Алергии към боя за коса

  • 71 573
  • 207
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 304
lolita1373  Hug Hug Hug не си режи косата като не искаш . Пробвай ако искаш като мен да се правиш на кичури . Намери си някой близък на който му се занимава ( при мене майка ми  Wink ) вземи си шапка и боя каквато искаш и просто помоли да ти извадят възможно най - много кичури от косата . Е няма да си изцяло боядисана но пък е интересно  Flutter

# 31
  • Мнения: 375
Пробвай  тази.Има я в Ремедиум
www.verdesbg.com
Super e!

# 32
  • Мнения: 10 758
Преди да си сложите боя си направете тест за
поносимост.Прави се на сгъвката на ръката,
намазвате малко боя и изчаквате 24 часа,ако
почервенее,значи имате непоносимост и не
трябва да я ползвате.
Е добре де, ами ако ползаш дълго време една и съща боя, и изведнъж получиш алергична реакция Thinking

Днес съм още по-зле от вчера.Цялото ми чело и слепоочия са подути.Целия скалп е на рани.И продължава да ми тече лимфа.

# 33
  • Мнения: 1 418
Никой не е застрахован в даден момент да получи
реакция.А и имайки предвид,че ти през 15 дни си
мениш цвета и колко бои са минали през косата ти...
Отивай на лекар ти казах.Нищо чудно да ти забрани
въобще да се боядисваш.

# 34
  • Мнения: 10 758
Никой не е застрахован в даден момент да получи
реакция.А и имайки предвид,че ти през 15 дни си
мениш цвета и колко бои са минали през косата ти...
Отивай на лекар ти казах.Нищо чудно да ти забрани
въобще да се боядисваш.
Е тва последното изречение, не трябваше да го казваш Cry
Е сега отивам.Той е втора смяна, но дано да отиде по-рано Praynig

И не си сменям цвета през 15 дни пък Crossing Arms

# 35
  • Мнения: 1 418
Е добре де,през 20.Аре ходи и мини да кажеш
кво е станало.

# 36
  • Мнения: 10 758
Е добре де,през 20.Аре ходи и мини да кажеш
кво е станало.
Цвинкя Crossing Arms
През няколко месеца е Crossing Arms
Ще дойда, че и без това искам да ходя до Пекин Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 418
Аааааааааа,и аз ще дойда.Сори за спама.

# 38
  • Мнения: 16
La Bomba мила оправи ли се вече как мина лечението. И ти сериозна реакция си направила. Пиши как сиииииииии.
Soul  Heart Eyes Hug слънце мерси че винаги ме подкрепяш и успокояваш. Да наистина че кичурите са единствената възможност, мислила съм по въпроса и още няколко кичурчета шаренки ще внесат свежест, но времето докато израсте косата за да направя новия имидж който не ми е по сърце но няма как ще е доста дълго незнам как ще го изтърпя.Ако искаш можеш да ми пишеш на скайпа - veskadg  Wink

# 39
  • Мнения: 10 758
La Bomba мила оправи ли се вече как мина лечението. И ти сериозна реакция си направила. Пиши как сиииииииии.

Оправих се, да.Благодаря Hug
Вече го няма отока.

# 40
  • Мнения: 17 546
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

# 41
  • Мнения: 7 186
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

Вероятно е по- лека форма на алергия, но при всеки следващ контакт с алергена може да става по- бурна. Със сигурност това не е нормално да се случва след употребата на боя, независимо дали е силна или слаба. Смени боята и си направи тестуване следващия път.
Трябва да внимаваш, а най- добре се посъветвай с дерматолог Peace

# 42
  • Мнения: 17 546
Трябва да внимаваш, а най- добре се посъветвай с дерматолог Peace
Оооох ooooh! ако ида на дерматолог той може да си изкарва заплатата с мен цяла година сигурно... Дерматологични проблеми да искаш при мен. Бях сигурна, че не е нормално да ми се лющи главата от боя за коса, но си мисля, че просто има по-голямо съдържание на амоняк, затова. Ще се ориентирам май към безамонячни бои. За тях четох даже, че са по-трайни и по-добре покриват бели коси. Дано не се събудя като добре охранен китаец в лицето някой ден, че една приятелка ставаше така от какви ли не козметики за лице.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 133
А на мен ми се лющи скалпа от Londa. Дали е алергична реакция? Става на малки ранички, които са влажни (сигурно като на Бомбата) и после  - сухи люспи (големи колкото лицата на емотиконите в дясно). Така става и от Volkano. Твърде силна ли е боята, що ли? Thinking До сега не съм се подувала, макар, че имам купища други алергични кожни проблеми и с тях стигам и до Урбазон понякога, та само това оставаше от боя да стана на поничка... Tired

Аз съм по същия начин. От години. Доскоро само ми се лющеше главата след боядисване, обаче след като реших да се правя руса стана ужасно. Още като ме намажат, ми пламва целия скалп, след това стават ранички с някаква течност, след няколко дни ми се "обелва" главата. Това с професионалните на Л'Ораеал и Перма. Тестове за алергия правих - уж нямам. И на дерматолог ходих, диагноза - сух и много чувствителен скалп. Препоръча ми, ако смятам да продължавам да се боядисвам,  да избягвам професионалните бои, особено на известните марки, защото били изключително агресивни.
Пробвах с непрофесионални бои - положението беше значително по-добре, нямаше рани, само се лющех, но пък не бях доволна от резултата.
Преди 4-5 месеца открих една боя, Маяндра/има цяла тема за нея във форума/ и съм изключително доволна. Професионална е, но според мен много щадяща косата и едновременно с това трайна. Ползвам я в комбинация с едни ампули за чувствителен скалп и нямам каквито и да е проблеми.

# 44
  • Мнения: 17 546
Преди 4-5 месеца открих една боя, Маяндра/има цяла тема за нея във форума/ и съм изключително доволна. Професионална е, но според мен много щадяща косата и едновременно с това трайна. Ползвам я в комбинация с едни ампули за чувствителен скалп и нямам каквито и да е проблеми.
Polly N., от къде мога да си я купя?
ОООО, ти си от Варна ... сега видях.

Общи условия

Активация на акаунт