Бременност след аборт

  • 24 196
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 557
Здравей bpm,
Много съжалявам за това което си изживяла...наистина много силни жени има на тоя свят!
Мисля, че е хубаво да послушаш Тани и да се съветваш с лекар след първата менструация.
След моя аборт (спонтанен) изчаках докато ми дойде цикъла и не сме правили секс преди това, защото се притеснявах от евентуална инфекция. След първия цикъл веднага забременях. Но аз направих аборта рано...в 9та седмица, при положение, че плода даже беше голям колкото за 6та. Чета тук там, че има значение в кой етап от бременността е аборта и колко време да се изчака след това. Но не го приемай за черно на бяло, аз не съм лекар Wink
И аз също бих попитала за някакви изследвания след като са открили такива аномалии, че да го махнат..знам ли..
Само спокойствие и знай, че всичко ще се нареди, всички тук ти го желаем.
Alexia - днес ходих до магазина, но имаха само L размер и съответно за мен беше голям...и аз като теб съм от по-слабичките и тук съм размер 00 или XXS обикновено...много е трудно да си намеря дрехи, та камо ли нещо такова специфично.
Като доставят S размер, веднага ще го взема и ще разказвам после. Казаха, че другата седмица уж трябва да пристигне.
Поздрави и само хубави пожелания на всички!

# 16
  • София
  • Мнения: 542
Escorial,здравей! Тани, bpm, Alexia и на вас, привет!
Моя аборт стана в 12г.с. докато си бях в къщи. Още от 6г.с. започнах с кръвоизливи, които към края все повече се усилваха и зачестяваха. При всеки кръвоизлив тичах в болницата. С бебето уж всичко беше наред: развиваше се нормално, имаше си сърдечна дейност още от първия преглед с УЗ. Дори 2дни преди аборта ни "помаха" с ръчичка от екрана. Не откриваха нищо нередно. По времето на кръвоизливите обаче НЯМАХ болка. Болката се появи в деня на аборта и беше доста специфична - на всеки две минути, като ме държеше по 20 секунди. Какво ли не пих, Ношпа, Спазмалгон, но не мина Sad До момента, в който го усетих как се откъсна от мен. Изтичах до тоалетната и......няма смисъл да продължавам. Болницата, абразиото, разочарованието... Доктора се опита да ме успокои, че според СВЕТОВНАТА статистика 50% от бременностите приключвали до 3 месец, независимо дали са желани или не. И каза, че това не значи че ще се случи и следващия път. И такаааа......пих антибиотик 7 дни след абразиото, но не са ми предписвали Метергин или нещо подобно за свиване на матката. Първия цикъл след това ми дойде почти на датата само дето продължи 9 дена. Втория пак си ми дойде на датата, с нормалната за мен продължителност от 4 дни. След втория чак отидох на лекар. Гинеколожката ме прегледа обстойно и с ръка, и на УЗ. Взе ми влагалищен секрет за микробиология, който излезе ок /само дето доста левкоцити имаше, без бактерии и гъбки/. И ми даде зелена светлина Grinning Мина ми и третия цикъл и сега наближавам ОВУ, та подновихме опитите Embarassed Това е в общи линии! Доста дълго стана, за което се извинявам Embarassed
Затова, момичета, много ви стискам палци и ви желая всичко да е наред!
И не забравяйте! БОЛКАТА! Появи ли се болка, с или без контракции, на точно определен интервал и с точна продължителност, бегом в болницата! Не искам да ви стряскам, но тази болка определено се различава от другата, за която повечето от вас пишете. В много от случаите има болка,придърпване,стягане...нормално!
И....не губете кураж! Признавам, че в началото се чуствах ужасно, но се преживява Simple Smile
Целувки на всички ви и спокойни дни!  bouquet

# 17
  • Мнения: 7
Здравейте, момичета!
Благодаря ви за бързите отговори! Другата седмица ще ходим да си правим генетични изследвания, защото съмненията бяха за Синдром на Даун, въпреки че няма аномалии в семействата, за да сме сигурни, че всичко е наред и просто сме попаднали в малкия 0,5 процент, който за нас се оказа 100 процента. Според дакторите при жени до 35-годишна възраст, вероятноста за такива аномалии била 0,5 процента, но уви..(аз съм на 29г.) Колкото до бремеността след аборта, доктора ми каза, че след като ми дойде мога да започвам наново опитите, но Тани е права, че трябва да изчакам поне 2-3 месецаи на мен ми се вижда рано. Въпреки че вече 30 дни от манипулацията и още нищо насреща, но доколкото разбрах, нормалното било да ми дойде до 40 ден. Така че ще изчакам още малко и тогава, ако нищо не стане, ще отида да се прегледам.
В интерес на истината фолиева киселина не съм пила, но не пречи да го направя този път. Благодаря ви много за съдействието! Прегръдки от мен!

# 18
  • Мнения: 26
Здравеите момичета vodica желаяти късмет и дано скоро имая повод да ни се похвалиш и мерси за инфото bpm  фолиевата киселина я дават за малформации няма да ти навреди и мн успех с изследванията ЦЕУВИ Н А ВСИЧКИ

# 19
  • Мнения: 7
Благодаря ти alexia, нова съм в тия работи и всяка нформация ми е от помощ! Хубави дни и целувки на всички!

# 20
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен момичета!
Аз направих missed в 9 г.с. преди около 20 дена. Нямах никакви болки или кървене, но бебчето ми нямаше сърдечна дейност и докторите казаха да го махна преди да се е стигнало до инфекции. Препоръчаха ми да се пазя поне 2 редовни цикъла и да започнем отново с опитите.Те ми казаха, че матката се възстановявала още след първия цикъл, но за по-голяма сигурност да изчакаме още един и тогава. Сега се надявам да ми дойде по-скоро. Стискам палци на всички Ви да изкарате една лека бременност и раждане, а на тези които чакат двете чертички да ги видят в най-скоро време.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 15:34 от the_empress

# 21
  • София
  • Мнения: 542
the_empress , здравей! Искрено се надявам, а и вярвам, че нещата ще се получат от втория път! Нали казват, че "повторението е майката....."  Joy Стискам ти палци! Успех!

# 22
  • Мнения: 26
Здравей те  и от мен the_empress много късмет ти желая

# 23
  • Мнения: 18
Момичета, здравейте. Искам съвет, надявам се някоя от вас да знае нещо по въпроса.
Миналата седмица направих спонтанен аборт  Cry. Бях в 9 г.с., но бебето като че ли не се развиваше добре - до 8 седмица не се виждаше пулс, после реших да отида на друг лекар, за второ мнение, който пък видя пулс, но 1 седмица по-късно направих спонтанния аборт. Тъй като бяха почивни дни, отидох на дежурен кабинет в една от големите АГ болници - нарочно няма да пиша коя и кой доктор ме прегледа. Докторът, между другото, беше готин, хареса ми. За щастие не се наложи допълнително кюретиране, но ми каза, че имам миомни възли - 4-5 на брой, които според него пречат да се износи бременност и ме посъветва да направя лапароскопия възможно най-бързо, за да ги отстраним. Това, което не ми дава мира, е факътът, че същият лекар по принцип прави лапароскопии. Тъй като той е първият, който ми го казва, не мога да се отърва от съмнението, че ми препоръчва ненужна инвазивна процедура. Само да спомена, че и други лекари са ми казвали за миомни възли - 1-2, но са ми казвали, че не са опасни и че много жени на моя възраст (35 г.) ги имат. Записах час и при друг лекар за второ мнение, но ще съм ви благодарна, ако споделите какво знаете. Освен това ми каза, че поне 4 месеца не бива да забременявам пак. Някакви мнения?
Благодаря предварително.

# 24
  • Мнения: 557
the_empress, много ти благодаря Wink
Пожелавам ти всичко да мине благополучно. И втория път всичко да е наред. Успех!

roshlichka,
Преди няколко години леля ми (без да е бременна) направи много сериозно възпаление със събираща се гной и т.н. в района на слабините. Тогава искаха да я оперират. Тя не позволи и дойде в София, където аз я свързах с гинеколожката, която изражда и двете ми деца. Тя й каза, че много добре е направила, че не е позволила да я режат и в крайна сметка леля ми се излекува по съвсем друг метод. Тогава тя й откри и миомни възли, но в никакъв случай не й е препоръчва такива драстични мерки. Леля ми е била на 37-38г. тогава. Не знам повече подробности, но ако те интересува и нечие друго мнение, с удоволствие ще ти дам контактите на докторката.
Поздрави и успех!!!

# 25
  • Мнения: 108
От голямо значение е къде са разположени миомните възли .Защото наистина могат да придизвикат мисед - аз съм живия пример за това 1 - в 15 г.с - а втория в 13 г.с . Така , че не са никак за подценяване . Попитай медикаментозно да ги намалиш .При мен се получи . Ако искаш повече информация с радост ще ти отговоря .

# 26
Adi75, какви лекарства ти предписаха за свиване на миомите и колко големи бяха? Може би има значение големината или по-скоро местонахождението? newsm78

# 27
  • Мнения: 108
Предписаха ми оргаметрил по схема . Приемах и билки/на своя глава /.Миомата ми беше на задната стена на матката и не даваше възможност за развитие на плода .

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 13:24 от adi75

# 28
Здравейте,
нека и аз разкажа моята история. Миналата година в 13 г.с. имах спонтанен аборт. Чувствах се ужасно. Посъветваха ме да изчакам 6 месеца до нови опити за забременяване. Беше много мъчително чакане. В началото на годината започнах да вземам фолиева киселина. Сега отново съм бременна. В 9 г.с. имах кървене. Изписаха ми но шпа, утрогестан и витамин Ц и лежане в леглото. Вече ги спрях, но започна да ме боли гърло, поради което вземам биопарокс. Първият ден имах вътрешна температура и бах почти без сили, но парацетамола ми помогна. Явно има някакъв вирус. Надявам се всичко с бременноста да е нормално, че преглега е чак след около 1 месец. Едва издържам  до следващия преглед. Чакането цял месец ми се вижда цяла вечност. Пиша ви, защото форумите тук са ми истинска утеха, намирам полезна информация и бих се радвала ако и аз понякога мога да помогна. Кураж на всички и успешно бременеене!

# 29
  • Мнения: 557
Здравей DAV,

И при мен първия път кървенето се случи в 9та седмица и много се панирах. Направо реших, че съм загубила бебето. Толкова бях ужасена при мисълта за още един аборт, че направих всичко възможно да отида веднага на частен кабинет на ехограф. Там видяха, че всичко е наред и аз в първия момент даже не повярвах. Разбирам как се чувстваш. Не е приятно да минаваме през такива чувства, но явно природата така е решила. Пази се и прави това което мислиш, че е най-добре за теб и за бременността. Само това ще ти даде спокойствие, че каквото и да стане, ти си направила каквото можеш. Не позволявай на който и да е да ти казва кое е по-добре за теб. Вслушвай се в съветите, но ги съгласувай с тялото си. Само ти знаеш то от какво имаш нужда.
До колкото за вируса...ако мислиш, че е вирус - аз лично не бих пила никакви лекарства. Дори да не бях бременна. Просто вирусите трябва да си отминат сами. Вирусите идват и се размножават в тялото ни, защото има прекалено много мъртви клетки и токсини, които са се насъбрали в нас. Вируса идва и започва да яде токсините. Така започва да се размножава. Докато не изяде токсините и ти ги изхвърлиш. Когато храната за вируса намалее - съответно и вируса започва да замира и да си отива. Така, че това което може да направиш е да помогнеш на тялото си да се изчисти по-бързо. Пий много течности - основно вода! Поне 1,5л на ден. На гладно. Не по време на ядене. Яж лека храна. Колкото може по-малко животинска, по-малко мазнини и повече зеленчуци и плодове. Колкото повече сурова растителна храна - толкова по-добре. И си почивай. Това е много важно.
И аз като забременях, на следващия ден се разболях. Ама много зле. Но успях за 2 дена, без лекарства да се вдигна. Надявам се това да не е повлияло на бременността.
Пиша ти тези препоръки, защото съм ги изпробвала върху себе си и върху децата ми и мъжа ми. При нас работят идеално. Но аз не съм сертифициран лекар. Ако чувстваш, че имаш нужда да се консултираш с лекар - не се колебай.
Аз уча за naturopath, което се превежда - човек, който лекува с натурална медицина. Телата ни винаги се стремят към здраве и имат невероятна сила да се самопоправят! Просто трябва да ги слушаме и да им вярваме.
Целувки и много успех!
Пиши пак как си и как върви бременността.
Приятно бременеене Wink

Общи условия

Активация на акаунт