Какво мислите за позитивното мислене...?

  • 7 233
  • 216
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Мисля само хубави неща за позитивното мислене.  Laughing

Точно това исках да кажа и аз.
Не го умея много, но работя по въпроса!

# 16
  • Мнения: 3 622
Мъча се да мисля позитивно  Grinning
Има и случаи които не успявам, но и в тях прявя усилие да мисля позитивно

# 17
  • Мнения: 2 448
Не вярвам, че позитивното мислене може да сътворява чудеса, но все пак го предпочитам пред негативното такова.

# 18
  • Sf
  • Мнения: 808
Положително мислене - може би ми е заложено в характера. Понякога не е голямо предимство, защото ме прави отстъпчива и съм от хората, които винаги "плащат" Simple Smile

Но от друга страна много ми помага във взаимоотношенията си с другите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 107
Не вярвам, че позитивното мислене може да сътворява чудеса, но все пак го предпочитам пред негативното такова.

Аз повярвах.
Гледах "Тайната" и оттогава се опитвам да мисля само позитивно.
За мен работи!

Последна редакция: вт, 06 май 2008, 13:20 от MeaCulpa

# 20
  • Мнения: 205
Стремя се да мисля положително и смятам, че до известна степен успявам Peace Убедена съм че положителното мислене води до положителни събития.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Уфф, това "позитивно мислене"  е новата търговска марка, която се продава доста скъпо на простия юзер. Много американска и бодряшка. А като се замисля, че американците са най-тъпчещите се с антидепресанти хора...

# 22
  • Мнения: 3 271
Уфф, това "позитивно мислене"  е новата търговска марка, която се продава доста скъпо на простия юзер. Много американска и бодряшка. А като се замисля, че американците са най-тъпчещите се с антидепресанти хора...

Аз лично съм чела неща за позитивното мислене от преди 20-30 години. Никак не е ново Wink А че е търговска марка и т.н., разбира се, с кое подобно течение не става така? Пък и честно казано, няма лошо  Peace

# 23
  • Мнения: 107
Уфф, това "позитивно мислене"  е новата търговска марка, която се продава доста скъпо на простия юзер. Много американска и бодряшка. А като се замисля, че американците са най-тъпчещите се с антидепресанти хора...

Ами, не си го купувай.
Практикувай го и може би ще се почувстваш по-добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Това какво означава?

# 25
  • Мнения: 107
Означава, че не е нужно да се влагат средства, за да мислиш позитивно,а резултат има.

# 26
  • Мнения: 3 271
Означава, че не е нужно да се влагат средства, за да мислиш позитивно,а резултат има.

  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Означава, че не е нужно да се влагат средства, за да мислиш позитивно,а резултат има.


Чудно, кой ли купува всичките тези книги за позитивното мислене?

Според мен няма позитивно и негативно мислене, а просто мислене. Това, че ние му придаваме някакви отенъци на позитивност и негативност е напълно субективно. Може моето мислене на мен да си ми изглежда напълно "позитивно", но за теб да е негативно. Ха сега, къде е истината?

# 28
  • Мнения: 3 271
Радостина, не си права в случая. Не си ли срещала хора, които вечно мрънкат и се оплакват и такива, които обикновено реагират на проблема с "то така се учи" и гледат напред. И наистина ли не правиш разлика във 2-та типа възприятие?

# 29
  • Мнения: 9 991
Песимиста казал :
-Ситуацията не може по зле да стане.
Оптимиста отвърнал:
-Може , може.
 Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт