Алергии към боя за коса

  • 71 571
  • 207
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 16
Ok разбира се че ще има отзиви.Вече са ми купили боята. Чакам да ми я донесат в неделя и непременно ще ви пиша. Hug Simple Smile

# 16
  • Мнения: 304
Зравей Soul кажи ми какви са твоите реакции от боята какво получаваш точно.
Ами боядисах се както винаги и първото което почувсвах беше силен сърбеж на главата но не му обърнах внимание  Rolling Eyes На другата сутрин като се събудих кожата на главата ми беше станала цялата на рани и течеше нещо като вода знам ли и аз... като когато си се изгорил и ти се вдигне плюска...абе дано ме разбра  ooooh! След изжестно време започна и обрива - първо по лицето (приличах на корнишонка) и после по цялото тяло ... и така 2-3 месеца докато се оправих  Sick
После когато се тествах с безамонячната на Янсен си носих петно като от изгаряне около 2-3 седмици  ooooh! Повече не съм и опитвала с нищо .

# 17
  • Мнения: 7 186
Боите на Elgon знам, че се водят хипоалергични, италиански са. Аз съм ползвала няколко пъти, но нямам алергия, така че не мога да дам мнение.
Не знам дали ще ти свършат работа, но може да прегледаш сайта- http://www.elgoncosmetic.it/colore/colorazione_ossidazione/modas … odastyling_en.htm

Дано да намериш нещо подходящо, че много неприятно така Confused
В краен случай, ако нищо не откриеш се поинтересувай за някаква къна, поне за малко цвят и да покрие белите коси  bouquet

# 18
  • Мнения: 304
Lady Marmalade   bouquet a от къде мога да си купя такава боя ?

# 19
  • Мнения: 16
Leidi Marmalad разгледах сайта но не са описали тномно какво не съдържат или какво съдържат което е много важно за мен, но ти благодаря за съчувствието  bouquet. Проблема ми е гаден но продължавам да се боря дано с това упорстване не си навлека нещо друго. А за къната съм съгласна и алерголога това каза че ако понеса истинската естествената къна която я носят от турция а не от нашите магазини с много оцветители вътре. Това ще е последната ми проба ако не понеса Henna plus.  Hug

# 20
  • Мнения: 16
Soul миличка и твоя проблем не е никак за подценяване.Това ми прилича на една статия написана в интернет за алергията към фенил диамина и имаше и снимков материал но това беше станало от оцветяваща къна за татуировки но е по същия начин както ми обясняваш нямаш си напредстава какъв ужас е написаното от тези хора.Така че напълно разбирам и твоето притеснение  Hug. Бъди оптимистка сега ще пробваме боята и дано имаме късмет. Praynig

# 21
  • Мнения: 7 186
Lady Marmalade   bouquet a от къде мога да си купя такава боя ?

Ако си от Пловдив мога да ти кажа къде можеш да я намериш. Иначе може би трябва да потърсиш в някой магазин за бои за коса, по- зареден.
Аз се сетих за нея, защото още първия път като си взех да я пробвам, продавачката ми каза, че е хипоалергична, на опаковката пишеше същото, а виждам, че и в сайта е отбелязано.
Ако следващото боядисване го направя с Елгон, ще препиша от опаковката какви точно съставки съдържа.

Иначе с Гугъл намерих това:

ИНТЕРБАЛКАНИКА АД 
Кратко описание:   Изключителен представител за България и Югоизточна Европа на ELGON /Modastyling/
Адрес:   София  1000   ул.Карнеги 11
телефон: 02 963 42 98 факс: 02 963 42 49 
WEB страница:  http://www.interbalkanika.com  Email:  ronimex@interbalkanika.com 
 
http://www.bgcatalog.com/search.php?&curpage=3&action=sh … treepar%5B0%5D=21

# 22
  • Мнения: 304
Lady Marmalade от малък град съм на около 2 часа от София Тук нямаме голямо разнообразие от бои но при първа възможност ще потърся в София или Плевен  Simple Smile
lolita1373  Hug  Praynig

# 23
  • Мнения: 16
Soul донесоха ми по погрешка другата боя 3chenes но на нея имам лека реакция на ръката а и на кутията не пише че е без фенил диамини кислородна вода и купове други неща а само че е без амоняк и парабен и резорцин. А за Henna plus пише много от вредите съставки да не се съдаржат и тубата е една , а при тази са две съставки което говори пак за активно в.во на боята. Съжалявам но ще почакаме още. А от информацията ми за нашата боя знам че има една туба и се държи на главата 90мин със найлон и кърпа както при къната, а на тази дето ми я донесоха пише 20-30 мин. Така че нестава за нас мисля. Hug

# 24
  • Мнения: 304
 lolita1373 няма проблем разбира се че ще почакам  Hug Много се радвам че има с кой да обменям опит  Heart Eyes А ти разглеждала ли си дали другите по известни марки бои съдържат там разните му фенил , диамини... че аз съм малко на Вие с тия неща  Embarassed
Щях да забравя-радвам се 4е си добре ...много ми беше на мисъл с тая боя като знам какво е  Peace Аз в началото като почнах с кичурите така ми беше притеснено че едвам изтрайвах 15 мин и тичах да се мия Много си ме страшнее  Sad

# 25
  • Мнения: 16
Soul миличка  Hugстрашно много марки съм ползвала за тези 12г на боядисване от страшно скъпи до много ефтини.Но всички съдържат фанил диамина. Смо някои са с намалено съдържание на амоняк. На някои пише, че няма амоняк но като ги отворя още и миришат на амоняк и започва да ме души. Но за всички останали съставки на боята си пише на кутиите за резорцина, за фенил диамина който е два вида Р и М и т.н. Надеждата ми да ти кажа ми е само в тази на Henna plus защото и във самата реклама на боите си пише подчертано какво не съдържат и се нанасят като къна а и те са на основата на къна. А и едно момиче от форума на тема Хена плюс е писало ,че е също със тежка алергия към боите и от нея е много доволна.Прочети тук ако до сега не си чела за тях.  bouquet Hug
www.verdesbg.com

# 26
  • Мнения: 16
Миличка Soul моите надежди бяха дотук. Sad Понеже не ми донесоха боята която исках реших да пробвам да се направя с къна понеже вече бах доста побеляла,но.......... Cry Аз отново направих чувствителност и към къната дори естествена от анталия донесена без оцевитетли. Явно съм от случаите дето казват, че са едно на хиляда. Вече се прощавам с боядисването. Незнам какво ще правя. Немога да свикна с мисълта че ще съм бяла. Това е съдбата ми. Но ти ако си пробвала къна и я понасяш поне с това се прави. Моите шансове се изчерпаха. Sad

# 27
  • Мнения: 7 186
Аз чувала разни рецепти за боядисване с отвари от различни растения, но не знам какъв е ефекта, това като последен вариант може би.
Ето тук например има някакви рецепти:
http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p371.html
http://krasota.rozali.com/kosa/p7163.html

Нали имаше и разни шампоан- оцветители, с тях не става ли нещо?

# 28
  • Мнения: 1 418
Преди да си сложите боя си направете тест за
поносимост.Прави се на сгъвката на ръката,
намазвате малко боя и изчаквате 24 часа,ако
почервенее,значи имате непоносимост и не
трябва да я ползвате.

# 29
  • Мнения: 16
Soul да чувала съм но това едва ли е за побелелите ни коси но може и да пробвам. Чела съм ги тези неща отдавна,ако има ефект ще видя. А Тути мерси и на теб за това което си написала мила, но аз съм медицинско лице и знам много отдавна как се првят пробите и дори всеки ден това правя в професията си отчитам проби. Лошото е че невинаги на пробите ми дава реакция а после като се направя реакцията е направо ужасна разбих си организма за тези пет месеца от пробване и после на системи сурбазони. Дори се порових за прически които да отиват на бяла коса и същевременно да не са лелински. А как да отрежа сега дългата коса червена до под раменете. Боли ме сърцето.  Cry


Общи условия

Активация на акаунт