Внимание -токсични бебешки бутилки в Канада, а и не само там...

  • 8 186
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 391
Извинявай, да, за тебе беше. Не знам откъде ми дойде Пандора.

Аз нямам нищо против твоето мнение, просто не можах да разбера точно какво искаш да кажеш, защото и аз не виждам паника.

# 46
  • Мнения: 313
АЗ пък видях паника вчера - връщаха се бутилки  -носеха торби по 20-30 броя(канадците и американците пазарят яко ). И с какво ще ги сменят - с други подобни, за които още никой не е изселдвал нищо понеже са куче марка и не представляват интерес ( само едни шарени шишета с картинки и никому неизвестна марка бяха изложени). Мен пък ме е страх да купувам неща, които не са известна марка точно пък заради липсата на контрол.  В големите марки всички еко-, про - и прочие организации са се  вторачили и им дишат във врата.
Далеч съм от мислъта , че авторката натемата всява паника, но тенденциозните коментари могатда го направят. И когато човек се поддаде на паника прави глупости - като тази да замени известен бранд бутилки с менте , за което няма инфо, ама продавачките от магазина не са го махнали , вместо да изчака 1 месец да излезне нещо ново и по- добро.
А за President's Choice - скоро имаше изтеглени партиди органични бебешки сокове заради съдържание на олово над допустимото. Tехнияt оризов сереал , които седя малко повечко отворен у дома замириса на гренясало -дали е направен само от оризово брашно без добавки , както пише на кутията. За мене решението е в ползване на различни марки ротационно - така че и да има вредности да няма нартрупване.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 17:35 от smuty

# 47
  • Мнения: 7 091
АЗ пък видях паника вчера - връщаха се бутилки  -носеха торби по 20-30 броя(канадците и американците пазарят яко ). И с какво ще ги сменят - с други подобни, за които още никой не е изселдвал нищо понеже са куче марка и не представляват интерес ( само едни шарени шишета с картинки и никому неизвестна марка бяха изложени). Мен пък ме е страх да купувам неща, които не са известна марка точно пък заради липсата на контрол.  В големите марки всички еко-, про - и прочие организации са се  вторачили и им дишат във врата.
Далеч съм от мислъта , че авторката натемата всява паника, но тенденциозните коментари могатда го направят. И когато човек се поддаде на паника прави глупости - като тази да замени известен бранд бутилки с менте , за което няма инфо, ама продавачките от магазина не са го махнали , вместо да изчака 1 месец да излезне нещо ново и по- добро.
А за President Choise - скоро имаше изтеглени партиди органични бебешки сокове заради съдържание на олово над допустимото , а техния оризов сереал , които седя малко повечко отворен у дома замириса на гренясало -дали е направен само от оризово брашно без добавки , както пише на кутията. За мене решението е в ползване на различни марки ротационно - така че и да има вредности да няма нартрупване.

Добре поне, че един ме разбра! Мога да спра да пиша спокойно  Laughing Peace

# 48
  • Мнения: 994
Tandoori и аз те разбрах.
Паниката ще става още по-голяма като се има предвид за колко други бебешки ежедневности се използва пластамаса.

# 49
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Мда, паника.
Аз цял ден съм с зяпнала уста
Не съм ползвала нищо пластмасово за двете ми деца, освен лъжички де, ноооо .....
бидона с вода 18,9L е със 7, прясно /от един месец/ пълен с флоур Simple Smile

# 50
  • Мнения: 1 199
Мда, паника.
Аз цял ден съм с зяпнала уста
Не съм ползвала нищо пластмасово за двете ми деца, освен лъжички де, ноооо .....
бидона с вода 18,9L е със 7, прясно /от един месец/ пълен с флоур Simple Smile

Не ставаше въпрос за паниката по магазините, а за евентуалната паника тук в темата. Аз продължавам да си мисля че няма такава Wink
Не се притеснявай за бидона с вода - нали не се нагрява? При стайна температура вредният ефект би бил минимален. Не можем да елиминираме напълно пласмасите от живота ни, но поне ситуациите когато представляват най-висок риск можем да ги ограничим:peace:

# 51
  • Мнения: 822
Не само нагряването е необходимо условие да започнат процеси на разграждане... За PET (#1) се знае, че при дълга и многократна употреба също се отделят токсини. При PVC-то е ясно. Там отделянето започва веднага след производството му. Затова се счита и за най-опасно.
Максималният период за съхраняване на минерална или трапезна вода във PET-бутилки е около 2 години.Това е при условие, че бутилките не са отваряни и използвани многократно. Бидоните, съдържащи  BPA трябва да се подменят по-често... BPA също влияе предимно на ендокринните ни процеси. По-опасен е за бременни жени и развитието на плода, отколкото за новородени бебета и малки деца...
Аз пак ще си кажа, че бутилките са по-малкият проблем.И пюретата могат да се продават в стъклени бурканчета.Но при бебешката формула и кашите няма друг еквивалент. Затова за тях се споменава, че само ще се опитат да намалят съдържанието на BPA в покривния вътрешен слой на кутиите. Под една или друга форма децата ни ще продължават да поемат тези отрови. Дори детските лекарства тук се съхраняват главно в пластмасови опаковки, за разлика от Европа, където за тази цел се използва стъкло.
За мен дори пълното изпразване на щандовете е сигнал за паника или извършване на нещо манипулативно... Винаги може да се подходи на принципа "до изчерпване на количествата" и всичко да мине тихо и кротко... Но в случая явно се цели или подбиване на авторитета на някои компании или финансовото им инжектиране за преминаване към по-скъпо производство и покриване на щетите...
Tandoori, защо така?... И аз те разбрах.И не спирай да пишеш.Теб поне те четат, макар и тенденциозно...

# 52
  • Мнения: 1 199

За мен дори пълното изпразване на щандовете е сигнал за паника или извършване на нещо манипулативно... Винаги може да се подходи на принципа "до изчерпване на количествата" и всичко да мине тихо и кротко...

И какво, бебенцата на които родителите ще им купят шишетата точно в момента в който чакат да се "изчерпят количествата", така да си израстнат с по-опасните шишета? Shocked

# 53
  • Мнения: 822
Първите "информационни" вълни за ефекта от BPA са от 2001-2002 година. Доста бебчета са отгледани с подобни бутилки. Може би техните родители сега, понеже не могат да върнат времето назад, трябва да се организират и да съдят компаниите производителки. В общи линии, който се е интересувал от тази материя и е чел, е избягвал тези продукти и преди тази кампания, но в показните сцени с прибирането на бутилки от щандовете за мен има доста повече закодирана информация отколкото съзнателна грижа за здравето на децата ни...
И по-горе писах, че е много по-голяма вероятността за плода да има промени на хромозомно ниво, ако бременната жена пие вода от бидон, съдържащ BPA , отколкото за бебета, пиещи вода или мляко от подобни бутилки...
В общи линии се считам за "зелен" човек, който чете и се информира доста по подобни теми... Затова ви казвам, спрете да ядете свинско, говеждо и риба от безоточни водни басейни, защото водят до голямо натрупване на диоксин в организма, който кърмените бебета поемат с кърмата. А диоксинът е доста по-вреден от BPA. Ще ме послушате ли? Предполагам - не. Е, след 2 години, когато някой подхване кампания срещу диоксина, ще изпразваме фризери и ще изхвърляме домашните си електроуреди... Със здраве! До следващата кампания...

# 54
  • Мнения: 1 199
Ниара, за мен просто няма аргумент който да оправдае това че ще е известно че нещо има силно вреден ефект върху бебета и ще се допусне дори и само още едно бебе да бъде под този ефект, при условие че алтернативите вече съществуват и са достъпни и евтини.

# 55
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
Niara, ама ти ме успокой, аз и с трите си бременности пия вода от такъв бидон. По неприятното, е че 50 литра вода в басейна в двора се загряват доста, само за 3 часа. Бидоните не ги возят в хладилни камиони.
Хубаво е човек да е информиран, ама понякога нагарча. Резервоара на кафе машината ми също е от тази пластмаса.

