обяснението, което се даде беше - трябват му витамини и нямаш достатъчно кърма...

# 27
  • Мнения: 686
А на мен ми дават съвети до 6 месечна възраст да въведа и бобеца и лещичката,че има нужда детето всичко да яде

# 28
  • Мнения: 127
Вчера  една позната,която има внуче на 8 месеца ми разказва следното:"Тя,майка му,доскоро само кърма му даваше,ми то детето  затова се разболя,в болница бяхме!Ама като излязоха от болницата,и аз взех нещата в свои ръце-супички му правя,с месце,знаеш ли как си ги хапва,вече всичко яде.И кренвирш,и саламче-като му ги настържа на рендето,плющят му ушите на детето!И вече е добре!" Shocked А аз само кимам разбиращо с глава-какво да и отговоря ?!newsm78.Че то и аз си държа детето гладно! Mr. Green

# 29
  • Мнения: 327
Сина ми навърши 6м., а баба му вече нямаше търпение да го почва най-сетне с лъжицата smile3508Така се случи,че точно тогава той беше болен и аз заявих,че събитието се отлага за известно време,но целейки да я успокоя,че забавянето няма да навреди на детето споделих,че той не проявява никакъв интерес към храна когато го вземам на масата с нас,следователно не е готов още за захранване.А тя-Че как ще проявява интерес горкото като то още не познава вкуса на нищо...Понеже познавам майка си,разговора от моя страна приключи тук.

Общи условия

Активация на акаунт