болнични 45 дни преди термина!

  • 20 624
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 961
И аз съм в болничен от началото на бременността и досега не съм имала проблеми с изплащането на обезщетението от НОИ. Забавят ми парите с около месец и половина, което е в рамките на нормалното.

За 45-дневния болничен и аз знам, че ще ти го изплатят на толкова пъти, в колкото календарни месеца са ти тези 45 дни. Позвъни в НОИ и провери защо ти бавят парите. Най-често причината за забавянето не е в тях, а в работодателя.

# 16
  • Мнения: 1 428
Доста се забавиха с изплащането.Иначе наведнъж.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592
На един или два пъти зависи от това колко месеца обхваща и как.
За забавянето - попитай в НОИ.

# 18
  • Мнения: 4 753
И не един път ли изплатиха сумата или на два пъти.

Зависи в колко месеца са ти календарните дни.... От НОИ изплащат парите на болничен лист и на календарен месец.... демек ако тия 45 дни са от три календарни месеца парите ти се изплащат на три пъти (болничния лист в случая е един).... Но наистина най-добре си вземи ПИК и си следи нещата....  Peace
In4oka първите ми пари НОИ ги изплатиха след като родих.... До колкото знам от НОИ дават една дата на работодателя и на тази дата той носи болничните, а след като ги занесе в НОИ се чака още 15 работни дни.... Та, ако например ти си подала болничния един ден след определената от НОИ дата, работодателят подава болничния в определената му дата, но следващия месец.... и после още 15 работни дни.... тоест в този случай се чака около месец и 20 дни....
Болничните се представят в НОИ в деня, следващ този, в който са внесени осигуровките за съответния месец. Няма такова нещо всеки месец един работодател да представя болнични примерно на 20-то число Naughty Ако е внесъл осигуровки на 19-ти ще носи болнични на 20-ти; на следващия месец ако е внесъл на 25-ти, ще носи болничните на 26-ти и т.н.

Така ми го обясниха във фирмата, от НОИ го потвърдиха (счетоводителката ни се обади да пита защо не са ни преведени парите), така го обяснявам и аз....  Peace

# 19
  • Мнения: 255
И моя още се бави а съм в болнични от 21 март и досега нито стотинка не са ми привели.....

# 20
  • Мнения: 4 335
Извинявам се,4е не е по темата,но някой може ли само да ми каже кой би трябвало да ми даде този болни4ен 45 дена преди раждане newsm78

# 21
  • Мнения: 6 274
На мен ми го изплатиха, даже преди да е изтекъл месецът, но тогава бяха Коледните празници. Иначе всички други болнични си ги мотаят, колкото им е удобно. Но най - добре се обади и попитай.  Peace
Ive7aaa, гинекологът ти.  Peace

# 22
  • Мнения: 4 335
А ли4ната лекарка newsm78

# 23
  • Мнения: 6 274
Аз ти казах кой. Гинекологът, а не личната ти лекарка определя кога ти е термина.

# 24
  • Мнения: 148
Във вторник пак бях за справка в НОИ и от там обясняваха,че от 24 април болничните не са обработвани е тази седмица са ги почнали да ги обработват.На мен лично днес видях,че са ми превели парите за април,така че имаш шанс newsm10.

Общи условия

Активация на акаунт