Мога ли да я сложа в проходилка?

  • 6 793
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Можеш да я пуснеш на пода - да се учи да лази и да се изправя.
Не те съветвам да я слагаш в проходилка, само вредни навици се добиват от проходилката, а и опасните неща стават по-достъпни.

# 16
  • Мнения: X
Детето се слага в проходилка от момента в който започне да се изправя само - тогава е готово да си стъпва на крачетата.

С това не съм много съгласна.
Дъщеря ми проходи и едва тогава се научи да пълзи и да се изправя.
Всяко дете  е различно.

По темата: аз бих сложила детето, но за кратко. Така или иначе в началото те не използват проходилката по предназначение.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Изчакай да стане на 7-7 1/2 за проходилка. Още е мъничка нищо че има сила.
Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 524
Моята дъщеря е на 7мес. и 3 дни. Слагам я от два дни за по 10 мин. Същата енергична дупеврътка е, но пак ми се вижда рано. Твърдо мисля, че трябва да изчакаш. Най-добре питай педиатърката си.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
Детето се слага в проходилка от момента в който започне да се изправя само - тогава е готово да си стъпва на крачетата.

С това не съм много съгласна.
Дъщеря ми проходи и едва тогава се научи да пълзи и да се изправя.
Всяко дете  е различно.
И аз не съм много съгласна с тебе.
Ако детето е оставено да се развие естествено - пълзене, изправяне, прохождане, точно в тази последователност, няма как да е проходила първо.
Всички родители са различни. Peace

# 20
  • Мнения: X
Ако детето е оставено да се развие естествено - пълзене, изправяне, прохождане, точно в тази последователност, няма как да е проходила първо.

Детето се развиваше напълно естествено. Дори и в проходилка не беше сядало. Проходи на 9 месеца, абсолютно само, без да съм го напъвала,  защото много добре знаех какво ме очаква  след като проходи.  Mr. Green

# 21
  • NL
  • Мнения: 520
Моето мнение,че е  рано да се сложи детето в проходилка от 6 месечно.От това което съм прочела ,тазовите кости не са заякнали достатъчно  и  не е препоръчително да се ползва такъв уред преди 7 -7 1/2 месеца.Същото е и със сядането.Бебето може да проявява интерес да се надига но най-добре да се започне със седенето след 6 месец пак заради костите.Ние иначе също сме купили проходилка но  засега  ще изчакаме поне още месец и нещо да мине да я пробваме с детето.

# 22
  • Мнения: 502
аз сложих дъщеря ни на 6 м в проходилката, но за по няколко минути. нашата проходилка става на люлка и дефакто крачетата й в началото не опираха земята. честно казано не се е застоявала по много в нея, а сега даже не я и поглежда.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Рано й е.
Но можеш да я пуснеш на пода да пропълзява.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Детето се слага в проходилка от момента в който започне да се изправя само - тогава е готово да си стъпва на крачетата.

С това не съм много съгласна.
Дъщеря ми проходи и едва тогава се научи да пълзи и да се изправя.
Всяко дете  е различно.
И аз не съм много съгласна с тебе.
Ако детето е оставено да се развие естествено - пълзене, изправяне, прохождане, точно в тази последователност, няма как да е проходила първо.
Всички родители са различни. Peace

Моето дете също първо проходи и после започна да се изправя сам. Развиваше се съвсем естествено в тази последователност - пълзене, прохождане, изправяне. Слагала съм го и в проходилка, но за кратък период. Изобщо не му забави прохождането или развитието. Явно моето бебе не е нормално. Crazy

Към авторката -  и моят съвет е да изчакаш още месец-два. Peace

# 25
  • Мнения: 1 428
Ти си преценяваш, но според мен е раничко още. От педиатър съм чула, че ранното слагане на детето в проходилка вреди, защото дори да е енергично детето, кръстчето му още е крехко. За къде бързаш? Има време и за проходилка.
Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
.......Явно моето бебе не е нормално. Crazy
Никъде в написаното от мен по темата не съм коментирала кои деца са с нормално развитие и кои не. Моля, не ми вменявай изрази и думи, които никога не съм, а и не бих употребила.
Благодаря за което.

# 27
  • Мнения: 266
Жоро го сложих в проходилка на 5м,защото винаги се надигаше на крачета когато го прегърна,след това се научи и да сяда.Той никога не е лазил,когато го оставех на земята почваше рев.Да не забравяме че всяко дете е различно.Мила ти сама прецени,но аз не виждам проблем след като детето е енергично.Пробвай но в първите дни по малко,за да не се претоварят крачетата.

# 28
  • Мнения: 6 274
Според мен е рано. И какъв смисъл има да е в проходилка, ако "крачетата й почти не докосват пода" ? А освен всичко останало, това е момиченце, все пак. И един ден, живот и здраве ще ражда. Прочети това - онова и помисли.

# 29
  • Мнения: X
Сина ми тръгна с проходилката след 6 навършени месеца. Страшно енергичен е и за него това беше рай. Никакви проблеми нямаше. Проходи на 11 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт