Алергии към боя за коса

  • 72 099
  • 207
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 16
Да съгласна съм със всичко което казваш, наистина е много страшно когато си преживяла това, а и като медицинско лице знаеш за какво става въпрос. Но не искам да се повтарям. Темата я отворих аз и много съм изписла, но мисла че не съм споделила това че последно направих пречистване на организма си. Чувствам се добре и след него си давам сметка колко много се тровим самите ние. А никак не е трудно да изхвърлим всички тези глупости от живота си. Да и аз се стряскам вече от всичко, особенно осторожно към всички оцветители препоръчвам ви да прочетете всичко за гадните Е-та в храните и козметиките.Тогава си направете сметка кое за вас е по-важно. Аз водих голяма борба много материал мина през ръцете ми,но това е момичета решение по въпроса с алергиите все още няма никой не е и измислил,а за жалост в нашата страна няма никакви забрани за тези Е-та за разлика от много зруги европейски страни само ние сме на края на опашката.Пазете се сами доколкото можете. Алергията към оцветители и химикали значи, че ще получавате и още към медикаменти/повечето от тях имат идентичен химичен състав и много оцветители/, а на всеки в живота му се налага да приема рано или късно. Дано по скоро се измисли нещо, няма да спираме да се надяваме. И горе главите без боя ли? Може убедих се, а косата ми почти бяла /50%-60%/.Трязах дълга къдрава червена коса, сега е съвсем къса/но изглеждам по младежки честно казано/Косата не прави човека, усмивката на лицето е важна. Усмихвайте се повече. Успех на висчки в борбата с алергиите.

# 121
зравейте момичета. онзи ден рещих да се боядисам с лореал кастинг, тъй като и аз съм алергична на амоняка. познайте какво се случи? отново. вече трети ден скалпа ме боли, май имам и отток и рани, и разбира се досадните пъпки по цялото ми тяло.  Cry не издържам вече. добре че отворих и видях темата. май не съм единствената с този проблем.  от всичко това и главата не спира да ме боли, лимфните ми възли се подуха и ме болят. направо е някакъв ад. сега ще се оправям и ще отида на лекар, защотото малко ме е страх. само да се оправя този път и повече никога няма да се боядисвам, край, до тук бях. ще си унищожавам сама здравето за глупости. не не. това е от мен. после ще ви пиша какво казаха лекарите.

# 122
  • Мнения: 7
Здравейте,момичета!Прочетох цялата темичка и мисля,че можете да ми помогнете,Аз също имам алергия към боите за коса.Боядисвам се от три години,даже два пъти съм си правила кичури и не съм имала никакви проблеми.Две години бях с червена коса ,а от декември съм с черна.Последния път като се боядисах април месец получих алергия на третия ден.По главата си имах малки пъпчици и обриви по ушите,които сърбяха ужасно.Излекувах се.От месец насам пак си правя тестове с най-различни бои и винаги получавам сърбеж и зачервяване.За последно си взех Loreal Casting  безамонячна преди седмица и този път реакцията беше много по-ужасна.Сега на ръката си имам огромно,червено петно и ужасен сърбеж.Почвам да си мисля,че алергията ми е към оцветителите, а не към амоняка.Сега не знам какво да правя при положение,че 50% от косата ми е бяла, а съм само на 31 год.Моята фризьорка ме посъветва да се изруся,за да не личат белите коси.Обаче аз в момента съм с черна боя и това ми се струва доста трудно.Чакам съвети от вас момичета .Благодаря предварително.

# 123
  • Мнения: 16
Sirin,миличка не се измъчвай повече.Ще ти кажа само, че и това се оправя. Да кичурите са решението на въпроса. На прави си предварително тест  и на супрата с която ще се правиш. Не се изрусявай със руси бои ,защото те също съдържат оцветител. Само обезцветяването не съдържа. Чела съм цялото им съдържание. Аз също съм със наполовина бяла коса. Две години се боря с този проблем. Отворих темата за това, точно след голямото ходене по мъките. Но сега съм си на кичури. Правя ги със шапка. Нямам проблеми поне за сега. И до колкото разбирам много от момичетата продължават да се борят с проблема, но за съжаление решение няма особенно, ако алергията е към оцветителите. Ако фризьорката ти е стабилна трябва да ти кажа, че има препарат за смъкване на боята. И след него си правиш кичурите. Аз дори по лошо си мислех, че ще стане, защото ги направих след къна, но уви добре се получи. Желая ти успех миличка.Пиши пак. Hug

# 124
Здравейте, момичета!
Аз намерих за себе си боя и искам да разкажа как.
Фризьорка ми препоръча марката FarmaVita -  италианска, с ниско амонячно съдържание.
Направиха ми пач - тесто в Алергологията в Плевен  с нея и тестът беше негативен.
След това си направих и обичайния кожен тест за бързия тип реакция  - и той негативен.
Боядисах се с нея обаче с голям страх, на фона на 20 мг Алергозан и 40 мг Урбазон мускулно.
Това беше през юли.
Преди 5 дни се боядисах пак с нея, този път реших, че няма да приемам медикаменти за протекция. Но си подбрах фризьорски салон точно срещу Спешна помощ, досещате се защо.
Нямаше АБСОЛЮТНО никаква реакция. Никаква.
Нито на кожния тест на 20 тата минута, нито по време на боядисването,  нито в следващите дни.
Не покрива на 100 % белите коси, но мога да кажа, че цветът е много жив и естествен. Много съм доволна и горещо препоръчвам на момичетата с проблем да пробват  и тази марка, но задължително след тестове (пач - тест на гърба за 3 дни и кожен тест за бърз тип реакция на китката, който се отчита на 20 тата мин!!!!)
В София можете да я намерите на Петте кьошета, има два козметични магазина един до друг, и в Плевен, в уличката на цветята.
Аз вече имам равен и хубав цвят. За съжаление само за месец. После пак  тестове.

И още нещо- колкото по- светъл цвят ползвате, толкова по - малко багрила има в тях. Алергията в 90% от случаите се дължи на урзола - багрило в тъмните бои.

И още нещо, този път към лолита. Всеки от продуктите, влаган по технология в хранително - вкусовата промишленост има код по европейската класификация (т.нар Е). И обикновеното лимонтозу,  и брашното,  и захарта, и бакпулвера... Оцветителя, който придава цвета на колата, на месото, консервантите.
Всичко...
На практика няма как да избягаме от тях, от тези Е - та. Защото се използват масово във цялата хранителна индустрия. И не бива да изпадаме в параноя.
Освен това оцветителите, използвани в боите обикновено са ароматни съединения(т.е. производни на бензена), за разлика от оцветителите в храните, които никога не са бензенови деривати. Алергията към боя за коса няма корелация с алергия към боите в храната. Това за твоя информация и такава на момичетата, които да не вземат да правят диетични ограничения от страх.

# 125
  • Мнения: 16
Благодара ти за отговора миличка. Това което си ми писала за оцветителите в храните и боите го знам, но просто незнаех дали всички останали ще ме разберат когато го напиша. Всеки търси спасение и особенно като жени искаме да сме красиви нормално е. Много се радвам за това че си намерила удачната боя и че си добре сега. Вярно е това, че от Е-тата няма как да избягаме те са на всякъде. Има цялата класификация да, но не всички що са е -та са вредни, но има и такива които са прекалено вредни, аз говоря за тях и за хората които са със установени алергии определо към нещо, а тогава няма как- има пазене. А аз по себе си имам в пълна сила следите от използването на антихистамините и затова гледам по малко да провокирам алергиите си и по малко да ги използвам. А и искам да споделя, че това го правя защото правя и опити за забременяване, знаеш колко са опасни антихистамините за бременноста и исках да поизчистя и организма си от тях. Но още веднъж ти благодаря за това което си ми писала и ако имаш още информация за в бъдеще що се отнася до декоративната козметика ще се радвам да споделяш тук.  bouquet

# 126
Здравейте,аз също страдам от контактен дерматит и атопчна кожа.Първия път в който получих алергична реакция беше към къна за коса,бях в Пирогов с ообриви по цялото лице,шия глава и уши,линфите ми по главата се бяха подули,а едното ми око беше затворено от отоци.Единственото ми наб-ие е ,че към руса боя нямам подобни реакций.Въпросната боя Елгон е трудно откриваема,а до колко е безопасна,не съм убедена.Алергията ми толкова се обостри с времето,че сега съм цяла зима с уртикарий по краката,звееерски сърбежи,не мога да нося дори чорапи...иситната е да се консултираш с наиситна добър алегролог,мен до сега ме претупваха и състоянието ми е трагично,последно щях да умра от един аналгин.Просто съвет- тези алергий рецидивират,пази се много,за да не го докараш до моето състояние....

# 127
  • Мнения: 16
Милена благодаря ти за съвета. То е трудно човек да с пазир,но поне долкото може е добре да се пази от всички тези отрови и химии.За съжаление те са навлезнали много в живота и телата ни това е факт. Искам да те попитам ти при кой алерголог си всъщност и доволна ли си от него. Пиши ако можеш пак. Пожелавам ти ремисия на алергичните реакции.  bouquet

# 128
Ами бях в 1-ва градска,освен,че ми казаха,че съм алергична към плесен и прочие,с нищо друго не ми помогнаха,сега регулярно си пия Кларитин,защото обуя ли обувки,краката ми пламват,а това вече е непоносимо...Искам да те попитам,тествала ли си се със светла(руса)безамонячна боя?Понеже моята майка има същите алергий като мен,т/е явно е наследствена история,но тя от години е руса и няма проблеми като нашите.
Виж на мен не ми отива,но ако трябва да използвам боя,искам или не ще съм блонди:)М/то няма да се отказваш,не е възможно да няма някаква козметика за хора с подбни алергични пдедразположения,аз намеря ли нещо,веднага ще ти пиша.И още нещо,имам колежка,кято си е правила подробен тест към алергий,както и са и изготвили и профилактика,ще я попитам къде и няма да елошо да си обърнеме сериозно внимание,а не да експериментираме още.Има и по-тежки случай от нашите..,моята колежка не ползва нито кремове,нито душ гел,нито пък парфюм...,аз все още си ги позволявам,слава Богу,въпреки,че косата ми е като перушина на пиле и без цвят:))
Целувки,желая ти хубав уийкенд:)

# 129
  • Мнения: 3
zdraveite na vsi4ki.ne vidqh dali vse o6te pi6ete na tazi tema i 4e publikaciite sa stari no i az iskam da se vkliu4a.na 21 godini sam imam momi4ence na blizo 2 godinki.predi godini sam se boqdisvala s kakvi li ne boi i sam se pravela kakvato iskam bez da hodq na frizior i taka na tatak.bila sam vsqkakva ot bqlo rusa do tamno kestenqvo.predi da zabremeneq re6ih da se napravq 4erna.sled 2 godini mi pisna i zapo4nah da se izrusqvam otnovo v ka6ti,da no tozi pat ne poznah za6toto 4ernoto nqma mahane!nqma da vi kazvam kolko kutii s boi sam si slojila za6toto 6te me smetnete za luda......i taka ot boq na boq,edin den 4eloto mi plamna stana ogneno 4erveno na malki bradavi4ki.izmih se barzo i vsi4ko is4ezna.za momenta oba4e.ot togava ve4e pove4e ot edna godina imam neveroqtna alergiq ot izrusitelite,v momenta se boqdisvam s krem boq rusa to estestveno ne stava hubav cvqt bez izrusqvane...kakto i da e.lo6oto e 4e pravq test s boqta i nqma problem i sled 2-3 dni se zapo4va sarbeja po 4eloro i buzite,sitnite papki nqmat mahane poduva mi se kojata i ispadam v ujas paniram se i taka.iskam da vi kaja kogato iskate ot 4erni da stanete rusi po dobre is4akaite 1-2 godini da vi porasne kosata i s edna kutiq boq da postignete perfekten rezultat ot kolkoto da si sasipete zdraveto i da si pri4inite alergiq kato men.v momenta kosata mi e izgorqla,kasa se i ot gore na vsi4ko ne sam kakvato iskam no si imam i bolesta na 21 vek-alergiqta!daje i dnes polu4ih otnovo takova ne6to i v ka6ti vinagi si imam protivoalergi4no lekarstvo za da se za6titq po nqkakav na4in.vnimavaite kakvo pravite s glavite si za6toto e naistina stra6no,4ak po vencite i vatre v u6ite imam sarbej.

# 130
  • Мнения: 0
здравейте на всички аз също имам алергия към бойте и дори и към каните но много ми се искаше да пробвам и със шампоан оцвететел но ме е страх да не се обрина пак и подуя.Ако някой може да ми дадеи съвет ще му бъда много благодарна  Praynigмоляви помогнете ми

# 131
Моя съвет е да не пробваш, защото явно имаш силни реакции към боите, единствено пробвай изрусяване ако това ти допада. Няма да пиша надълго и на широко защото много съм изписала по темата. Когато прочетеш всичко от началото ще ти станат ясни много неща и сама ще прецениш дали да продължиш със опитите. Но все пак успех всеки организъм си е индивидуален, но обезателно вземи противоалергинчи преди опитите си ако пак решиш да правиш такива. Hug

# 132
  • Мнения: 304
Момичета да ви питам някоя ползвала ли е http://www.hennafox.com/category/1/grizha-za-kosa.html
Как мислите, дали става за нас  Rolling Eyes

# 133
Незнам миличка. Аз направих и от къна алергия така че незнам какво да те посъветвам направи си пробичката преди това и ако искаш пробвай.Успехххххх  bouquet

# 134
  • Мнения: 14
В тази къна няма парафенилен диамин, метални соли и изобщо химикали.
Алергия разбира се е възможна, но не към ПФД, който е алергена в боите и в смесените къни. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт