ЮЛСКИ БЕБОЦИ 2008 (тема 46)

  • 14 422
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 925
sela_wi   Ооооо, аз от кога съм готова със  сакчето Whistling Имам една чанта, ако влезна за преждевременно раждане и една за нормално Laughing Само дрешките не съм изпрала, но е рано. И да влезна да раждам сега, няма да ми дадат детето, така че ще имам време да ги изпера. Иначе мисля към края на Май ако всичко е наред да почвем с прането и гладенето, Защото днес съм гладила пелените за брат м 3 пакета -за 2 часа Rolling Eyes едвам издържах.

# 61
  • София
  • Мнения: 53
Добро утро, днес май аз съм най-ранобудна! С тези сънища напоследък имам чувството, че откачам! Не знам как успявам да комбинирам в едно толкова несъвместими и различни места и хора в някакви абсурдни събития ooooh!

Моите контракции нещо зачестиха тази сутрин и пийнах един магнезий. Каква честота на контракциите е притеснителна? newsm78

Преди време бях чела, че ако са под 5 на час и безболезнени не е страшно. Но моят доктор приема над 10 на ден за обезпокоителни... Първите седмици засичах броя на контракциите, имала съм дни с 15-20. Сега вече ми омръзна да ги броя, то се усеща като зачестят. Магнезият действа след определено натрупване в организма; мисля че ако пиеш само при контракции едва ли ще подейства. При мен първоначално изписаха 3 пъти по 2 таблетки за седмица и след това намалиха дозата на 2 x 2. Уговорката беше, че ако не намалеят контракциите след първата седмица трябва да постъпя в болница за вливания, за да се натрупа по-бързо достатъчно магнезий.

Katinche отдавна не е писала май, а беше доста активна newsm78 Надявам се, че е всичко е наред Praynig

# 62
  • Мнения: 1 584
Добро утро и от мен,

моят естествен будилник пак се обади в 6.45 за мляко Tired

Аз още не съм вадила дрешките от каката за бебето - трябва да се захвана първо да подредя гардероба, че тя има толкова тоалети и няма място вече Whistling
Преди си спомням, че към средата на юли чак ги приготвих (с термин края на юли) - сега мисля някъде към 10.6 да ги изпера. Аз си признавам, че преди само първия път ги изгладих Blush После не съм гладила нищо.

А в Бг не обличат ли бебетата с дрешки от болницата - тук искат дрешки чак на изписването Thinking

# 63
  • Мнения: 2 762
Добро утро и от мен  Simple Smile
Майра -на мен ми искат дрешки за бебчо в болницата, искат ми и памперси и олио и сапунче и хавлийка-всичко.
Момичета, толкова ми е огромен корема, че не знам на къде ще се разпъва още повече-имам чуството, че ще се пръсна. Мажа се по 5-6 пъти на ден  ShockedДано оцелея без стрии там, все още нямам. Praynig
Приятен ден на всички.  bouquet

# 64
  • Мнения: 13
Добро утро !
Katche и аз съм се опулила отдавна , само че тази сутрин не се събудих от кошмари а от ритници . От 5 часа ме е задумкал и толкова силно ме риташе че в 6.30 станах да повръщам , много гадно ми стана на стомаха . Сега стоя и се чудя какво да правя , хем ми се спи , хем не , а навън времето е отвратително , вали и е гадно и мрачно . Довечера ще имаме гости и май ще започна да се приготвам , че да имам време да поспя след обед ако ми се доспи .
А за контракциите , моите са доста повече от 10 на ден / със сигурност са поне 10 на нощ / , но се надявам да се размина без да влизам в болница . и От доста време пия 3 пъти по 2 магнезии , но така и не спират . Някой дни са по- малко , други са повече .
Искам да ви питам , от няколко дни усещам една такава дърпаща болка от долу като че ли много ми се пишка или нещо ме пробожда над пикучния мехур . Някой от вас изпитвал ли е такава болка ? Не знам дали го обясних добре и дали ще ме разберете . Аз все се тревожа да не тръгне да излиза по-рано . Доки на по-предния преглед ми гледа шийката на матката и каза че е бетон , но последния път не ме гледа и малко се тревожа , а е на работа чак на 13-ти .

# 65
  • Мнения: 2 070
Момичета, от опит ви казвам - не се втелявайте толкова за тия чанти, може да минете и с най-обикновени, не толкова скъпи. А може и някой да ви ушие в цвят подобен на този на количките или същия. Особено, ако количката има джоб отзад - за най-необходимите дребни неща, които трябва бързо да извадиш - например звънящ телефон /макар, че телефон толкова близо до главата на бебето не е хубаво/. Всичко друго може да се сложи отдолу в коша в каквато и да е чанта, от плат или плик дори или с каквото разполагате. На първо време си трябва в чантата да има памперси, лека завивка, някоя и друга дрешка за вс случай, ако сте дълго навън и нещо изскочи от памперса и оцапа бебето. Шише с вода и евентуално списание или книжка за вас - ако спи дълго мъника и си нямате компания...
Моята най-хубава чанта все исках да я разходя и все ми беше ненужна, прекалено голяма, ползвах я само като пътуваме някъде.

Аз още не съм решила за количка, искам да ги видя тези Бъгстър дали ще стават без да купувам зимния кош, може пък някоя втора употреба, ако си намеря от интернет...но не че съм се разтърсила.

Тук май във всички родилни отделения майките си носят дрешки за бебетата. След раждането ги повиват в пелени, докато майката си почива или спи, после още при първата смяна на памперса и когато майката е в състояние идват при нея с бебето и заедно ги преобличат с каквото си си донесъл. Поне така беше при нас, акушерките присъстваха на преобличането и на първото закърмване, защото повечето майки ги е страх да хванат малкото бебе, не знаят как, за кърменето пък да не говорим. Също и те къпеха бебетата и ги мажеха първия ден, после само ги къпеха и намазваха, а ние слагахме памперсите и ги обличахме.

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 09:13 от ДеЩоВиди

# 66
  • Варна
  • Мнения: 289

Добро утро, отвратително време  Close Само за спане  Rolling Eyes а аз се излюпих към 8.30 ч. и аз от ритници  Laughing


Веси , за сетен път се убеждавам че във Варна е по-скъпо . Тук чантите са по 80 лв. , но аз и толкова нямам намерение да дам . Един приятел имам склад за чанти , внасят от Китай и той ще ми измисли някоя подходяща за количката надявам се . А кошарата тук е 435 лв. с матрачето , във Варна колко струва , аз си поръчах оранжева , че цялата ни спалня е в този цвят , но видях на живо и зелената и тя не беше лоша .

Ми тука във варна е 660 лв количката да, скъпотия си е ... Кошарата обаче с матрак е 420  Rolling Eyes, поне преди месец беше толкова като ходихме да я гледаме + плота за повиване ..Още не съм поръчвала нищо, имам 2 месеца и полувина до термин .. Crossing Arms не ми се пазарува от сега такива големи неща ,а и бабите ще се включат - така обещаха  Crazy

# 67
  • Мнения: 6 390
Ми то в тази темичка петричкото присъствие не е малко. Simple Smile Тайна няма, аз съм от тук.
И аз съм така като не съм идвала 5-6 месеца, много ми е мило. Като се видя с нашите, обиколя интересните местности наоколо и най-вече като мина по всички кафенета с познатите - на 4-5 ден вече искам да си ходя, не мога аз на такова спокойствие да живея   Laughing На мъжа ми му е интересно, особено диалектът, който още по пътя насам си връщам от кеф.  Joy
...............
 На моя мъж не му е особено интересно, той също е от Петрич, не знам как так се открихме в София hahaha
Голям съм заплес, чак сега прочетох, че и eli_ch е от Петрич, голяма групичка се за формихме!
Може да си съгласуваме прибиранията, сигурно ще ни е по-интерсен престоя там, ако се засичаме с бебоците:)

Лелелеле  Mr. Green ами така е след като съм пропуснала около...ммм 40.теми  Crazy Mr. Green пропуснала съм кой от къде е...
Аз много обичам да казвам че всички хубави градове започват с буквата П Whistling Mr. Green като Париж, Прага, Пловдив, Плевен и Петрич  Mr. Green

Катче
племенника много готин  Heart Eyes


Сетих се за улица "Рокфелер" в Петрич. С мъжа ми попаднахме веднъж на нея.

 :mrgreen: Ине, ами тя е най-дългата ул., буквално от край до край се простира

Дещи
ама екскурзионно ли ще миткат бабите с Яна или и ти си с роднини по нашия край...
Това за дрешките и мен ме интересува, още не съм ги изровила на Емата дрехите, но пък в последно време все гледа снимки дето е бебе... и много си се радва  Grinning

Бухти
екстра са снимките, аз обичам май повече мото GP да гледам, но на живо със сигурност няма да скучая много и на Ф1  Mr. Green

И при нас дрехи трябват чак като те пускат от родилното, там всичко което се ползва е тяхно..
Ами друго не се сещам, много сте писали... изчезвам на пазар че нямаме нищо за ядене Crazy Grinning

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 09:43 от Eli_cz

# 68
  • Мнения: 1 584
Леле, Ели, с тия цитати докато разбере човек какво си писала Crazy

И аз се стягам за разходка - в наше село тия дни има празник на аспержите Sick Та по тоя повод извънредно ще работят магазините за дрехи по главната улица в неделя. Представям си каква лудница ще е  Mr. Green Немците като не видели, сякаш не са видели отворен магазин...

# 69
  • Мнения: 6 390
Ами нещо не можах да се оправя, та си удебелих думите  Crazy Mr. Green

# 70
  • Мнения: 2 070
Ще миткат из района, малка екскурзийка с друго приятелско семейство с дете. Нямам никакви роднини в Петрич, всичките са от плевенско и от стразагорско. Аз съм обикаляла там и много ми хареса, дано сега с детето всичко мине наред, най-вече с пътуването дотам и обратно. Иначе ще са в някакъв хотел Зора, не съм влизала в нета да го гледам как е и дали е в града или околностите.

За дрешките - прави сте, че от маста остават нещо като петна. Всички дрешки са много запазени и само пералня и ютия ще им трябва. Но има три сладки пижамки, бяха и ги пратили от Израел, искам пак да ги ползвам, много са здрави и красиви - вечер след къпане я мажехме с мас Яна - по вратлето и по ръкавчетата бялото на пижамките е пожълтяло. Може и от друго да е, но определено отделих няколко дрешки, които са все за спане и за вкъщи и само те имат жълто покрая и ще искат по-сериозно третиране.
Иначе и чорапки имам много и терлички и за зимата пък - всякакви плетени от моята баба неща...

А какво открих - мама беше шила за Яна ританки и блузки за първите дни, толкова са миниятюрни, че стават на голяма кукла, а на нея и ставаха наистина само в първите няколко дни, до седмицата. Тя си беше голяма, а мама е имала малки бебета и явно е скалъпила по спомени нещо, адски са миниятюрни и умиляващи.

# 71
  • Мнения: 2 070
Момичета, извинявайте, че сигурно съм поредната, но линка на първа страница не се отваря. Може ли някой да пусне какъвто и да е списък с неща за пазаруване, сега съм свободна  ида поотметна кое имам, кое нямам...
Мерси предварително.

# 72
  • Мнения: 223
А може ли петричкото присъствие в темата да ми каже как е времето? 

Еми значи топло е до сега. За по къси ръкави е и вечер с нещо леко отгоре - 24-26 градуса се върти. Прогнозите от 3 дена дават дъжд, но до сега няма такова нещо. Дават го, че ще има и захлаждане, но още не се е случило... та все пак й сложи и за по-хладно и за доста по-горещо, че на 26 градуса си се поти човек, пък ако захладнее наистина, да не вземе да настине.

Дани, не знам от какво ми спряха контракциите. Пия си Магнерот 3х1 по предписанията, но преди и с него си имах контракции, при само 5 мин. движение. А сега от известно време усетих промяната и нямаш си представа - по цял ден съм в движение - и нищо... Чак ми е странно.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 441
Списък с неща за бебето

1. За сладки сънища
•   Легло- люлка “ Танита”- 238 лв.; ул. “Иван Аксаков” 57 (градинката зад Медицинския университет)
•   Матрак- кокос + пяна на Бертони (60/ 120)- 45 лв.
•   Протектор за матрак-  1 бр., Allergon, антиалергичен- 20 лв.
•   Одеялца- тънки, памучни- 2 бр.
•   Пелени за завиване- 2 бр.по 20 лв.
•   Чаршафчета за креватчето- памучни- 3-4 бр.
•   Чаршафчета за количката- 2 бр.
•   Стаен термометър
•   Бебефон-*
2. За безопасна и приятна разходка
•   Количка- чико трио фор ми- 1060 лв.
•   Сенници за колата
•   Слънцезащитен крем-*
•   Слинг *
3. За баня и тоалет
•   Шкаф с 4 чекмеджета- 194 лв.; пак там
•   Плот за преповиване Бертони- 28 лв.
•   Подложки за преповиване, непромокаеми- 2 бр. по 5- 10 лв.
•   Ваничка-
•   Стойка за ваничка- 
•   Душ- гел за коса и тяло на Hipp- 8, 40 лв.
•   Сапун със сапунерка- Sebamed-
•   Подхранващо олио на Hipp- 6, 40 лв.
•   Тоалетно мляко на Hipp- 9,50 лв.
•   Крем против подсичане- бочко и друг
•   Клечки за уши с ограничител-
•   Влажни кърпички на Hipp - 2 бр. по 5,35 лв.
•   Четка и гребенче-
•   Термометър за вода
•   Пелени за еднократна употреба-
•   Ножичка със заоблени връхчета-
•   Хавлийки- 2 бр. по 13- 15 лв.
•   Прах за пране- Тео бебе
•   Леген
•   Кош за мръсните дрешки
•   Канче за поливане
4. За първия гардероб
•   Комплект за изписване- около 50 лв.,
•   Бодита – 
-   като потниче- 3 бр.
-   с къс ръкав- 3 бр.
-   с  дълъг ръкав- 1- 2 бр.
•   Ританки- 3 бр.
•   Чорапки – 4- 5 бр.
•   Гащеризончета – 4 бр.
•   Шапка – 2 бр.
•   Жилетки- 2- 3 бр.
•   Блузки 2- 3 бр.
•   Буйки – 1 бр.
5. За лесно и чисто хранене
•   Помпа за кърма- AVENT ISIS- 82 лв.
•   Шишета- към помпата има 2 бр.
•   Биберони за шишета
•   Абсорбиращи подплънки сантибактериално действие, 30бр. –Chiccо- 9 лв.
•   2 бр. успокояващи дискове закърмачки – Chicco- 30 лв.
•   Пластмасови лъжички – 2 бр.
•   Стерилизатор- ще ни дадат
•   Биберон-залъгалка-*
•   Електрическа кана- ТСМ- 20 лв.
•   Четка за шишета и биберони
6. За аптечката на бебето
•   Памук
•   Спирт 90%
•   Антибактериална пудра за пъпчето
•   Бебешки термометър-80 лв.
•   Капки против колики-*
•   Аспиратор за носле-
•   Риванол-
•   Стеримар за носле-*
•   Антипиретичен сироп-*
7. За повече настроение
•   Дрънкалки-*
•   Музикална играчка за креватчето*
•   Играчки за количка*
8. За наше улеснение
•   Нощна лампа- с мечо пух от елмаркет- 5-6 лв.
•   Възглавница за кърмене- на Бертони- 15 лв.
•   Преносимо креватче*
Пускам пак моя. Дано не се сърдите  Hug.

# 74
  • Мнения: 2 070
Мерси много! Как си е писала наща прилежно, даже и магазина, от който е купено, много сте готини.  Laughing Ще си го имаш после за спомен.

Майра, майка ми предложи същото да направя, ще пробвам.. Ако е от маста просто малко по-бавно ще стане сигурно.

От този списък някои неща могат да се купят в последствие - слинг, слънцезащитен крем, кош за мръсни дрешки - нещицата са дребнички и се перат почти веднага, не ги и оставяш много да се насъберат, буйките са за по-голямо краче, дрънкалки и играчки след 40я ден, като почне да вижда хубаво детенцето. 

А ей това какво са?  newsm78

Абсорбиращи подплънки с антибактериално действие
Успокояващи дискове закърмачки
Антипиретичен сироп
Протектор за матрак

Последна редакция: нд, 04 май 2008, 11:00 от ДеЩоВиди

Общи условия

Активация на акаунт