профилактичен очен преглед за недоносено новородено?

  • 14 451
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 685
elissee, е права Peaceпреглеждат дечицата и си ходите.

Последна редакция: вт, 17 юни 2008, 13:21 от GERI844

# 16
  • Мнения: 695
И ние не сме стояли дълго (от Варна сме), капят капки три пъти през 15мин, след още 30мин преглеждат очетата и си ходим. Да не би на вас някакви други изследвания да ви правят?

# 17
  • Мнения: 471
Благодаря ви,момичета за отговорите. Нямам представа защо така предложиха да ни приемат - само казах, че са близнаци, родени недоносени, нищо друго. В една частна клиника ми казаха това, което и вие - за около час става всичко, но там искат по 30лв на дете, с евентуална отстъпка, но разходите станаха много и предпочитам, ако мога да си спестя тази парички при положение, че има безплатни прегледи в специализирана клиника. Утре евентуално ще отидем на място сутринта и ще видим как ще процедираме.
Още веднъж - благодаря за отговорите.

# 18
  • Мнения: 1 685
успех на прегледа Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 965
slonchetka , най-добре си ходете по здравна каса, че прегледа обикновено не е само един. Ние в началото ходихме през 2 седмици. А ако нещо не ви хареса винаги може да отидете контролно на частно.

# 20
  • Мнения: 73
Синът ми също беше в ковиоз,но като ни изписаха му откриха конюктивит и стрептококи,така че тези прегледи са почти задължителни. Wink

# 21
  • Мнения: 205

"Синът ми също беше в ковиоз,но като ни изписаха му откриха конюктивит и стрептококи,така че тези прегледи са почти задължителни. Wink"
Това е най-малкото ,което може да се случи-ретинопатията е много опасна болест и може да доведе до пълно двуочно ослепяване,за това се налагат тези прифилактични прегледи.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ни се слага упойка. Задължителен е според мен за всички които са били в кувьоз без значение доносени или не, иначе по закон не е.  Прави се на 3мес. А дали има очни проблеми или не на тази възраст ти няма от къде да знаеш, ако не се прегледа от специалист. Аз лично ги водих в клиника Визус, София и съм много доволна. Препоръчвам ги горещо.

# 23
  • Мнения: 375
Този преглед се прави между 4-та и 6-та седмица от раждането-капят се капки,не се слага упойка

# 24
  • Мнения: 695
Този преглед се прави между 4-та и 6-та седмица от раждането-капят се капки,не се слага упойка
Всъщност слагат местна упойка непосредствено преди прегледа, тя също е под формата на капки: специално попитах лекарката, която прегледа Нели.

# 25
  • Мнения: 729
Всъщност слагат местна упойка непосредствено преди прегледа, тя също е под формата на капки: специално попитах лекарката, която прегледа Нели.


 Peace Точно така. Даже днес бяхме на преглед. На Ели упойващите /обезболяващите/ капки ги сложиха малко преди тези, които се слагат за разширяването на зениците. След три месеца сме отново на преглед.

# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
А защо Ви викат толкова често на прегледи, нас като ни изписаха от болницата нищо не са ни казали за такъв преглед, но яз я заведох при др. Топов, когато стана на 7 м. и то по мое желание, той я прегледа, точно по тоя начин - слагаха и два вида капки и после я прегледа и каза, че всичко си е наред, и да я заведа, чак къчм третата годинка, естествено ако нещо ме притеснява може и когато преценя!  Hug Защо вие правите често такива прегледи, налага ли се или има някакъв проблем и за това  newsm78

# 27
  • Мнения: 729
Защо вие правите често такива прегледи, налага ли се или има някакъв проблем и за това  newsm78
Слава Богу, за сега няма проблем. В епикризата пишеше да се извършват контролни прегледи от офталмолог. Налагат се поради тежката степен на недоносеност и незрялост на Ели - ІІІ-та степен /27 г.с., 1040 грама/. Офталмоложката препоръчва поне до навършване на 1 год. на Ели да й се правят контролни прегледи на очичките. В началото бяха всеки месец, а сега са през три месеца. Така и аз съм по-спокойна.  Hug 

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Да ясно благодаря Peace
Ние бяхме втора степен - 1,800, а и не сме седели дълго в кувиоз само 10 дни от които само един или два на кислородо терапия, та ми казаха че няма проблеми, защото аз ги питах още тогава де, но после си я заведох за мое успокоение. А тя пък има запушени слъзни канали и пак трябва да я водя, че не се оправят нито с капките които капахме нито с масажа, newsm78, ще трябва май със сонда да и ги отпушват ooooh!

# 29
  • Мнения: 4 589
При нас доста често гледат очите, поне веднъж седмично, но ние все още сме в кувьоз. Преглежда я д-р Топов или д-р Димитрова. Аз съм много доволна от тях. На нас ни правиха терапия на очите с една инжекция и казаха, че едното око е много добре, в другото все още се виждат леки хеморагии, но се надявам и с това да се преборим.

Общи условия

Активация на акаунт