ИЗВЪНМАТОЧНА БРЕМЕННОСТ - тема 2

  • 71 542
  • 714
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 157
Надявам се да подейства мила - утре ще покаже ЧХГ.
Аз иначе си кървя ама слабо на превръзката а повече в тоалетната, но няма съсиреци.
Скарлет  Hug Hug Hug Hug какво да ти кажа мила, радвам се че те открих, защото от тук е трудно да разбереш какво се случва всъщност.

# 406
  • Мнения: 989
Ами да ти кажа честно и аз се чувствах в неведение, защото и бг-лекарите не са много запознати с действието на препарата и не ми обясниха много. Наложи се сама да ровя и чета в нета за да знам какво да очаквам и да знам дали са нормални всички усещания, които изпитваш. Напрежението е огромно, а когато не си наясно с нещата става още по-зле.
Аз също имах кървене - по-скоро кафяво зацапване доста преди да ми бият Метотрексата, а 5 дни след първата инжекция вече си премина направо в обилно кървене, червено на цвят. Първите 2-3 дни нямаше съсиреци, поне не големи и чак на 3-4 ден започнаха да падат големите парчета. От това, което съм чела кървенето може да започне от седмица до 14 дни след Метотрексата. При всички лекарството има различно по сила и реакции действие, така че общо взето всичко е нормално. Това, за което трябва да се следи е остра, рязка или много силна болка, както и дали ЧХГ намалява с необходимите темпове.
Дано всичко се нареди  Hug

П.П. Пиши утре като излезе ЧХГ да знам какво става с теб.

# 407
  • Мнения: 157
Да, утре ще пиша - Дано да спада, като се има впредвид,ч е не сме го видели да се покачва  newsm78
Сега съм по-спокойна. Мъжът е по англоговорящ от мен и той се информира от форума, който ми да де.
Така се бях шашнала, че обмислях вариант да се мятам на самолета за България.
Утре е денят  Rolling Eyes

# 408
  • Варна
  • Мнения: 618
Здравейте, момичета.
В петък ми беше деня за М, сутринта си направих тест за бременност, който ми отчете две черти. Още същия ден, към 10ч. имах течение, което представляваше като бялото, но с лек розов оттенък. Течението беше съвсем слабо и кратко, като се изпишквах и се избърсвах с тоалетната хартия си проличаваше.  Embarassed  Но това ме притесни, тъй като с дъщеря ми съм нямала такова.Събота и неделя нямаше нищо. Реших в понеделник да отида на лекар. И днес лекарката малко ме стресна. Гледа ме на вагинален видеозон и каза, че още не се вижда плоден сак в матката. Но я притесни това, че имало течност. Каза още, че е доста рано за плодния сак, защото все пак имам закъснение от три дена. Изказа предположение, че може да е извънматочна бременност, което адски много ме притесни. Петък отново съм на преглед и имам чувство, че ще полудея до тогава. Имам болки в корема, но са лекички и не постоянни, като менструални. Такива болки имах и с предната бременност. Повече течения не съм имала, нито силни болки.
Извинявайте, но исках да го споделя с някой, а знам, че Вие ще разберете моите притеснения. Не знам какво да си мисля, четох за симптомите, сравнявам ги с моите усещания и започвам да си внушавам всякакви неща.

# 409
  • Мнения: 115
Здравей мила Dido4ka недей да бързаш с притесненията. Още е много рано за каквато и да било прогноза. Опитай се да запазиш спокойствие и да мислиш позитивно. Не знам как ще прозвучи, но си под наблюдение още от самото начало, така че каквото и да стане ще успееш на време да направиш каквото е необходимо и при всяко съмнение за извънматочна потърси и второ мнение. Не се притеснявай до колкото съм чела при много нормални бременности се получава такова течение около датите в които по принцип трябва да ти доиде цикъла. Сега горе главата  Praynig

# 410
  • Мнения: 1 247
Дидочи споко бе жена недей да си мислиш най лошото веднага
стискам ги силно палци fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
и ще се моля Praynig Praynig Praynig всичко да е наред при следващия преглед
гуш Hug Hug Hug

# 411
  • Мнения: 115
Момичета тъкмо се сетих да ви попитам след коремната операция мазахте ли се с Контратубекс и ако Да, колко време след операцията? Другия ми въпрос колко време след операциата теста продължава да е полужителен? newsm78

# 412
  • Мнения: 989
Някой знае ли какво става с Вярка? Щеше да прави ЧХГ в петък и да пише, но от четвъртък не е писала. Дано всичко е наред  Praynig

# 413
  • Мнения: 862
Момичета тъкмо се сетих да ви попитам след коремната операция мазахте ли се с Контратубекс и ако Да, колко време след операцията? Другия ми въпрос колко време след операциата теста продължава да е полужителен? newsm78
Аз скоро си разрязах крака, шиха ме и имах доста голям белег. Когато попитах докторът дали да се мажа с контратубекс, ми каза мажа след 20ят ден.
Лапароскопските ми белези не съм ги мазала с нищо, но те си изчезнаха почти от само себе си.
Контратубекса е противопоказен за слънце до колкото знам. Така че не ходи на плаж или солариум като се мажеш с него.

# 414
  • Мнения: 115
Момичета тъкмо се сетих да ви попитам след коремната операция мазахте ли се с Контратубекс и ако Да, колко време след операцията? Другия ми въпрос колко време след операциата теста продължава да е полужителен? newsm78
Аз скоро си разрязах крака, шиха ме и имах доста голям белег. Когато попитах докторът дали да се мажа с контратубекс, ми каза мажа след 20ят ден.
Лапароскопските ми белези не съм ги мазала с нищо, но те си изчезнаха почти от само себе си.
Контратубекса е противопоказен за слънце до колкото знам. Така че не ходи на плаж или солариум като се мажеш с него.

Благодаря за инфото  Simple Smile
Аз не ходя на плаж, лекарката ми каза, че по принцип трябва да се пазя от слънце(а и от водата) след коремна операция, заради опасност от сраствания и кръвоизливи.

# 415
  • Варна
  • Мнения: 1 576
И аз се мазах с контратубекс, но полза не видях от него. Белег си ми остана и то доста голям. Лекарите тогава нямаха време за красиви операции, защото вече си бях с голям излив в корема и на преден план беше да ме спасят. Tired

# 416
  • Мнения: 115
Аз не знам дали има смисъл да се мажа, защото ми казаха, че при една евентуална следваща бременност ще трябва да раждам  секцио  Thinking. На вас казаха ли ви, че след извънматочна се ражда секцио или може да си родя и по нормален път?  newsm78(стига да си забременеея нормално някой ден де) Praynig

# 417
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аз не знам дали има смисъл да се мажа, защото ми казаха, че при една евентуална следваща бременност ще трябва да раждам  секцио  Thinking. На вас казаха ли ви, че след извънматочна се ражда секцио или може да си родя и по нормален път?  newsm78(стига да си забременеея нормално някой ден де) Praynig

Да, така е.И аз ще раждам секцио заради операцията от извънматочна. Това е така от една страна заради срастванията, които не могат да се избегнат, и другото е че има риск от руптура на матката при евентуални контракции при естественото раждане. Разбира се не е задължително.Имаш избор, но е е рисковано.

# 418
  • Варна
  • Мнения: 3 902
Аз не знам дали има смисъл да се мажа, защото ми казаха, че при една евентуална следваща бременност ще трябва да раждам  секцио  Thinking. На вас казаха ли ви, че след извънматочна се ражда секцио или може да си родя и по нормален път?  newsm78(стига да си забременеея нормално някой ден де) Praynig

Да, така е.И аз ще раждам секцио заради операцията от извънматочна. Това е така от една страна заради срастванията, които не могат да се избегнат, и другото е че има риск от руптура на матката при евентуални контракции при естественото раждане. Разбира се не е задължително.Имаш избор, но е е рисковано.
newsm78
Самата извънматочна не е показание за секцио. Все пак са ви пипали тръбите, не матката. Риск от руптура на матката има, ако тя самата е пипана. При мен беше така, защото заедно с извънматочната ми махнаха 3 миоми.
Така че не се шашкайте по този повод.

# 419
  • Мнения: 140
Здравейте момичета,
аз имам по-страничен въпрос.
Преди месец ми правиха лапароскопия заради извънматочна бременност. На следващия ден след операцията ми дойде цикъла. Сега месец след това ми закъснява вече 3-4 дни, въпреки че си имам стандартните предменструални симптоми. Възможно ли е това да е следствие от операцията и има ли от какво да се притеснявам?

Общи условия

Активация на акаунт