Изгорях брутално от солариума

  • 9 010
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 342
Аз съм с много бяла кожа и първият път на солариум стоях само 3 минути.След това ходех през два дни и стоях по 6 минути.И задължително се мажеш.

# 16
  • Мнения: 1 289
И аз съм от по-светлите, но примерно на плажа си мажа само лицето, защото носа ми става като светофар #Crazy
Тялото мразя да мажа, защото пясък ми полепва и адски ме дразни. Когато усетя, че се позапържвам, влизам под чадъра. Иначе принципно не изгарям (да чукна на дърво) Rolling Eyes.

# 17
hora mazah se s kakvi li ne losioni, sashto taka i s pantenol tozi deto mi go kazahte, no ne pomaga... ne znam kakvo da pravq ot4aqna sam! ina4e mersi za savetite mnogo   bouquet a ina4e zatova dali sam se mazala na solariuma - mazah se.

# 18
  • Мнения: 4 435
Ти с каквото и да се беше мазала преди него,и тия три поредни дни ,пък и 20мин в солариум на бяла кожа,нищо няма да те спаси. Confused

# 19
a sled kolko vreme shte mi mine spored vas, 2,3 sedmici? Cry

# 20
  • Мнения: 214
Здравей

Предполагам че за първи път ходиш на солариум, aftersun продуктите с алое много добре повлияват изгаролята кожа.Аз лично ползвам SOS лосион на Joveka с 90% процента алое.Преди малко постнах един превод от официалната страница на Ерголейн, който е иманно за солариума и бялата кожа. Добре ще е да го прочетеш, защото това което си направила за съжаление никак не е полезно.Всяко нещо което даваме на организма си в зверски дози води до зверски резултати

# 21
  • Мнения: 577
боже господи!това са 45 минути за три поредни дни ooooh!
страхотен съвет ти е дала "жената на солариума" #2gunfire
аз ходя на солариум от 3 месеца и едва сега си позволявам да стоя 7-8 мин.два пъти седмично.мога единствено да ти пожелая скорошно оправяне, че не мога и да си представя колко боли Sad  bouquet

# 22
Api-Panten, наистина е доста ефективен и е предназначен точно за кожни изгаряния.А перорално можеш да приемаш ибупрофен, аналгина и аспирина не са подходящи тъй като повишават телесната температура.

# 23
  • Мнения: 2 386
Това може да бъде и опасно.. Препоръчвам ти Дефламол и дерматолог.

# 24
  • Мнения: 13 625
Би трябвало до няколко дена да ти мине! Тая дето работи там как не я е срам да говори такива глупости, че се почва с 10мин. Чак след поне 3-4 процерури от по 5мин. може да се почне с 10мин., особено ако кожата е много бяла.  За жалост ще трябва да потърпиш докато отшуми болката!

# 25
  • Мнения: 7 723
Тичай до аптеката да търсиш афтърсън - намажи се, пъхне го в хладилника и след час-два се намажи пак.

...или в краен случай ти се пъхни в хладилника  Wink Joy

Момичета, не си правете експерименти с кожите си!
В солариума няма нищо полезно....особено пък всекидневната му употреба.
Аз също ходя на солариум, но не ми и минава през акъла да ходя всеки ден.
Но...както и да е...

Щом си се мазала вече с кво ли не-
няма начин, кожата ще ти се успокои  Peace

Стискай палци само после да не се обелиш,
щото тоя момент ще ти е още по- неприятен Wink

# 26
  • Мнения: 5 647
ами жената на солариума ми каза, че се започва от 10 минути, аз съм прекалено бяла, започнах от 10, после на другия ден 15 и на другия ден (т.е. дднес) - 20 мин. и направо.. А с кисело мляко се намазах, но не помага  ooooh!

Е, това си е лудост направо. Първите 8 пъти стоях по 5 мин и след това 3 пъти по 10 мин. и спрях да ходя. Плюс това никога не съм ходила всеки ден, а най-много 2 пъти седмично. Не мога да разбера каква е тая дето ти е казала, че се започва с 10 мин. първия път???
Намажи се с някакво масло, например кокосово. Попива добре и облекчава болката.

# 27
  • Мнения: 2 452
На всеки солариум се стои различно не може да се каже почваш от еди си колко минути.Има солариуми при които мах е 6 минути при други 16 при трети 30 в зависимост от солариума се почва различно време.Като почваш почваш с минимума поне два пъти  после увеличаваш малко пак по два пъти и така и не повече от 2 пъти седмично и то не в последователни дни.Успех

# 28
  • Мнения: 67
не прави грешката да се мажеш с кисело мляко - то запича , опъва кожата и т.н., не е подходящ момента за него.

намажи се с бадемово масло, ства не по-вече от 1 лев на аптеката , ще ти омекне и успокои кожата , по някое време като попие пак се намажи  и така ...пак и пак , дано ти мине бързо Praynig

...и друг път внимавай със солариума !

# 29
  • Мнения: 440
deflamol и дерматолог.Аз на твое място ще вдигна панаир - то бива обирджии,ама чак пък толкова............Видяла те е че не разбираш и хайде да прибираме парите .Аз лично никога не съм ходила,защото съм чела че е вредно,и видях една позната след дългогодишно ходене как стана на бенки.По добре бяла и здрава - това поне е мое мнение.
Пожелавам ти бързо възстановяване Peace

Общи условия

Активация на акаунт