За ПАП 3 *Б*

  • 271 118
  • 1 295
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 598
Още веднъж се извинявам за неудобството!  Embarassed

 Hug  бе карай бе, все едно нищо не е станало  Wink Mr. Green topka

# 496
здравейте
нямаше ме отдавна днес разбрах резултата от биопсията,отново съм тежка дисплазия след конизация направена на 01,11,06,утре сутринта съм в онкологията за да се разберем с лекарката дали да правим реконизация или отстраняване на матката,
някой да ме посъветва  на какво да се съглася

# 497
  • Мнения: 179
някой да ме посъветва  на какво да се съглася
ако лекарят счете, че има възможност - реконизация.

# 498
  • Мнения: 1 220
здравейте
нямаше ме отдавна днес разбрах резултата от биопсията,отново съм тежка дисплазия след конизация направена на 01,11,06,утре сутринта съм в онкологията за да се разберем с лекарката дали да правим реконизация или отстраняване на матката,
някой да ме посъветва  на какво да се съглася


Taigar67 мила, ако имаш деца, моето мнение е хистеректомия.

# 499
  • Мнения: 598
Taigar67 мила, ако имаш деца, моето мнение е хистеректомия.

И аз така мисля  Rolling Eyes.
Но пък от друга страна, попитай и за новата ваксина да видим какво ще ти каже. Аз ще ходя на преглед сигурно другата седмица и ще питам моя доктор. Верно, че пак ще му лазя по нервите с моите сто и два въпроса, но пък ако излезе, че с нея наистина се лекува, трябва да го знаем със сигурност.

# 500
  • София
  • Мнения: 2 539
Тайгър, и аз съм за хистеректомия ако си раждала!
Ох и аз съм на цито какво ли ме чака  Cry

# 501
  • Мнения: 3 068
Здравейте мами!
taigar67 , мила, и аз съм за отстраняване на матката но няма да е зле ако ти оставят яйчниците.Мисля, че при Танина беше така.Ако питаш мен....най-сигурно е пълна хистеректомия.По-добре млада да останеш без тези органи и да си жива отколкото млада да си идеш....Прости ми за крайното изказване но съм откровена!Желая ти много кураж и сили да вземеш правилното решение за себе си Peace

alpha_beta, кога си цито?

На всичко желая много приятни моменти и стига сме боледували вече.

# 502
  • София
  • Мнения: 2 356
alpha_beta, гледай оптимистично и не се притеснявай предварително, няма смисъл! Успех!  Praynig  Hug

# 503
  • София
  • Мнения: 2 539
kia i emoli, благодаря за подкрепата, тази седмица ще ходя!

# 504
благодаря Ви -
да раждала съм и съм ан 40 години ,е не още но на 31,03,-ще ги навърша,тази хистеректомия какво представлява,единственото което ме притеснява да не е рязане през корема
не знам защо но изпитвам ужас

# 505
  • София
  • Мнения: 2 539
Хистеректомията (пълна или частична) е коремна операция. Много рядко по изключение (при много възрастни пациентки) може да се направи влагалищно, но не е за препоръчване, било голяма касапница, неприятна и тежка операция и единици лекари се навиват да я правят.
Може да се прави и лапароскопски - с няколко малки прореза в коремната стена - така е най-щадящо. Чела съм че Горчев в Плевен я владее, но не съм сигурна дали се поема от здравната каса - май лапароскопските се плащат.

# 506
  • Мнения: 3 068
Хистеректомията (пълна или частична) е коремна операция. Много рядко по изключение (при много възрастни пациентки) може да се направи влагалищно, но не е за препоръчване, било голяма касапница, неприятна и тежка операция и единици лекари се навиват да я правят.
Може да се прави и лапароскопски - с няколко малки прореза в коремната стена - така е най-щадящо. Чела съм че Горчев в Плевен я владее, но не съм сигурна дали се поема от здравната каса - май лапароскопските се плащат.


Абсолютно съм съгласна.Много се се говори за Горчев а и няколко интервюта с него съм съм гледала.Лапароскопската е много щадяща и преполага много бързо възстановяване.Спомням си, че 1-та жена на която я направиха я изписаха на 5-я ден от болницата.За пълната хистеректомия....коремна си е операцията но не трябва да се страхуваш.Тя ще спаси живота ти.
И секциото е коремна, нося си белега и не съжалявам.Това трябва да ти е най-малкия проблем.Важното е да ЖИВЕЕШ!!!

alpha_beta, стискам палци,  стискам палци,  стискам палци......

# 507
отново много благодаря утре след като се видя с докторката ,а това е рано  в 08,45 ще ви пиша
другото което не мога да разбера е ,че те казават че няма ракови клетки,но .........отново дисплазия при това тежка след конизация ,май нищо не разбирам
за това се доверявам на лекарите

# 508
  • София
  • Мнения: 2 539
Тайгър, радвай се че няма ракови клетки, но дисплазията е пътя към рака, така че правилно си разбрала че трябва да се довериш на лекарите в момента. Стискам палци и чакам да пишеш!

emoli, благодаря!   bouquet Ти ми даваш сила!  Hug

# 509
  • Мнения: 1 220
  Момичета, след всички тревоги през които премина моята приятелка, резултата от цитото е 2 и няма засечен вирус! След 20 дни ще направят повторно цито, за всеки случай!  ПОжелавам на всички ви здраве!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт