Сладкиш тип "ТИРАМИСУ"

  • 6 076
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Продукти:

 Една опаковка бисквити закуска
 Една опаковка заквасена сметана
 три-четири супени лъжици захар
 едно пакетче ванилия
 една чаена чаша хладко филтър-кафе без захар.

Начин на приготвяне:
Разбиваме сметаната, захарта и ванилията на крем, нареждаме ред бисквити натопени в кафе и ред сметанов крем.
Свършваме с крем, който поливаме с останалото кафе и оставяме да престой поне 3 часа.
Сервираме поръсено с нес-кафе или какао.

БОН АПЕТИ!!!
  chef

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Квасената сметана 200 или 400 мл кофичка?

# 2
  • Мнения: 3 251
И аз го правя,но за по-лесно ползвам сухите сметанки с различен аромат.Най-често с какао и горски плодове или ванилия с ягода комбинирам,че едно пакетче не стига.

# 3
  • Мнения: 529
Леле този сладкиш е невероятен. Аз го правя с бишкоти, сиропирани със слабо кафе (без захар). После ред разбита заквасена сметана с пудра захар и после пак бишкоти и пак сметана. Отгоре какао, поръсено през цедка по-плътничко и...яде се с лъжица и по много. Пробвала съм да добавя някой плод между редовете, но като че ли по-добре си е да си е натурално:-)

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Квасената сметана 200 или 400 мл кофичка?
И аз искам да знам!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 326
Аз го правя същия сладкиш, само че двойна на тази доза. Та сметаната е заквасена от 400гр. и при мен се явяват 2 кофички от по 400 гр. , но аз някой път за да стане по лек сладкиша заменям сметаната с кисело мляко от 4 процента.

# 6
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Дами, Можете да доближите рецептите до истинското тирамису ако използвате вместо сметана подсладена извара. Мои колежки слагат в нея и разбити яйца, но заради дечицата не мисля, че е удачно ние да го правим - все пак яйцата остават сурови. Ако ви интирисува точната рецепта ще ви я напиша. Наистина става много вкусно!!!

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Хайде пиши.

# 8
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
400 г бишкоти или бисквити Закуска
500 г сирене Маскарпоне - извара
5 жълтъка
3 белтъка, разбити на сняг
150 г захар
ванилия
настъргана портокалова (или лимонова) кора
2 с.л. вино Марсала (или ликьор, ром или сруг алкохол по избор)
2 ч.ч. кафе експресо, без захар
какао на прах
шоколад


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Разбийте в купа сиренето (изварата/ до пухкав крем, като постепенно добавяте ванилията и малко настъргана портокалова(или лимонова) кора Разбийте жълтъците заедно със захарта до пухкава смес. Внимателно добавете жълтъците към изварата, като разбърквате внимателно - с дървена лъжица.
Белтъците се разбиват на сняг и се прибавят към сиренето на малки порции и сместа внимателно се разбърква. Покрийте съда и го оставете в хладилника да се поохлади. Смесете кафето с виното или ликьора. В тавичка наредете пласт бишкоти - бисквити, които предварително сте натопили в кафето, след което намажете със крем, посипете отгоре с какао на прах. Отгоре наредете пласт от бишкоти и така до изчерпване на продуктите. Най-горния слой е от крема. Покрийте с домакинско фолио и поставете в хладилника за няколко часа (най-добре за 24 часа). Преди сервиране поръсете отгоре с какао на прах и настърган шоколад.
(Забележка – яйцата в рецептата, могат да се заменят с 300 мл сметана. Разбитата изстудена сметана се добавя към изварата и сместа внимателно се разбърква.)

 

# 9
  • Мнения: 40
Нека и аз да си кажа  Simple Smile  За 200 гр. бишкоти към сметаната от 400 г. добавям 1 пакетче "Крема сирене"...може и две. Не съм опитвала Маскрапоне, но казват, че кремата сирене най-добре го наподобявала. Имайте предвид, че когато използвате захар бместо пудра захар става по-течно.
....и аз като вас съм изключила яйцата.

# 10
  • Мнения: 3 591

500 г сирене Маскарпоне - извара
.....


Маскапоне само дето не е извара, а си е точно заквасена сметана. Прясна сметана(това което е продукта от прясното мляко с високата масленост) се заквасва по начина по който се кваси киселото мляко. И става като кисело мляко, но по-желирано и с МНОГО висока масленост.

Ето ви рецепта от истински италиански ресторант за 16 порции:

6 еспресо кафета
маскапоне 500г
бренди 50мл
бяла захар 45гр
5 яйца
ликьор "КАФЕ" 50мл
Лейди Фингърс 125гр (това са италиански бишкоти - става с всякакви други - аз правя с каквото намеря)
какао 40 грама

В кафето се накисват бишкотите.
В маскапонето - брендито и ликьора се размесва с лъжица.
белтъците се разбиват на сняг с захарка и бавно с лъжица се смесва с маскапонето и алкохола. Добавят се и разбитите жълтъци пак бавно.
После (аз го правя в чаши за чай, може и в друг съд) се нарежда слой бисхкоти, слой крем, слой бишкоти - натискаш - слой крем-слой бишкоти натискаш и т.н.

отгоре се заглажда с лъжичка потопена в гореща вода. После се поръсва със какао през цедка за чай.
После се слага в хладилник.....ако не са го изяли междувременно околлните..... #Crazy

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Деси, мерси! Това съм го правила и става страхотен чийзкейк. Сега ще го пробвам пак, като заменя яйцата със сметана, както предлага Лара...Не, че Мая много ми яде сладкишите, ама все пак.

# 12
С извара също става много хубаво, само че изварата трябва да е домашна, а не от купешките гадории Confused

# 13
  • Мнения: 5 140
Ети ви и моята рецепта:  chef

200мл. силно кафе-еспресо
50-100мл коняк или ром
3 яйца
200гр извара
200гр сметана(или повече,аз слагам повече)
1 чаена чаша захар
2 пакета бишкоти


 Кафето охладено се смесва с коняка(рома).Жълтъците се разбиват със захарта.Добавя им се изварата и сметаната,разбитите също белтъци се прибавят постепенно,лъжица по лъжица към жълтъците като се бърка с нея.
  Напояват се бишкотите с кафето(като се топят в него или се залеят).Отгоре се сипва кремът.Най отгоре се поръсва със смляно кафе на брашно.
   След като е готово се слага в хладилника да престои най-малко 6 часа.
   
   Добър апетит,дано ви хареса!  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 358
Какви бишкоти ползвате?
Ако е обсъждано, много моля, дайте линк!  Embarassed

# 15
  • Мнения: 5 140
Обикновени,италианските не ми хареват,поне на мен.Пробвай и с двете.

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Вдъхновение от тирамису

за белтъчното тесто:
5 белтъка
380 г захар
3 ч.л. какао
за лешниковия крокан:
150 г лешници
70 - 80 г захар
за крема:
5 жълтъка
250 г маскарпоне
100 г захар
50 мл бяло вино
шоколад за настъргване
Начин на приготвяне:
1. Белтъците се разбиват на сняг, като по малко се прибавя захарта. Щом са готови се добавя какаото.
2. 80 грама захар се карамелизират, изсипват се лешниците. След това се поставят на салфетка, щом захарта стегне се смилат фино и се изсипват в разбитите белтъци, като се бърка с шпатула. Получилият се крем се поставя в пош и с негова помощ върху покрита с хартия за печене тава се шприцоват спирали. Пекат се в предварително загрята на 180 С фурна 10 минути. След това се охлаждат и се отделят от хартията.
3. Жълтъците се разбиват със захарта, щом стане пяна, бъркането продължава на водна баня, като се налива и бялото вино. Налива се към разбитото маскарпоне. Остава се в хладилник, за да стегне.
4. Сервира се, като върху крема от жълтъци се поставя диск от изпечените белтъци. Така се нареждат три пласта, които се покриват с крема и се поръсват с настърган шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт