Да ваксинираме ли децата си?

  • 18 533
  • 169
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Milena B. с удоволствие ти предоставям линковете които намерих:
mitack.net/misc/ZDRAVE_KONSPIRACIA.pdf
www.spiralata.net/lek.html
ако се чете като майтап и не се взима на сериозно писаното е забавно. Лошото е, че ако потърсиш във форума става ясно че тази книга е настолна на доста хора...

Относно ПРОТИВ ваксинациите:
Хора, дайте информация! Живо се интересувам и не се заяждам! Просто имам приятелка, която плати на доктора си за да нанесе в картона на детето й ваксините без да са му правени. Когато я попитах защо, тя каза: "Така е правилно!" и не пожела да ми обясни, а момченцето няма никакви здравословни проблеми.

# 16
Просто имам приятелка, която плати на доктора си за да нанесе в картона на детето й ваксините без да са му правени. Когато я попитах защо, тя каза: "Така е правилно!" и не пожела да ми обясни, а момченцето няма никакви здравословни проблеми.
          Страхотно!  smile3501В такъв случай доктор Гълъбов е направо "цвете" в сравнение с този доктор

# 17
  • Мнения: 2 755
....ако се чете като майтап и не се взима на сериозно писаното е забавно. Лошото е, че ако потърсиш във форума става ясно че тази книга е настолна на доста хора...
За огроооомно съжаление е така. След няколко проведени спора с майки, фенки на въпросният лекар, започнах рядко да пиша и чета в здравният форум. Просто няма смисъл да си губя времето, спорейки с хора, които не търпят ничие друго мнение и агресивно защитават кауза, противоречаща на здравият разум.  Добре, че повечето мами са трезвомислещи хора, иначе щях да се откажа от този форум  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 6 315
Мисля, че щом не ви допада нещо и според вас не е правилно, да го наричате "кауза, противоречаща на здравият разум". Всеки има право да вярва в каквото пожелае. Лично мое мнение е, че няма лекарство, което да е 100% полезно и ваксините са просто необходимост, която също крие своите рискове.

На много хора хомеопатията им помага в един или друг случай. Аз също съм от тях.

Останете си със здраве!

# 19
В днешно време и при условията, в които живеем, шанса детето да получи увреждания в следствие на детски паралич е много по-голям ако се ваксинира, отколкото ако не го направи. Хората, които говорят с такава убеденост за ваксинациите, вероятно тъпчат децата си доста често с лекарства. Такава вяра в химията е насадена от едно време у нас българите. Истината е, че по света много хора почнаха да мислят преди да наблъскат детето си с нещо, което е потенциално опасно. Но фармацефтичната индустрия е силна наистина - никога няма да пусне кокала.

# 20
  • Мнения: 26
В днешно време и при условията, в които живеем, шанса детето да получи увреждания в следствие на детски паралич е много по-голям ако се ваксинира, отколкото ако не го направи. Хората, които говорят с такава убеденост за ваксинациите, вероятно тъпчат децата си доста често с лекарства.

Фактът е че в квартала в който живея аз поне знам за за 2  деца боледували от детски паралич. Не съм се интересувала как точно са се разболели но толкова по въпроса за изчезналите болести.
А за тъпкането с лекарства - Явор е на почти 2 години и до момента не е боледувал - шишето с Калпол, купено при изписването му си седи и е по-скоро пълно, отколкото празно. Grinning Надявам се малка Мира бодро да върви по стъпките на батко си  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 655
Фактът е че в квартала в който живея аз поне знам за за 2  деца боледували от детски паралич. Не съм се интересувала как точно са се разболели но толкова по въпроса за изчезналите болести.
Защо не попиташ родителите на тези деца, дали са ги ваксинирали? Залагам на 80 %, че са!

# 22
  • Мнения: 6 315
В днешно време и при условията при които живеем нЕма нищо полено, така че стига вече с тия теми, които само провокират разпри. Всеки гледа детето си както пожелае и сметне за добре!

И стига вече с тия "химии" като че ли химия е мръсна дума, защото всичко живо и неживо в тоя свят е изградено то ХИМИЧНИ съединения. Дори и хомеопатичните и билковите лекарства пак са химия, както и въздуха, който дишате!  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 3 743
В днешно време и при условията при които живеем нЕма нищо полено, така че стига вече с тия теми, които само провокират разпри. Всеки гледа детето си както пожелае и сметне за добре!

И стига вече с тия "химии" като че ли химия е мръсна дума, защото всичко живо и неживо в тоя свят е изградено то ХИМИЧНИ съединения. Дори и хомеопатичните и билковите лекарства пак са химия, както и въздуха, който дишате!  Twisted Evil

  202uu   във всички теми за ваксините (които са доста  Confused) в крайна сметка се пише едно и също!

# 24
В днешно време и при условията при които живеем нЕма нищо полено, така че стига вече с тия теми, които само провокират разпри. Всеки гледа детето си както пожелае и сметне за добре!

И стига вече с тия "химии" като че ли химия е мръсна дума, защото всичко живо и неживо в тоя свят е изградено то ХИМИЧНИ съединения. Дори и хомеопатичните и билковите лекарства пак са химия, както и въздуха, който дишате! Twisted Evil

Ако смяташ, че спрямо средновековието условията на живот са се влошили, няма за какво да говорим. Проблеми като хигиената, недохранването, студа, липсата на информация и много други, отдавна не са същите и да кажеш че няма напредък изтъквайки само негативните страни от начина ни на живот е меко казано несериозно.
Вярно е, че всичко живо и неживо в тоя свят е изградено от ХИМИЧНИ съединения (макар че на това някои физици веднага ще скочат Simple Smile ), но по-важното в случая е КОЙ ги забърква. Прекалената вяра в най-богатата индустрия, която прави всичко за доброто на своите клиенти, пренебрегвайки печалбите за себе си (изчисяващи се в трилиони) е доста наивна. Дали наистина са такива алтруисти, че да предупредят веднага когато разберат, че от дадено лекарство има риск? При какъв процент негативни реакции едно лекарство се изтегля от пазара? Кога точно се оповестява, че дадено лекарство може да има негативен ефект?
Наскоро имаше един скандал с Глаксо в Англия. Оказва се, че десетилетия наред лекари масово са предписвали антидепресант, който не действа или когато действа е с обратен ефект. Оказва се също, че това е било известно на компанията производителка още преди да го пуснат на пазара.
Аз не пропагандирам хомеопатията. Нито я ползвам. Не пропагандирам и никакви крайни изстъпления, като сурвоядство, ядене на голи охлюви или водорасли или каквито и да било подобни сектантски щуротии. Просто призовавам за малко здрав разум и поне малко съмнение в това, което ви казват лекарите. Защото познавам хора, които се занимават с това да дават премии на лекари за изписване на определени лекарства. Знам какви са механизмите на контрол и знам как се работи. Така че МИСЛЕТЕ, какво давате на децата си. Чичо доктор не винаги в прав, дори да има най-добри намерения. Просто така е научен.

# 25
  • Мнения: 6 315

Изобщо не си ме разбрал! И последното, в което можеш да ме обвиняваш е несериозност или наивност. Майките тук са достатъчно разумни за да търсят информация и имат достатъчно умствен багаж, за да я смилат. Теми от този тип водят единствено до кавги - нищо полезно, защото обикновено позициите са твърде крайни. Освен това тази тема е разисквана няколко пъти!

И последно - не виждам за какво би ми скочил някой физик на изказването за химичните съединения. Защото физични те все още не се наричат, а и научните работници твърдят, че химията е 1 ниво над физиката, но това са други въпроси......

Остани си със здраве и не мисли, че тук всички не мислят и тъпчат децата си с различни видове препарати!

# 26
  • Мнения: 768
Хи-хи пак тези комплекси които избиват химиците. Grinning


Изобщо не си ме разбрал! И последното, в което можеш да ме обвиняваш е несериозност или наивност. Майките тук са достатъчно разумни за да търсят информация и имат достатъчно умствен багаж, за да я смилат. Теми от този тип водят единствено до кавги - нищо полезно, защото обикновено позициите са твърде крайни. Освен това тази тема е разисквана няколко пъти!

И последно - не виждам за какво би ми скочил някой физик на изказването за химичните съединения. Защото физични те все още не се наричат, а и научните работници твърдят, че химията е 1 ниво над физиката, но това са други въпроси......

Остани си със здраве и не мисли, че тук всички не мислят и тъпчат децата си с различни видове препарати!

А сега сериозно:

Вчера сьобщиха по новините (ТВ Бьлгария), че в Бьлгария се увеличила детската заболеваемост и смьртност, както и че зачестяват случаите на туберкулоза например. Пик-а беше 1996 и после мьничко спадна. Както и има пик на детски болести.
Да не се ваксинират децата е престьпление при такава обстановка.
Те вьв Франция сьщо доста хора не ваксинират децата си по календара, а някои вьобще не ги ваксинират(ако не ходят на ясла не езадьлжително), ама си е техен проблем. Т
Тук сьщо има много случаи на туберкулоза и какви ли не други опасни болести. Ваксинирам децата сьс всички ваксини по календара и даже с допьлнителната ваксина за менингит.
Който не се бои за здравето на децата нека да не ги ваксинира.

# 27

Изобщо не си ме разбрал! И последното, в което можеш да ме обвиняваш е несериозност или
И последно - не виждам за какво би ми скочил някой физик на изказването за химичните съединения. Защото физични те все още не се наричат, а и научните работници твърдят, че химията е 1 ниво над физиката, но това са други въпроси......

Аз явно съм говорил с други учени. Химиците, които ми преподаваха, казваха че живота е химия, физиците че е физика, а математиците че е математика. Схванах от кой вид си ти Wink
Аз лично нямям отношение. По-скоро съм на мнение, че и трите групи грешат и никоя не "ниво НАД другата".

# 28
  • Мнения: 6 315
Много офф:  hahaha Пак не си ме разбрал! Професорите ни казваха следното: в основата е математиката. За да знаеш физика трябва да знаеш математика. За да знаеш химия трябва да знаеш физика и математика. За да знаеш биология трябва да разбираш от математика, физика и химия. За да знаеш медицина - трябва да знаеш всички долуизброени науки.

Това имах предвид с нивата. Ако джедаите искат, нека ми трият офф-а, че стана много голямо отклонението.

# 29
Хи-хи пак тези комплекси които избиват химиците. Grinning


Изобщо не си ме разбрал! И последното, в което можеш да ме обвиняваш е несериозност или наивност. Майките тук са достатъчно разумни за да търсят информация и имат достатъчно умствен багаж, за да я смилат. Теми от този тип водят единствено до кавги - нищо полезно, защото обикновено позициите са твърде крайни. Освен това тази тема е разисквана няколко пъти!

И последно - не виждам за какво би ми скочил някой физик на изказването за химичните съединения. Защото физични те все още не се наричат, а и научните работници твърдят, че химията е 1 ниво над физиката, но това са други въпроси......

Остани си със здраве и не мисли, че тук всички не мислят и тъпчат децата си с различни видове препарати!

А сега сериозно:

Вчера сьобщиха по новините (ТВ Бьлгария), че в Бьлгария се увеличила детската заболеваемост и смьртност, както и че зачестяват случаите на туберкулоза например. Пик-а беше 1996 и после мьничко спадна. Както и има пик на детски болести.
Да не се ваксинират децата е престьпление при такава обстановка.
Те вьв Франция сьщо доста хора не ваксинират децата си по календара, а някои вьобще не ги ваксинират(ако не ходят на ясла не езадьлжително), ама си е техен проблем. Т
Тук сьщо има много случаи на туберкулоза и какви ли не други опасни болести. Ваксинирам децата сьс всички ваксини по календара и даже с допьлнителната ваксина за менингит.
Който не се бои за здравето на децата нека да не ги ваксинира.

По новините съобщават основно за катаклизми. Ако им се вярва отдавна трябваше да сме заличени от лицето на земата. Simple Smile
Чудя се защо не познавам, нито един човек, чието дете е умряло от туберколоза или от друга болест, чиито случаи така рязко са се увеличили..? А като се замисля не познавам и нито един човек, който да познава подобен случай... Дали не е защото не се движа в социални групи на хора с лошо качество на живот, с лоша хигиена и недохранване?  Казаха ли по новините дали тези деца са били ваксинирани?
Когато слушате новините, добра идея е да се запитате, какво НЕ СЕ казва. Защото една новина може да се представи позитивно или негативно в зависимост от политиката на медията. Похватите за това се изучават в университета.
След като смяташ, че няма проблеми, блъскай ваксини до дупка. Държавата само ще те окуражи, за разлика от тези, които не желаят. В този смисъл за разлика от французите избора не е наш. А на тях това не им е проблем, защото ако беше, нямаше да го правят. Просто в някои общества хората мислят преди да правят каквото и да било и държавата не им пречи. Тук държавата решава вместо нас за съжаление. Има прекалено много хора, които са крайно нетолерантни и тесногръди, на които не им стига да решават собствения си живот, а искат и да налагат мирогледа си на другите. Което е много жалко и аз ги съжалявам наистина Sad

Общи условия

Активация на акаунт