ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 466
  • 714
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 1 576
проблемът е, че за тези три месеца свалих около 10 килограма. първоначално се притесних че може да е от това! но съм чувала че цикъла спира при рязко отслабване а не идва по 8 пъти!  а хормоните не са ми изследвани .... но може би пропуснах да отбележа че отидох на лекар едва поминалата седмица! сега след нормалния цикъл на 7 август (продължи до 13 август) минаха два дни и пак се появи за два дни това течение, но по бледо от преди и в момента нямам никакво течение!

В такъв случай задължително си направи изследване на репродуктивните хормони.

# 391
  • Мнения: 4
много ти благодаря за съвета пуканка!   
при новости ще пиша пак  Hug

# 392
  • Мнения: 3 010
Бе щом лекаря е казал, коя съм аз да споря. Просто такова нещо като сакоподобни структури не бях чувала. Или е плоден сак или е друго. Или е в матката или не е в матката. Средно положение не знаех да има.Тая ти точка доколкото виждам на снимката е в матката, което пък изключва извънматочна бременност. И тогава какъв всъщност е проблема не разбирам. newsm78 Момичета, включете се и вие кажете някакво мнение.
Пипи, ти имаш ли някакви оплаквания?Кървене,болка или друго.

Понякога при извънматочна се появява т. нар. "псевдо сак", който заблуждава че бременността е нормална, но сака в тръбата също е на лице. Пипи не съм виждала никога сак в матката, но............ си мисля 4е това е точно такова, не разбрах кое те накара да се включиш в тая тема и да си въобразиш че си с извънматочна  Thinking Нещо ми е много хиксаво положението   Thinking Бременност на ехограф се вижда едва когато ЧХГ стигне 2000, твоята стойност е едва 175 и ве4е говорим за сакоподобни структури... извинявай ама нещо не вдявам ..............  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 17:30 от Dendy

# 393
  • Мнения: 445
Денди, и аз много, много не вдявам вече какво става!!! В неделя стойността беше 175, а от вчера теста(т.е. 2 дни по-късно) е 553!!! Това май е повече от двойно, но доки все още не иска да отхвърли вероятността за извънматочна.....казва в понеделник, но иначе за сега нещата са добре!!!

# 394
  • Мнения: 133
Здравейте момичета!Влизам във вашата тема да си излея болката та дано малко ми олекне.Преди 9 месеца отидох на лекар с положителен тест за бременост и силни болки.От всички 7 при които ходих само един ми каза 100% извънматочна-оперираха ме лапароскопски,но не успяха да спасят лявата тръба.След операцията ми казаха ,че дясната е напълно проходима и здрава.Миналия месец сле като ми свърши МЦ зацапването продължи.Не обърнах внимание,защото при мен това е нормално,но за всеки случай реших да си направя тест,но беше отрицателен както и следващите 2.И така на 11.08 реших да отида на лекар.Първия ме върна с думите:"Това е нормално за една жена" ,другия ми каза да отида след 2 седмици,защото е рано да се види бременност,а и тестовете са отр.Отидох и при трети,който веднагами каза :"Виждам голям излив на кръв,влизаш веднага за абразио".След 30 мин ми казаха,че пак е извънматочна и ме оперираха коремно.Отрязоха и дясната тръба,защото била в много лошо състояние.А за 5 дни престой в б-цата дойдоха толкова жени за аборт,а две родиха и си оставиха децата.Питам се има ли Господ?
Извинявайте ако ви досадих,но ми тежи.Дори на мъжа си не съм казала,защото той пътува и не искам да го тревожа.
Дано по-малко жени се включват в тази тема  Praynig

# 395
  • Мнения: 115
Tina_elena много съжалявам за това , което си преживяла. Тъй като и моята операция е само от преди 2 седмици напълно разбирам как се чувстваш. Да те попитам в коя болница те оперираха защото виждам, че си от Варна и при коЙ лекар? Виждам, че при първата операция са ти казали, че дясната е напълно проходима, а след това се оказва друго. Аз също много се притеснява , защото и при мен казаха, че дясната тръба изглежда добре, но понеже нямам деца и съм в ужас, че може да се получи същото като при теб. Аз също дакато бях в болница се нагледах на това, което описваш и също се отчайвам от тази несправедливост.
Надявам се скоро да сме по - ведри да, мислим за следващ опит. newsm17

# 396
  • Мнения: 3 010
Аз правих диагностично лапаро, когато резултата бе че и двете ми тръби са проходими, но въпреки това имам 2 извънматочни в една и съща тръба! Така, че.... Божа работа или по скоро дяволска работа.................  Sad

Мила tina_elena радвай се че си благословена с прекрасна дъщеричка, защото има момичета които остават без тръби и единственият има шанс да има свое дете е инвитро........... Не гледай какво ти се отнема а какво имаш като благословение - да ти е жива и здрава малката принцеса  Heart Eyes

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 21:22 от Dendy

# 397
  • Мнения: 3
Здравеите,искам да споделя с Вас моята история.Преди 10 месеца ме оперираха от изван маточна бременност,махнаха ми лявата траба.Сега мъжът ми иска да опита ме пак,а толкова мее страх че всичко може да се повтори.Няма с кого да споделя,няма кои да ме разбере.Толкова се зарадвах когато Ви намерих,надявам се да си помагаме взаимно с каквото можем.Благодаря че ме изслушахте. Simple Smile 

# 398
  • Мнения: 115
Здравей Gerii_83! Всеки път като видя, че хората в тази тема се увеличават и ми става много болно. Хубавото е, че можем да си даваме надежда и да споделяме болката, за да ни улекне. Едно нещо ми прави впечатление на повечето жени тук най- напред им отстраняват лявата тръба и се чудя дали е някакво съвпадение или има медицинско обяснение. Преди два дни ходих при мойта лекарка и и споделих колко съм претиснена и не знам кога ще събера сили да опитам отново да забременея. Казах и, че постоянно наблюдавам случаи на повторна извънматочна и тя ми каза, че никой не може да даде гаранция, че ужаса няма да се повтори, но вероятността всичко да е нормално е много по - голяма и да вярвам, че всичко ще е наред просто да си направя всички изследвания след време(при мен още всичко е прясно) и да не мисля за това, през което съм преминала. Затова просто остава да се надяваме, че нещтата няма да се повторят и наисти да вярваме в това.

# 399
  • Мнения: 157
Здравейте момичета
Четох от тук от там из темите по този въпрос но имам нужда от малко помощ.
В момента не съм в Българияи не знам дали да имам доверие на тукашните специалисти. Така значи предния месец трябваше да ми дойде на 21 юли (при 30 дневен МЦ) закъсня ми с 10 дни (което ми се случва ежемесечно) правих два теста - отрицателни. На 1-ви август ми дойде с адски болки, реших че е от смяната на климата. След като обаче ми свърши и минаха около два дни, имах кафяво зацапване всеки път щом отида до тоалетната. Една вечер ме заболя страшно ниско долу в ляво та чак към ануса  Embarassed. На другия ден имах кръв като пишкам -  реших че са бъбреци, защото болката беше навсякъде предната вечер и защото бях на диета. Отидох на лекар. Започнаха се изследвания на кръв и урина и когато се стигна до снимка на бъбреците- сестрата попита дали не съм бременна, че е опасно, мъжът и каза, че не знаем и че опитваме и така се стигна до тест и той положителен. Радостта ни беше минутки, защото  на ехограха се откри, че няма нищо в матката  Cry ЧХГ беше 1600. Оставихме за след два дни да проследим ЧХГ и стойностите му бяха същите - ни нагоре, ни надолу.
Оставихме още два дни, но ми прокърви и отидохме пак. На ехографа пак нямаше нищо в матката но не се виждаше и нищо другаде. Доктора каза че имало доста течности и че е време за инжекция Methotrexat - поставиха ми я във вторник и сега в петък ще ходя пак за ЧХГ.
Аз обаче се притеснявам. Имам ккървене но е малко на превръзката, повечето е като отида в тоалетната -така ли трябва да е - незнам. От снощи пак усещам болката в ляво. примерно като седна или стана - при всяко движения усещам болка. Моля ако някой има повече инфо за инжекцията и въобще каквосе очаква после да сподели. Исках да се прибера в Бг но е опасно ако стане нещо по пътя.
Нищо не знам - не са сигурни дали е извънматочна или съм направила аборт, искам да знам какво точно ми има, аз се досещам че е извънматочна - всички симтоми са такива, но дали ще помогне Methotrexat?
Благдаря  ви предварително и се извинявм за дългия пост.

# 400
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Вярка, тука в темата имаме едно момиче Скарлет. Тя беше на Метотрексат и може да ти опише как е било при нея.Освен това помня че тя или съпруга й бяха изчели доста по темата.Надявам се да се влючи и да пише.

# 401
  • Мнения: 157
Надявам се да се включи  Cry Постоянно усещам тази болка в ляво, сега ходих до болницата -нищо не можели да направят - нормално било, утре да сме изследвали ЧХГ  Confused

# 402
  • Мнения: 989
Вярка, здравей!
Първо да ти кажа, че съжалявам, че ти се е наложило да минеш през този ад!  Hug
Относно Метотрекат: по принцип на повечето места пише, че е нормално да усещаш болка в корема първите няколко дни след Метотрексата, защото се очаква сакът да се отлепя от тръбата, но ако стане много остра и нетърпима непременно трябва да идеш на преглед защото все още е възможно тръбата да се спука. Това е и една от кофтито страни на Метотрексата, че е трудно да се различи болката от спукването от нормалната такава, която си произлиза от действието на лекарството. Аз лично имах болки само в кръста и от време на време прерязвания ниско долу докато не започна кървенето - тогава 2-3 дни болките бяха от типа ПМС, но многократно по-силни. Самото кървене започна на 2 ден след втората инжекция Метотрексат и продължи около седмица, като 5 дни беше много силно. По принцип ЧХГ се прави на 4 и 7 ден след първата инжекция и се следи за спад от поне 15% между тези дни. Ако ЧХГ не спада както трябва обикновено се бие още една инжекция на 7 ден след първата. Много е възможно между деня на инжекцията и 4 ден след нея ЧХГ да се увеличи още - това се случва в над 50% от случаите, но важното е да спадне с 15 % между 4 и 7 ден. Тук трябва да отворя скоба и да кажа, че при мен на 3 ден от първата инжекция ЧХГ се беше увеличил с около 360, което е в рамките на статистиката, но мен много ме беше страх и направо си поисках втората инжекция. След нея ЧХГ се повиши за 2 дни с 40 единици и започна кървенето и спада. Обикновено когато започне кървенето ЧХГ започва бързо да пада. Освен това важно е да се отбележи, че Метотрексат се прилага при ЧХГ под 5000 единици /според някои изследвания под 10000/ и колкото е по-ниско ЧХГ толкова е по-голям шанса за успех още с първата инжекция. При теб е 1600 и няма сърдечна дейност, така че мисля, че няма причина да не подейства.
Ами това се сещам да ти кажа на прима виста. Добре е да прочетеш протокола за лечение с Метотрексат на първа страница на темата. Ако разбираш английски почети и тук:
http://www.aphroditewomenshealth.com/forums/ubbthreads.php?ubb=s … 180499#Post180499
Това е линк към форум, в който пишат много момичета, минали през ада на извънматочната и лекувани с Метотрексат.

Пожелавам ти успех, мила!  Hug

# 403
  • Мнения: 157
Скарлет мила, много ти благодаря  Hug Hug Hug, незнаеш как стана хубаво.
Имам един въпрос, защото майка ми сега е говорила с д-р Дяволов от Майчин дом и той и е казал, че този метод с Methotrexat бил стар и невинаги давал резултат. Казал, че трябва да се бие само директно в тръбата - в плода иначе нямао ефкт.
Та въпроса ми е как ти поставиха инжекцията?
На мен ми я сложиха мускулно - в дупето  Confused

# 404
  • Мнения: 989
На мен ми го биха венозно и двата пъти. И аз съм чела за този метод с инжектирането директно вътре, но мисля, че това става с лапароскопия. То ако ще се прави лапаро за какво е този Метотрексат тогава?  newsm78  По-скоро стар е метода на вливанията чрез системи. В англиския форум има много момичета, на които е бит Метотрексат и на всички е бил на еднократни дози и не си спомням да имаше някоя, при която да е  бил вкарван директно вътре. Ще подейства, не се притеснявай. Успеваемостта при лечение с Метотрексат е много висока - над 90%

Общи условия

Активация на акаунт