профилактичен очен преглед за недоносено новородено?

  • 14 450
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Щом е било в кувьоз задължително трябва да се направи профилактичен очен преглед. Прави се на около 3 мес. Няма смисъл по-рано. Но ако нещо друго ви притеснява може и по-рано. Аз мойте ги водих при д-р Симеонова във Визус (тел 02 8576936). Много съм доволна.

# 46
  • Мнения: 3 914
Здравейте мамчета ,Поли беше в ковьоз 20дни.От снощи забелязахме че на едното оченце има гурели и се стичат настрани.Обадихме се на докторката каза да ги трием с преварена вода.Капнахме кърма в окото.Правен и преглед докато беше в отделението от който преглед въобще не съм доволна като знам кой го е правил.Ще я водим в София и като прочетох казвате че Константинов е добър.Чакаме да се постопли времето и ще я водим но тези гурели ме притисняват.Какво ще кажете.
Никаква кърма в очите Naughty
Отидете на очен,а дотогава само преварена вода или отвара от лайка Peace

# 47
  • Мнения: 6 604
je4ka1- моят съвет е д-р Топов Peace. Иначе както са ти казали вече-щом е било в кувиоз бебето очния преглед си е направо задължителен.
Успех Hug

# 48
  • София,
  • Мнения: 4 267
ХЕ, хе и аз съм за др. ТОпов, обади се в Токуда и си запиши час там при него, сигурна съм че ще останеш много доволна. А за гурелите - зависи с какъв цвят са? Предполагам, че сте със запушени слъзни канали, което се среща при повечето недоносени и се оправя с капки и специални масажи, а в краен случай и с пункция. Предимно бебетата го израстват и ние бяхме така в продължение на почти цяла година, но сега вече се оправи. Аз съм слагала капки за очи ТОбрадекс, но те са ако има и инфекция - т. е ако гурелите са жълто зелени на цвят. ПОсле по съвет на очен лекар слагах ТОбрекс 2х - така се казват капките около 40 дни и правехме специални масажи. Е оправихме се - сега понякога само леко и сълзят очите, когато я изкарам навън и има вятър. Не слагай кърма в очите на детето, така можеш само да ги замърсиш още повече, почиствай ги само с натопен във физиологичен разтвор памучен тампон. Лайката също не ти я препоръчвам, по принцип тя успокоява и има антисептично действие, но от друга страна е и силен алерген. Очите на моя син се подуваха ужасно, когато му слагах разтвор от лайка, затова при малката не съм пробвала. Все пак можеш да пробваш и ако няма проблем, ако не се получи оток да промиваш и с нея. Но непременно отидете на преглед.
Другият вариант е да имате стафилококова инфекция- от която се развива конюнктивит. ТОва ще го докаже очния преглед и естествено изследването на секрета! Успех Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 39 765
Дани на Коледа не успях да се свържа с Токуда. Имаш ли някакъв телефон?
И аз се замислих да водя Алекс при офталмолог. Дребният не е бил в кувьоз.

# 50
  • София,
  • Мнения: 4 267
На страницата на болницата на централна регистратура. Аз там звъня. Или по отделенията.
Контакти:
Локална регистратура: 02/403 4911
Кабинет: 02/403 4125, 02/403 4126, 02/403 4949.
ТОва го копнах от страницата им - телефоните са на очния кабинет и регистратурата пробвай!

# 51
  • София
  • Мнения: 39 765
Явно тогава им е била скапана централата. Ще запиша час и ще видя кога ще отидем. Мерси   bouquet

# 52
  • Мнения: 4 589
Мисля, че д-р Топов е в Токуда всеки ден. Също и д-р Димитрова е много добър специалист.

На нас ни правят на всеки 2 седмици очен преглед. Бяхме с ретинопатия 2/3 степен, биха й 2 инжекции авастин във всяко око, много лека манипулация, и сега д-р Топов е много доволен.

# 53
  • Мнения: 216
Ние успяхме да си вземем час само от централната регистратура мисля, че беше 02/ 403 4900 ама не съм сигурна, проверете. Май д-р Топов преглежда във вторник, но ще ви кажат като взимате час кога да дойдете. После като отидете се регистрирате на локалната.

Общи условия

Активация на акаунт