# 56
  • Мнения: 8 163
Ето още едно решение:

Siliskin

Последна редакция: пн, 05 май 2008, 15:28 от Фея-кръстница

# 57
  • Мнения: 1 199

И по-горе писах, че е много по-голяма вероятността за плода да има промени на хромозомно ниво, ако бременната жена пие вода от бидон, съдържащ BPA , отколкото за бебета, пиещи вода или мляко от подобни бутилки...



11.Should I be concerned about polycarbonate bottles, tableware and food containers?

No. Studies indicate that migration of bisphenol A into liquids is minimal at room temperature and you should not be concerned about using these products.

http://www.chemicalsubstanceschimiques.gc.ca/faq/bisphenol_a_qa-qr_e.html#11

Кита, няма от какво да се притесняваш Peace За да се успокоиш съвсем и същевременно да си информирана, прочети информацията от горния линк. И гледай да не пиеш много вода от басейна когато е много горещо Mr. Green

# 58
  • Съвсем в края на света
  • Мнения: 664
heureuse, аз съм спокойна.
2-3 часа ми беше притеснението, докато си избистря стратегията.
Това за басейна го написах, защото бутилките с вода се лангъркат с открити камиони, не ми се мисли колко се загряват /над 32 със сигурност/, ама и да мисля, файда няма.
Принципно пластмасови неща не ползвам, дразни ме поемането на миризмата, и не само това де.

# 59
  • Мнения: 822
Кита, не съм искала да плаша когото и да било... Напротив.
Дадох го само за пример на фона на непрекъснато набиващата се информация, колко опасни са точно бебешките бутилки. Навсякъде се споменава за правилна експлоатация. Това се отнася както за бидоните за вода, така и за бебешките бутилки. Единствено посъветвах, бидоните да се подменят по-често, примерно веднъж в годината.
И след като употребата на бебешка формула, стояла поне година в кутия, чийто вътрешен слой съдържа  BPA и която много родители затоплят направо в кутията, се счита за по-безопасна, защо правилната употреба на бебешките бутилки ( като не се нагряват, което важи за всички пластмаси) трябва да бъде чак толкова опасна...
"Parents and caregivers should not be concerned about feeding canned formula to newborns and infants. Exposure to biphenol A through canned formula is low, and the nutritional benefits of infant formula far outweigh possible risk. "
http://www.chemicalsubstanceschimiques.gc.ca/faq/bisphenol_a_qa-qr_e.html#11
В неофициалните сайтове се твърди друго...

Тук има съвсем оскъдно инфо за писаното в по-горните ми мнения, но който се интересува, ще намери... Предполагам някои се доверяват само на официално поднесеното и смляно от правителствените служби инфо, така че място за тревоги няма...

"Most at risk are young children, pregnant women and the babies they are carrying, and puberty-age children. "
http://www.greenmom.ca/glife/0408BPA.html
"Another common ingredient in some plastics, bisphenol A, is used in reusable water bottles.  It can change the course of fetal development and cause abnormal chromosome loss or gain, which leads to miscarriage or disorders like Down syndrome.  It has also been linked to obesity."
http://activenaturalhealth.com/water/what_about_plastic.htm

Между другото аз също се оттеглям, защото е много явно желанието за монолог. Изхвърлете или върнете всички бебешки бутилки, съдържащи BPA, и продължавайте да живеете спокойно с всички останали боклуци, съдържащи цялата Менделеева таблица, докато правителството се изкаже и подеме кампания и срещу тях... И не забравяйте да вярвате, че го прави точно заради вас и заради здравето на вашите деца...

П.П. Чудех се, дали да не се саморедактирам с омразните ми емотикони, за да бъде разбрана интонацията ми правилно, но приписаният ми образ на крехка и обидчива девойка, която цупи устнички и врътка гръбче, ме ласкае, така че запазвам вида на мнението си... А мълчанието не винаги означава, че няма какво да кажеш...

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 01:08 от Niara

Общи условия

Активация на акаунт