Как пека хляб без хлебопечка

  • 9 252
  • 110
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 380
Така де:) По-добре машина за хляб за 80 лв. Таман 10 машини са колкото миксера  Grinning

За 80 лв. освен боклук друго не можеш да купиш.  Качествени машини за хляб са от 200 лв. нагоре. Миксера от ибей- 300 дол.

# 76
  • Мнения: 6 029
 Confused
Машината ми струва 80 лв., за половин година нямам лоши впечатления. И като си купя Мулинекс за 200 и какво? Все тая. Козунаците ми станаха чудесни тази година, питките всеки път са вкусни и на конци, хляба, изпечен в машината е страхотен. Не мога да искам повече от нея.

От ибей техника няма да си купя, защото гаранцията е Франция, ако ме разбираш. А и шипинга не е без пари. Като ми се счупи 500левов миксер какво да го правя?

# 77
  • Мнения: 6 243
Ибей не е вариант. Като платя шипинга и митото и прежаля гаранцията, става дей Киро на кирия.

# 78
  • Мнения: 4 380
Е...не знам. Остава да ви изкажа моите съболезнования. Който няма пари ще преоткрива хлебопечките, които по света вече на никого не са нужни.

# 79
  • Мнения: 369
Четох,четох и... реших да споделя мнение.Наскоро си купих Хлебопекарна Молинекс и съм много доволна.Вечер като се прибера от работа и...имам топъл хляб.А ако взема вечер след 19,00 часа да чакам миксера, а после да пека...де ще му излезе краЯ.Сигурно,ще вечерят децата към 22,00 часа/ще трябва да ги будя от сън/.
Пишете каквото си искате ,но хлебопекарната си е СУПЕР. Hug

# 80
  • Мнения: 369
Е...не знам. Остава да ви изкажа моите съболезнования. Който няма пари ще преоткрива хлебопечките, които по света вече на никого не са нужни.
Cry
Недей така.Ние с малкото пари - какво да правим,а? newsm78
Кой какво си има - добре е.

# 81
  • София
  • Мнения: 7 957
Е...не знам. Остава да ви изкажа моите съболезнования. Който няма пари ще преоткрива хлебопечките, които по света вече на никого не са нужни.
Някъде в средата на темата предложих да не поставяме двата метода на месене в конкуренция, а просто да ги приемем като два различни начина за приготвяне на хляб. Опасявам се обаче, че диалога тук минава границите на спокойна дискусия.

Ксения благодаря ти за съболезнованията, но парадирането ти с финансовото ти състояние за мен лично приемам като изпускане на нерви или най-малко парвенющина. Това, че в Българя моят народ не може да си позволи добро финансово състояние, не е основание някой да ми се фука насреща. Вече имах възможност да споделя с теб, че животът в Америка според мен не само, че не може да бъде образец, но и е най-лошия стил на живеене, който може да съществува в съвременната човешка цивилизация.

Впрочем моята професия и моят доход ми позволяват да си закупя и такъв миксер, но аз просто не виждам нуждата от него дори и затова, че Мулинекса ми (този път миксера, а не машината за хляб) върши абсолютно същата работа. Нито предложения от автора на темата обаче, нито моят миксер, могат да поддържат необходимите условия за месене, втасване и изпичане на хляб, докато машината за хляб го прави.

Колкото до преоткриването на хлебопечките, ще посоча, че много често в човечеството новооткритото е добре забравено минало. Дано само не седнем сега да твърдим, че връщането към природата е откритие на сегашното поколение.

дядо хаджия

# 82
  • Мнения: 1 116
Е...не знам. Остава да ви изкажа моите съболезнования. Който няма пари ще преоткрива хлебопечките, които по света вече на никого не са нужни.

Е, пак няма да се съглася. И аз имам наблюдения от широкия свят и не съм на това мнение.
ОТ 6 години имам машина за хляб, много вярно ми служи, преди 2-3 месеца си купих нова, която струва почти колкото Китчена ми, знаейки обаче колко добра работа върши, въобще не ми се досвидяха парите, освен това пека в нея и кекс, и мийтлоаф. Много обичам да сложа продуктите и след 2-3 часа да имам готовия продукт, без да трябва да участвам и надзиравам целия процес.

Кажи ми тази процедура с хляба в миксера, пък после да втасва в печката, пък да го оформяш, пък пак да го наблюдаваш да втаса, пък после печенето, всеки ден ли я правиш?

# 83
  • Мнения: 125
Нямам машина за хляб , и миксер с кана нямам по финансови причини,но при първа възможност ще си купя и двете.Обичам облекченията и се радвам,че тези машини са измислени.
Правя хляб на ръка и става страхотен.
Правя и хляб със квас без мая и децата го обичат много.
При добро желание всичко може.  chef

# 84
  • Мнения: 4 380
Е...не знам. Остава да ви изкажа моите съболезнования. Който няма пари ще преоткрива хлебопечките, които по света вече на никого не са нужни.

Е, пак няма да се съглася. И аз имам наблюдения от широкия свят и не съм на това мнение.
ОТ 6 години имам машина за хляб, много вярно ми служи, преди 2-3 месеца си купих нова, която струва почти колкото Китчена ми, знаейки обаче колко добра работа върши, въобще не ми се досвидяха парите, освен това пека в нея и кекс, и мийтлоаф. Много обичам да сложа продуктите и след 2-3 часа да имам готовия продукт, без да трябва да участвам и надзиравам целия процес.

Кажи ми тази процедура с хляба в миксера, пък после да втасва в печката, пък да го оформяш, пък пак да го наблюдаваш да втаса, пък после печенето, всеки ден ли я правиш?

Не всеки ден, защото килограмов хляб не се изяжда за един ден. Но принципно, със свършването на хляба правя друг. Работата ми е 5 минути. Доста по-облегчено и по-качествено от машина за хляб. След 5-6 годишно "подмятане" на такава в кухнята ми (последните 2 практически не се използваше поради причините които съм изтъкнала), аз просто я изхвърлих. Нормална, работна, почти като нова. Оставих я на боклука да влачи който иска. Безполезна техника на мен не ми е нужна.

# 85
  • Мнения: 6 029
Безполезна техника на мен не ми е нужна.

И на мен, за това 1000лв за миксер няма да дам  Grinning

Тоест нещата са субективни, Ксения:)

ОблеКчавам, а не облеГчавам
  Grinning

# 86
  • Мнения: 4 380
Безполезна техника на мен не ми е нужна.

И на мен, за това 1000лв за миксер няма да дам  Grinning

Тоест нещата са субективни, Ксения:)

ОблеКчавам, а не облеГчавам
  Grinning

Кое е безполезно? Миксера ли е безполезен? Laughing Докато ти стоиш с ръчния над купата и се молиш на яйцата да се разбият, аз включвам моя и си върша другата работа без да мисля ЩЕ ли стане или не. Безполезен друг път. Ако беше безполезен, ресторантите вместо Китченейд щяха да купуват Мулинекс за 50 лв.

# 87
  • София
  • Мнения: 7 957
Безполезна техника на мен не ми е нужна.

И на мен, за това 1000лв за миксер няма да дам  Grinning

Тоест нещата са субективни, Ксения:)

ОблеКчавам, а не облеГчавам
  Grinning

Кое е безполезно? Миксера ли е безполезен? Laughing Докато ти стоиш с ръчния над купата и се молиш на яйцата да се разбият, аз включвам моя и си върша другата работа без да мисля ЩЕ ли стане или не. Безполезен друг път. Ако беше безполезен, ресторантите вместо Китченейд щяха да купуват Мулинекс за 50 лв.

Ами там е проблема, че моето семейство не живее в ресторант а в нормален български дом. То вярно, че повечето американци не познават домашната кухня и се хранят по разните му заведения и затова ресторантите им купуват разни машинерии ама хайде сега да не се отплесваме от темата.

Що се касае до  Мулинекса ми, първо той не е за 50.00 лева и второ си върши абсолютно същата работа като твоя Китченейд.

# 88
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 543
xenia, ако имаш още от работещите безполезни боклуци, ще си платя транспортните разходи  Simple Smile Това е сериозна оферта, плащането - както на теб ти е удобно Simple Smile

# 89
  • Мнения: 6 029
Аз изобщо нямам миксер, никога не ми е трябвал. Пасатора ми върши същата работа  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт