Машина за хляб - 10 част

  • 74 891
  • 827
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 198
Може ли да пробвам тутманик с яйца и сирене в машинката,дали имате рецепта изпитана и дали въобще е възможно? newsm78

По прицип да ,защо не .Опитвала съм, но сиренето се стопява,тоест няма сирене има само вкус на сирене. Но пак е вкусно Grinning

# 541
  • Мнения: 107
Може ли да пробвам тутманик с яйца и сирене в машинката,дали имате рецепта изпитана и дали въобще е възможно? newsm78

За да стане наистина тутманик по-добре замеси само тестото в машината, а го довърши във фурната. Sorry Grinning

# 542
  • София
  • Мнения: 1 312
Благодаря ви момичета! И хубава вечер!!!

# 543
  • Шумен
  • Мнения: 196
Здравейте! HugАз имам една питанка.Няколко дни подред ми се налага да правя по два хляба,сутринта и след обяд.Първия става перфектен,направо превъзходен.Втория или е сбит или превтасал.Голямо чудене се чудихме със свеки.Продуктите са еднакви с еднакъв грамаж/мерени на кантар/.Мислих,че времето след обяд е по топло и следващия път вече беше включен климатика.Е пак стана така.3-4 дни все така става.Имате ли идея защо не ми се получава втория хляб? Thinking

# 544
  • Мнения: 3 621
Здравейте! HugАз имам една питанка.Няколко дни подред ми се налага да правя по два хляба,сутринта и след обяд.Първия става перфектен,направо превъзходен.Втория или е сбит или превтасал.Голямо чудене се чудихме със свеки.Продуктите са еднакви с еднакъв грамаж/мерени на кантар/.Мислих,че времето след обяд е по топло и следващия път вече беше включен климатика.Е пак стана така.3-4 дни все така става.Имате ли идея защо не ми се получава втория хляб? Thinking

 newsm78 направо ме разби , аз съм правила кекс и хляб в един и същи ден но и двете неща са ставали много сполучливи

# 545
  • София
  • Мнения: 7 878
Здравейте! HugАз имам една питанка.Няколко дни подред ми се налага да правя по два хляба,сутринта и след обяд.Първия става перфектен,направо превъзходен.Втория или е сбит или превтасал.Голямо чудене се чудихме със свеки.Продуктите са еднакви с еднакъв грамаж/мерени на кантар/.Мислих,че времето след обяд е по топло и следващия път вече беше включен климатика.Е пак стана така.3-4 дни все така става.Имате ли идея защо не ми се получава втория хляб? Thinking
Настъпват вече топлите дни и май времето за втасване трябва да се намалява, още повече, че някои машини за хляб понякога бая загряват при втасването и ... резултата после става ясен.

Сега с въпросите.
С каква продължителност е програмата ви и колко втасвания има в нея ?
И сигурни ли сте, че машината хубаво се е охладила след първото печене (някъде май пишеше че трябвало да има поне един час разлика между две работи) ?
Има ли вариант при второто месене продуктите преди това да са стояли на топло дълго време (особено маята) ?

# 546
  • Шумен
  • Мнения: 196
Пускам дългата програма,която е почти 3 часа.Опитах  втория път да е кратката,но стана сбит и не втаса хубаво.За температурата на продуктите -незнам,стоят на едно и също място newsm78 освен след обяд да се стоплят повечко.Обаче вече сме на пуснат климатик и не вярвам да са се стоплили толкова,или пък знам ли newsm78
Интервала между двете печения не е по малък от 4-5 часа,затова това го изключих като причина.
Благодаря Ви ,че ми обърнахте внимание веднага  bouquet Hug

# 547
  • София
  • Мнения: 7 878
Пускам дългата програма,която е почти 3 часа.Опитах  втория път да е кратката,но стана сбит и не втаса хубаво.За температурата на продуктите -незнам,стоят на едно и също място newsm78 освен след обяд да се стоплят повечко.Обаче вече сме на пуснат климатик и не вярвам да са се стоплили толкова,или пък знам ли newsm78
Интервала между двете печения не е по малък от 4-5 часа,затова това го изключих като причина.
Благодаря Ви ,че ми обърнахте внимание веднага  bouquet Hug
Някой обърна внимание тук в тази тема, че за така наречените бързи програми се увеличава количеството на маята. После проверих в моите рецепти и действително това е така. Така, че специално за този случай си провери количеството на маята.

# 548
  • Шумен
  • Мнения: 196
Благодаря ,дядо хаджия   bouquet  bouquet  bouquet

# 549
  • Мнения: 369
Моля Ви да ми кажете - ПРАВИТЕ ЛИ ХЛЯБ С ОТЛОЖЕН СТАРТ И ИМА ЛИ НЕЩО ПО СПЕЦИАЛНО ЗА ТОЗИ ВИД ПРИГОТВЯНЕ/ХИТРИНКИ/?

# 550
  • Мнения: 498
АИЯ да аз често правя, но с отложения старт, особено на тези жеги, не трябва да се слагат яйца, мляко или продукти, които биха се развалили. Даваш смело с обикновена рецепта, вода, олио/зехтин/, брашна, сол, захар, ядки, мая и програмираш.

# 551
  • Мнения: 369
АИЯ да аз често правя, но с отложения старт, особено на тези жеги, не трябва да се слагат яйца, мляко или продукти, които биха се развалили. Даваш смело с обикновена рецепта, вода, олио/зехтин/, брашна, сол, захар, ядки, мая и програмираш.
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА  bouquet
АЗ МИСЛЯ ДА ПРАВЯ САМО ОСНОВЕН ХЛЯБ С ОТЛОЖЕН СТАРТ/БЕЗ БЪРЗОРАЗВАЛЯЩИ СЕ ПРОДУКТИ/
ТАЗИ ВЕЧЕР,ЩЕ ОТЛОЖА МАШИНАТА.

# 552
  • Мнения: 498
Пробвай, не би трябвало да се притесняваш. Аз обикновено сутрин преди работа пускам и си я програмирам към 18:00 вечерта да ми е готово, когато се прибера и забравям изобщо. Същото може и вечерта да си я пуснеш и на сутринта да имаш хубав топъл хляб за закуска.

# 553
  • Мнения: 310
Сложих един лучен хляб със сушени домати на експресно печене към основна програма. Вече е на втасване ,но нещо не се надува.Дали не му дойдоха малко 5 гр. суха мая  Rolling Eyes

# 554
  • Мнения: 65
Ами малко е маята, за експресен хляб трябва повечко мая , 5 гр е малко и за основна програма.

Общи условия

Активация на акаунт