Внимание -токсични бебешки бутилки в Канада, а и не само там...

  • 8 179
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 210
Tandori,аз лично слушах какво какзаха по Канадските новини за бебешките шишета.Започват изтеглянето им от различните вериги магазини,даже дадаха кадри на които служители вече събират шишетата от щандовете в контейнери.

# 31
  • Мнения: 1 199
Мисълта ми беше, че дори и сега да се сменят тези шишета, това което сме натрупали ние в организма си сме го предали на децата си, те вече са с достатъчно много токсини да предадат на 3 поколения напред.


Тандури, конкретният повод за темата е използването на Бисфенол А в БЕБЕШКИТЕ ШИШЕТА. Не изобщо това което ние родителите сме натрупали в телата си и предали на децата. Защото бебетата са по-уязвими от възрастните които употребяват такава пластмаса, съвсем не само защото са по-малки (това само усилва вредния ефект), а защото приемат млякото от шишето топло, а така токсичният химикал се отделя в много по-голямо количество.
Интересно ми е къде е границата между насаждане на психоза и информиране? Тази тема според те към кое спада?

И между другото, според мен съвсем не във всяко отношение предпазливостта по отношение на вредни съставки ни излиза по-скъпо. В много случаи е дори много по-икономично. От това че вместо с бебешки лосиони, бъкани с химия мажа бебето си (по препоръка на медицинско лице) с олио от гроздови семки, купено от местния супер за няколко долара голямо шише, само икономисвам пари. От това че спрях да се мажа с кремове и минах на натурални мазнини също пестя, а да не говорим че и кожата ми стана по-хубава. От това че не използвам омекотители при прането и разни кърпички при сушенето също пестя пари, освен че предпазвам семейството си. И още в много отношение е така Peace
 

# 32
  • Мнения: 2 093
heureuse и аз сьм на сьщото мнение за използване на натурални заместители. Аз не използвам кремове, лосиони и шампоани на сина ми.  Интересно ми стана за това че използваш натурални мазнини вместо кремове. Били споделила повече за тях.

Найстина темата се измества, целта беше  да ни информира за сьществуващия риск. Аз определено искам да научавам подобни новини, останалото си е до това как ще го изтьлкува човек-паника или полезна информация.

# 33
  • Мнения: 1 216

Колко пари ще струва това обаче, никой не казва. Най-много ще си плати обикновения човек както винаги. Като излязоха пластмасовите шишета бяха много безвредни и модерни, сега ще излязат също толкова безвредни и модерни на двойна цена и всички в паника ще се втурнат да купуват тях( което навежда и на мисълта дали няма някакъв допълнителен икономически интерес  цялата работа да се раздуха, което няма да е за първи път).

Обикновеният човек в случая има избор, навсякъде може да си върнеш шишетата  и да ти върнат парите
Ако ми трябват бутилки за бебето, ще си взема стъклени! След време не се знае каква нова съставкав пластмасата ще изкарат за вредна. Оставете голямата информираност настрана, не знам човек, на който да му е приятно да пие от пластмасова чаша.
Винаги се е знаело, че за съхранение на течности най-доброто е стъклото, пластмасата винаги е компромис! Луксозните минерални води, например, са винаги в стъклена бутилка. Често съм си мислела колко по-добре е било по наше време, когато всичко беше в стъкло- напитки, кисело мляко, боза.
Икономически интерес не мисля, че има правителството на Канада. Напротив, аз се радвам, че реагират. Още предната седмица бяха опразнили бебешките рафтове с пластмаси в магазините, където влязох.
Фирмите са много нагли често, онзи ден гледам в магазина майонеза '' Хелманс'' в ''нова, еко пластмасова опаковка'', предната беше стъклена. И много хора ще им повярват. Тук стъклените буркани не се приемат в пунктовете, но аз винаги и винаги ги мия и ги слагам в бина за рециклиране, макар, че ми е по-лесно да ги метна мръсни.


# 34
  • Мнения: 7 091
Говорим едно и също нещо, но от две различни гледни точки, интересно защо моята гледна точка се приема отрицателно, след като нееднократно писах, че аз не съм против информирането, подменянето на бутилки, опазването на околната среда и т.н.

Heureuse, тази тема спада към информативните, но се изкриви към тенденциозна, затова и се опитах да внеса по-различна нотка, която беше разбрана криво разбира се.
Къде видя само не разбрах, че съм писала, че предпазливостта ни излиза по-скъпо?! Хванете първия учебник по маркетинг и реклама и може да видите как подобни "открития" като това идват винаги "навреме".  Разбира се, че има икономически интерес в създаването на потребителска психоза! Това е прийом използван неведнъж и е насочен именно към родителите като потребителска единица, защото винаги искаме да направим най-доброто за децата си и ако банда учени излязат с откритие, че не трябва да ги държим на слънце повече от 15 мин, познайте колко катакомби ще се построят . Това е много краен пример разбира се, признавам, просто исках да илюстрирам, че когато става въпрос за децата хората не разсъждават рационално, а емоционално. Ако разсъждавахме рационално по принцип никой нямаше да пуши цигари например. Също така не смятам, че икономическият интерес е (само) на Канадското правителство. Това ще засегне потреблението в глобален план. Кой, защо и как е решил да направи "поврат" в потреблението на пластмаса точно в този момент на мен не ми е ясно, но и не вярвам в "спонтанното" развитие на нещата.
Относно използването на екологичните продукти, това всичко е чудесно, само че замислете се колко " екологични" неща преди, сега минават за вредни и обратното, а гаранцията ни за екологичността на това, което е в магазина е отрицателна величина. Същите тези бутилки се продаваха за безвредни и дори "полезни" по едно време. Каква е гаранцията, че гроздовото масло, което използваш в момента например след 10 години няма да се окаже пречиствано с химикали, които водят до рак?
И пак подчертавам- да, хубаво е да се направи каквото може за да се избегне! За нашите деца, внуци, правнуци и праправнуци може би не, но дори и за техните деца да е, пак има смисъл. Смисъл няма единствено от паники, единственият резултат от които ще е да пълнят нечий джоб. Предпазливостта е хубаво нещо, разсъдъка още по-добро.  Peace

# 35
  • Мнения: 1 216
ГСмисъл няма единствено от паники, единственият резултат от които ще е да пълнят нечий джоб. Предпазливостта е хубаво нещо, разсъдъка още по-добро.  Peace


Къде виждате тази голяма паника само не разбрах? Но и не може да има отзвук без да се разгласят нещата по- обстойно. Честно казано, това, което се случва ме радва. По една случайност не съм ползвала никакви шишета и биберони с дъщеря ми, но бях купила пластмасови шишета на Авент и Нук. Ако сега ми се наложи, много по-лесно ще направя избора- стъкло, въпреки известните неудобства. И като майка ми хранеше малката с обикновена лъжичка за кафе на 20 и кусур години, не видях да и се разранят венците или пък да не яде и няма да купувам повече пластмасови такива.
А това за пълненето на нечий джоб- точно напротив- досега с много реклами Авент си бяха спечелили името на престижна марка, а какво се получава в крайна сметка- на едно лимонадено шише да сложиш един каучуков биберон, май е по-добре.

# 36
  • Мнения: 994
Няма да минат и 5 години и всичко, което сега е уж най-безвредно, ще се окаже, че съдържа друго нещо, което е токсично. Омагьосан кръг.

# 37
  • Мнения: 313
Tandoori   bouquet
много си права

Сега очаквам на  мода металните бутилки - стъклото по ред причини е твърде неудобно за ползване.
Да видим дали ще позная.
Рафтовете в магазините наистина са празни - да видим с какво ще ги напълнят, защото бутилки си трябват.
Куриоза е , че само на 1 метър от рафта за бутилки стоят пюрета в пластмасова опаковка със 7.  Те явно не са вредни - само шишетата  Wink

За протокола - ползвам Дроп инс система  - 4 - ама съм сигурна, че и те не са съвсем безвредни.  Чакам да излезне новата мода , че да подменя инвентара. Вече се пие по нарядко, но в  по-голямо количество и ще се търси голямо безвредно шише с възможност за миене без четka, което, като се хвърли на земята,да не се чупи.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 02:45 от smuty

# 38
  • Мнения: 1 199
heureuse и аз сьм на сьщото мнение за използване на натурални заместители. Аз не използвам кремове, лосиони и шампоани на сина ми.  Интересно ми стана за това че използваш натурални мазнини вместо кремове. Били споделила повече за тях.



На почистена и МОКРА кожа вечер мажа с органик зехтин (купувам го от Костко, десетина долара литъра май беше). Зехтинът е вечер, защото по-трудно попива. Кожата е мокра, защото като се намаже зехтинът влагата се задържа и кожата се хидратира. На сутринта кожата ми е направо супер (ама не знам дали и на теб така ще ти подейства). През деня пак на мокра кожа мажа маасло от жожоба или бадемово масло или масло гроздови семки и т. н. Жожобата и бадемовото масло ми го донесоха от Бг (по-добрата алтернатива на фирмата Икаров е фирмата Етерика, защото продуктите й не съдържали консерванти), маслото ог гроздови семки в всеки магазин за хранителни стоки. В health store-овете (извинявам се ако говоря като Кеми Тодороу, ама не знам еквивалента на български) могат също да се намерят такива масла Peace
Нищо чудно да се окаже някой ден че и тези масла са били ообработвани с химикали, ама със сигурност химикалите ще са по-малко отколкото в козметиката Peace А както и по-рано съм обяснила, аз не търся елиминиране на всички вредни фактори, а ограничаването им доколкото това няма да засегне драстично начинът ми на живот.
Тандури, ти от една страна казваш че не си против информирането, подменяне на бутилки и взимането на други предпазни мерки, но от друга страна ни убеждаваш че нямало смисъл. И аз не усещам тук да се всява паника.

# 39
  • Мнения: 1 199

Куриоза е , че само на 1 метър от рафта за бутилки стоят пюрета в пластмасова опаковка със 7.  Те явно не са вредни - само шишетата  Wink



Аз между другото смятам да се обадя в Хайнц и да се оплача по този повод. Дали са телефон за коментари и въпроси. Надявам се повече родители да го направят. Вече се обадих и направих запитване за пластмасата на лъжичката ни на Safety 1st. Като избирах лъжичка никъде не прочетох да пише от какво е направена, нещо което само по себе си ми се струва възмутително. Просто си мисля че за да се задвижат нещата не е зле и да се окаже малко потребителски натиск.

# 40
  • Мнения: 2 093
heureuse  мерси за подробното обяснение. Доста интересно

# 41
  • Мнения: 822
Пластмасовите бутилки са по-малкият проблем според мен.Но съхраняването на хранителен продукт за дълъг период от време, както е с пюретата на Хайнц, си е опасно.А какво да кажат майките, които ползват формула? Там положението е същото, особено при течната формула... Не вярвам някой да унищожи толкова голямо количество храни за бебета и деца.А при формулата го има и моментът на принудата, така че развръзката е ясна...
Освен това в забавачките никой няма да позволи масовото използване на стъклена и керамична посуда.
Точно в Канада има монопол в производството на детски храни. Митата убиват вноса от Европа на повечето детски стоки, така че и аз бих се замислила за икономическата изгода от подобни кампании...
Иначе и в кърмата на канадки и американки има три пъти повече диоксин от допустимото, но все още се счита, че ползата от кърменето е по-голяма отколкото вредата от наличния в майчиното мляко диоксин, така че и кампаниите се провеждат избирателно...

# 42
  • Мнения: 7 091
Не ми се иска да продължавам дискусията, защото говорим на два различни езика и никой няма да убеди другия.
И пак подчертавам- да, хубаво е да се направи каквото може за да се избегне! За нашите деца, внуци, правнуци и праправнуци може би не, но дори и за техните деца да е, пак има смисъл. Смисъл няма единствено от паники, единственият резултат от които ще е да пълнят нечий джоб. Предпазливостта е хубаво нещо, разсъдъка още по-добро.  Peace

Паниката, която аз виждам е, че сега всички майки, които хранят с АМ няма да могат да спят вечерно време, но в същото време няма да могат нищо да направят по въпроса например. Паниката е, че масово ще се изхвърлят продукти, които ще потекат като хуманитарна помощ за 3-тия свят. Другата паника е, че в стремежа си да се предпазим, най-вероятно ще залитнем в друга крайност, която е неизвестно какво въздействие би имала. Още една паника ще е от вдигането на цените, на въпросните "безвредни" продукти, които ще пуснат като еквивалент, оттам всичко тръгва лавинообразно.
Ти персонално може и да не си се паникьосала, но може да погледнеш и по чуждестранните форуми какво става, не само тук. На подобна "заплаха" над здравето и живота на децата, болшинството майки реагират първосигнално- "Малеееее, ОТРОВНО! Айде в коша...ами сега?". И седим и чакаме с отворена уста да видим кой ще е поредният " зелен", "екологичен", "безвреден" или какъвто е там вариант за замяна на пластмасата.

Някой от вас тук сериозно ли вярва, че пластмасата , ОТРОВНАТА ПЛАСТМАСА ще излезе от употреба заради тази кампания? Сериозно ли вярвате, че изхвърлянето и ще реши проблема? Другият интересен въпрос е къде ще се изхвърли всичката тази продукция, която няма да се използва?
Персонално си решаваме проблема, като я върнем в магазина и ни върнат парите, нали така? А после? Според вас кой ще " плати" ( и не говоря само за пари) цената на излизането от употреба на пластмасата?  newsm78
При унищожаването и какво друго ще замърсим? Кого ще натровим? Защото тя определено няма да изчезне в небитието.
Но това разбира се са моите въпроси, които си задавам по отношение на глобалният проблем със замърсяването. В личен план изхвърлям в кофата и чакам да ми кажат как да живея здравословно с най-чистите продукти, които се произвеждат на замърсената ни Земя.  Tired

# 43
  • Мнения: 391
Пандора, не знам защо уравновесяваш мерките които ще бъдат взети да се махне открита отрова с паника. Какъв би бил подхода без паника, според теб? Да си продължаваме както преди? Не ми е ясна твоята позиция изобщо.

Както и да е. В тези дни няма сигурно нищо което да е перфектно, това не означва, че ние ще си вдигнем ръцете и ще се предадем. Аз се опитвам да намаля консумацията на всякакви направени/човъркани от човека продукти. Не винаги успявам, но поне правя което е възможно и не ни разтормозява живота много много.

Така че е хубаво да се знае, пък всеки си взима решение какво иска или не иска да прави по въпроса.

# 44
  • Мнения: 7 091
Sheila, това последното към мен ли беше насочено? Защото Пандора въобще не е писала в тази тема?
А "защо", съм отговорила няколко пъти, както и многократно писах, че не можем да продължаваме като преди разбра се!
Спирам да пиша, защото моите постове се четат тенденциозно и избирателно. Явно "обсъждането" в тази тема се свежда до дружно цъкане с език и клатене на глава. Късно разбрах, че различните гледни точки нямат място тук, извинявам се, че ако съм ви нарушила рутината. Peace

Общи условия

Активация на акаунт