Противозачатъчни и кървенето 1-вия месец

  • 6 364
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Благодаря на всички за отговорите и се извинявам за късното включване.
Вече зацапването е значително по-малко и надявам се организма ми бързо да се пригоди към нивото на хормоните.
Относно Дуфастона и аз знам,че не бива да се изписва за щяло и нещяло,това си е сериозен препарат.

# 16
  • Мнения: 1 335
Farmika,  doh
... надбъбреците и ... цяло с ендокринните жлези ...
Всички жлези с вътрешна секреция са ендокринни ... а другия орган не знам да го имам ... обаче има надбъбречни жлези ...

Джей, Дуфастон е най-общо казано синтетичен прогестерон. Лекарката ти го е изписала по допускане, че смущенията в цикъла ти се дължат на дефицит на въпросния хормон (което може да е неправилно). Терапията, както с всички хормонални препарати е дълга. Не е зле да провериш как са репродуктивните хормони. Изследването се прави по схема в определени дни.

# 17
  • Мнения: 3 459
Arcana, правих изследвания на хормоните, само че доста ме учуди схемата, по която моята лекарка ги назначи. Говорих с нея по въпроса и тя беше твърдо убедена, че на мен тази схема ми трябвала и че схемите на лечение били няколко. Изследванията ми бяха назначени в тази последователност:
3-7 ден - ФСХ, Естрадиол, Тестостерон, ДХЕАС.
14 ден - ЛХ, Естрадиол.
23 ден - Прогестерон.
На мен тази схема ми е някак странна не знам  Rolling Eyes

Само ЛХ-то и Естрадиола не бяха в норма, всички други бяха.
ЛХ - 10.19 (14.0 - 95.6)
Естрадиол - 53.45 (85.8 - 498)

# 18

Arcana,

Ако ти си лекар, а предполагам, че си щом ме поправяш, би ли изписала лекарства само по допускане ?

# 19
  • Мнения: 1 335
Джей, дай рефентни стойности и съотношение LH/FSH. Всичко е поправимо, не се притеснявай. Схемата е подобна, само че FSH, Estadiol, LH и Testosteron се изследват 3-7 ден.
Farmika, не съм лекар. Имам диагноза СПКЯ, поради което трябваше да съм доста внимателна при планирането на 2-те ми досегашни бременности. Освен това гинеколога ми работи в клиника по стерилитет, та съм наясно как се изписва хормонален препарат.
Неколкократно съм писала, че хормонални медикаменти се изписват само и единствено след изследване. Обаче това тук все още изобщо не се спазва, къде от липса на професионализъм, къде от липса на средства на пациентките.

# 20
  • Мнения: 3 459
Arcana, не знам дали ще ти свършат работа обаче. Доколкото разбрах оттук ЛХ и ФСХ винаги се пускат в един и същи ден, а мойте са в ралични дни  Confused
ФСХ (7 ден) - 8.61 (3.5 - 12.5)
ЛХ (14 ден) - 10.19 (14.0 - 95.6)

# 21
Arcana, благодаря ти за отговора! Пожелавам ти здраве ! Hug

# 22
  • Мнения: 1 335
Джей, наистина щом са в различки дни, ще е некоректно да изказвам мнение. Поговори с лекаря си ако не се успокоят нещата с дуфастона. Гледана ли си на ехогаф за кисти? Това само информативно.
Farmika, благодаря! Желая на теб и всички същото!  Hug

# 23
  • Мнения: 3 459
Джей, наистина щом са в различки дни, ще е некоректно да изказвам мнение. Поговори с лекаря си ако не се успокоят нещата с дуфастона. Гледана ли си на ехогаф за кисти? Това само информативно.
Да, нямам нищо  Wink
Не знам какво да си мисля. Лекарката е убедена, че на мен такава схема ми трябвала, та затова ги била пуснала така.
Аз обаче за схеми на пускана на хормоните не съм чувала. Доколкото съм запозната схемата е само една  Confused

# 24
Искам да ви попитам - до колко е обилно това кръвотечение-зацапване? Преминава ли на дълбочина превръзката, или е съвсем слабо? Има ли разлика в силата му през различните части от денонощието?

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте, и аз имам един въпрос не съм сигурна, че мястото му е тук, но ако някой може да ми помогне ще се радвам...този месец ми изгориха раничка на шийката на матката, и сега имам леко кърваво течение което уж е нормално след такава процедура (доктора ме предупреди), също така ми изписа противозачатъчни които трябва да започна от първия ден на менструацията ми, но моят първи ден е с много слабо кървене и се притеснявам, че няма да го разпозная...и може да закъснея с приема на първото хапче....пишете ако знаете нещо    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт