Нежелана бременност

  • 5 825
  • 64
  •   1
Отговори
Мисля,че съм бременна може би във втория месец,направих си два теста и двата са положителни,но съм категорична,че не желая това дете освен аборт има ли друго решение,за да го премахна?

# 1
  • Мнения: 3 478
На този етап едва ли.

# 2
  • Мнения: 2 005
Аборт  Peace

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 550
Мисля,че съм бременна може би във втория месец,направих си два теста и двата са положителни,но съм категорична,че не желая това дете освен аборт има ли друго решение,за да го премахна?

Няма

# 4
  • Мнения: 681
Ами попитай АГ доктора си  Peace

# 5
  • Мнения: 405
 На този етап от бременността не, няма друг възможен начин, повярвай ми!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
Първо най-добре да отидеш и на лекар,да се види дали със
сигурност си бременна,пък тогава да мислиш как да го премахнеш.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 524
Няма - ако си вече във втори месец -само аборт.

# 8
  • Мнения: 2 448
Не, няма за съжаление.

# 9
  • София
  • Мнения: 5 786
 Rolling Eyes а в друг месец да не би да има друго решение? newsm78

# 10
  • Мнения: 4 753
Няма друг начин да го премахнеш...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
Rolling Eyes а в друг месец да не би да има друго решение? newsm78

Има хапчета, но май бяха до 72 часа след половия акт - при съмнение.....

# 12
  • София
  • Мнения: 5 786
Rolling Eyes а в друг месец да не би да има друго решение? newsm78

Има хапчета, но май бяха до 72 часа след половия акт - при съмнение.....
е, да, но не вече при бременност, а просто да не допуснат такава

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 817
За такива въпроси има лекари. Нали не мислиш, че някой тук ще ти напише рецепта за прамахване на бебета  ooooh!

# 14
  • Мнения: 11 018
За съжаление няма. Ти какво очакваше да чуеш?

# 15
  • Монтана
  • Мнения: 220
За съжаление и аз мисля,че друга алтернатива няма.  Sad

# 16
  • Мнения: 2 309
Гади ми се от такива теми... Sick

# 17
# 18
  • Мнения: 4 335
Няма друг на4ин Sad

# 19
  • Мнения: 4 458
Има лекарства, но е опасно понеже са много токсични. Аз съм пробвала, но пак се стигна до аборт - нямах достатъчно търпение да изчакам действието а не ми се искаше да прескачам 3 ти месец където вече и аборта си става нелегален, въпреки че след като си взела тези хапчета ако опита е неуспешен 100% се прави аборт ако ще да си в 5ти месец понеже има много големи увреждания на плода.... Та такива ми ти работи....

Най-лесния и "чист" начин е аборта. Wink

# 20
  • Мнения: 9 973
дори и баба знае-няма

# 21
  • Мнения: 1 898
Не. Няма друг начин.

# 22
  • Мнения: 953
Съжалявам много за това през което ти предстои да преминеш.
Обмисли го пак много хубаво преди да го направиш, за такова решение човек е в състояние да страда и съжалява цял живот.
Има лекарства, но е опасно понеже са много токсични. Аз съм пробвала, но пак се стигна до аборт - нямах достатъчно търпение да изчакам действието а не ми се искаше да прескачам 3 ти месец където вече и аборта си става нелегален, въпреки че след като си взела тези хапчета ако опита е неуспешен 100% се прави аборт ако ще да си в 5ти месец понеже има много големи увреждания на плода.... Та такива ми ти работи....

Най-лесния и "чист" начин е аборта. Wink

Това много гадно бе  Sick

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 250
Няма друг начин освен аборт. Но помисли добре дали искаш да убиеш това малко създание да не съжаляваш после.

# 24
  • Мнения: 5 577
Ами аз тъкмо чета 'Железният светилник', на Д.Талев - та там майка даде на дъщеря си билки за да пометне, но и тя се спомина.  Praynig Confused

та не ти препоръчвам билки/хапчета - хайде да бъде аборт.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Най добре отивай на лекар.Щом сама си си изчислила че си във втори месец, по-добре не чакай дълго.
Аборт, за друг начин не знам на този етап.

# 26
  • Мнения: 3 092
Мисля,че съм бременна може би във втория месец,направих си два теста и двата са положителни,но съм категорична,че не желая това дете освен аборт има ли друго решение,за да го премахна?

какво друго решение всъщност би могло да има  newsm78

# 27
  • София
  • Мнения: 418
много добре си помисли дали наистина искаш да го махнеш. животът е сложен и може да не ти даде втори шанс.няма да можеш да си простиш ако ставе така.едно дете носи само радост каквито и да са обстоятелствата около раждането му, така че не се лишавай от това най-голямо щастие.
не разчитай на народна медицина!много е опасно!!!

# 28
  • Мнения: 6 274
Имало е и друг начин - изобщо да не стигаш до тук.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 22:32 от Djulichka

# 29
Благодаря на всички за отговорите  bouquet ,исках да разбера дали няма някакви хапчета или други медикаменти,вместо аборт.Днес отивам на лекар да го потвърди със сигурност и да се консултирам с него за аборта.Знам какво значи да имаш дете,имам голяма дъщеря,но не искаме второ дете,нито аз,нито съпруга ми.Наясно съм,че е можело да не стига до там,но за това  какво е можело да бъде не искам да мисля каквото е станало е станало,занапред ще внимаваме повече

# 30
  • Мнения: 3 753
За такива въпроси има лекари. Нали не мислиш, че някой тук ще ти напише рецепта за прамахване на бебета  ooooh!
Има, обаче... по-добре аборт. Cry

# 31
  • Мнения: 1 671
Жената е взела решение и обидни квалификации не са нужни!
Мила, само аборт е решението, но го направи при добър лекар и в болница, за да няма последствия!  Hug

# 32
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Само аборт е решението и колкото по скоро отидеш толкова по добре за теб.Успех

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Благодаря на всички за отговорите  bouquet ,исках да разбера дали няма някакви хапчета или други медикаменти,вместо аборт.Днес отивам на лекар да го потвърди със сигурност и да се консултирам с него за аборта.Знам какво значи да имаш дете,имам голяма дъщеря,но не искаме второ дете,нито аз,нито съпруга ми.Наясно съм,че е можело да не стига до там,но за това  какво е можело да бъде не искам да мисля каквото е станало е станало,занапред ще внимаваме повече
много жалко......но решението във вашия случей е само едно-аборт  Sad

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 260
Във втория месец се чува сърцето му. Помисли си пак ....

# 35
  • Мнения: 2 270
Жената е взела решение и обидни квалификации не са нужни!
...
Ако това е отправено към мен - не мисля, че съм дала обидна квалификация за някого newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля,че съм бременна може би във втория месец,направих си два теста и двата са положителни,но съм категорична,че не желая това дете освен аборт има ли друго решение,за ?да го премахна
Close

Ти за презервативи не си ли чувала, че сега ще ходиш да убиваш детето си?

А за постинор?

# 37
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
няма

# 38
  • Мнения: 4 458
Стига де, жената е взела решение, има си причини...  Не ви питат дали да оставят детето или не а как да го махнат. Грешки се случват. И аз съм чувала за какво ли не и съм ползвала какво ли не но ..... имам си аборти.... За щастие не сме католици да ни карат да ражадаме щото било грях.... По-добре грях че си го махнала отколкото грях че не си го отгледала като хората  Crossing Arms

# 39
# 40
# 41
  • Мнения: 8 999
Малко черен хумор - има и друг начин да го премахнеш, но първо трябва да го родиш! А после ще влезеш в новините.

# 42
  • Мнения: 1 336
Не разбрах много каква е причината за този аборт. Бебенцето си има и майка и баща (които не са непълнолетни), че и голяма кака. Няма някакви сериозни заболявания, които да са причина.
Не ми влиза много в работата, но ........ no
За да се стигне до аборт трябва да има много сериозна причина, първо че ми е жал за бебето и второ че може да има сериозни усложнения за майката.
И защо тази бременност се установява във втори месец? Още когато бях под 18 години съм ползвала спешна контрацепция при такива случаи ......

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Няма

# 44
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Бива ли да задаваш такива въпроси на чувствителни мами като нас..Разстройваш ни... smile3518

# 45
  • Мнения: 2 374
Жалко,но решението е само едно!Не искам да споменавам тази дума,просто я ненавиждам,другите са ти го казали!Успех!!!

# 46
  • Мнения: 2 374
Това е повече от ужасно,направо ми се гади!

# 47
  • Мнения: 486
Такива теми разбуждата духовете и разстройват много мами.Обикновено тези теми ме натъжават и не пиша, не мога да дам съвет когато няма сила която да ме накара да прекарятя бременност без медицински показатели за това.Не разбирам и тези жени, които го правят, но всеки има правио на избор и ако не го одобряваме е по-добре да замълчим, а не да укоряваме човека взел своето решениеи да ровим в рана която и без това боли /не мога да си представя, че такова решение не боли /Да бъдем толерантни към чуждия избор.

# 48
  • Мнения: 1 341
направих спонтанен аборт в 8 г.с.... и видях какво съм загубила.
Против аборта съм, дано никога не ми се налага да взимам такова решение
Миличка, не искам, не мога и нямам право да те укорявам. Избора е твой, но наистина нямаш друга алтернатива освен аборт

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 09:31 от Vivi

# 49
  • Мнения: 674
Ужасна гадост е,но за съжаление е реално и се случва всеки ден,все повече и повече.
Като си помисля колко много жени биха дали всичко за да забременеят,да имат дете,
та това си е подарък от Бога!

Към авторката на темата - ПОМИСЛИ ДОБРЕ ПРЕДИ ДА ГО НАПРАВИШ!

# 50
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Друг вариант няма, но аборта не е толкова страшен. Теб кое те притеснява?

# 51
  • Мнения: 1 062
Няма друг начин и ти си гио разбрала вече. Гадно ми стана. Така без причина ...  едно бебе. Всеки има право да решава, но все пак е гадно.

# 52
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Интересно,какъв може да другия начин,освен аборт...... newsm78

# 53
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Малко черен хумор - има и друг начин да го премахнеш, но първо трябва да го родиш! А после ще влезеш в новините.

Е, това беше гадно, бе, бай  биби!!!

# 54
  • Мнения: 4 458
.......няма сила която да ме накара да прекарятя бременност без медицински показатели за това......

..........не мога да си представя, че такова решение не боли ......

Искрено се надявам да не ти се налага да попадаш в подобна ситуация. Същото пожелавам и на останалите които така остро реагират.

На втория цитат ще отговоря къде на шега, къде на истина: хубаво е че не можеш да си го представиш  Peace

Към авторката: Какво стана с прегледа? Ако искаш или имаш нужда да поговориш с някой ми пиши на л.с.  особено ако ще ти е първи аборт (ако бременността е потвърдена).

# 55
  • Мнения: 486


Искрено се надявам да не ти се налага да попадаш в подобна ситуация. Същото пожелавам и на останалите които така остро реагират.
Не виждам нищо остро в изказването си(тук явно колкото и да се опитваш да споделиш мнението си без да го натрапваш, все се намира някой обиден и засегнат), няма как да попадна в такава ситуация, защото аз съм взела своето решение .Ако забременея случайно или нежелано ЩЕ родя детето си.
А за второто няма да коментирам.

# 56
  • София
  • Мнения: 10 367
Zoia_Alex, споко. Не те нападат. В пожеланието наистина няма лошо отношение.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 364
Много често човек не е наясно с това, което се случва около него, дори и с това което се случва със самия него. Пиша ти от гледна точка на психолог, каквато съм по образование. Абортът за една жена е сериозна криза в живота и съзнанието и. Единственото обяснение за спокойствието и увереността, с която някои жени заявават, че са правили аборт и заемат позиция, е, че не разбират какво са направили. Подсъзнанието обаче работи на пълни обороти и действията оставят незаличим отпечатък върху неговото поле.
Не обвинявам никого, далеч съм от  тази мисъл! Просто помисли, разсъди, направи си равносметка...
Само да ти кажа, че във втори месец от бременността малкото човече си има сърчице и то тупти скоростно, има си и израстъчета за ръчички и краченца!

# 58
  • София
  • Мнения: 10 367
... Единственото обяснение за спокойствието и увереността, с която някои жени заявават, че са правили аборт и заемат позиция, е, че не разбират какво са направили...
Айде, бе! Чак пък да не разбират. Да не споделят твоите убеждения - да.

...Само да ти кажа, че във втори месец от бременността ...има си и израстъчета за ръчички и краченца!
Ако си убеден, че абортът (не) е правилното решение, за тяб няма да има значение на кой етап от развитието на фетуса е бременността ти. Да уточня, че не говоря за напреднала бременност, все пак.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Малко черен хумор - има и друг начин да го премахнеш, но първо трябва да го родиш! А после ще влезеш в новините.

Е, това беше гадно, бе, бай  биби!!!
Гадно, ама за съжаление го има. Виждала съм експертизите после и...не е за описване.

Към авторката - очевидно вече си решила - дано се възстановиш по-лесно. Травмата няма да е малка.

# 60
  • Мнения: 4 458


Искрено се надявам да не ти се налага да попадаш в подобна ситуация. Същото пожелавам и на останалите които така остро реагират.
Не виждам нищо остро в изказването си.....

Мила не съм казала че си се изказала остро. Прочети по-внимателно " ......и на останалите..."  Peace


Yulichka като психолог може би си права ако става въпрос за първи аборт и за такъв който правиш по нежелание (поради хиляди обстоятелства). Когато обаче въпроса опира до ясна представа и твърдо решение тогава няма нищо с теорията ти. Тогава колкото по-бързо, толкова по-добре и повярвай ми, няма никакви угризеня, само радост че вече е в миналото....  И да, няма значение в кой стадий от бременността ще се случи, важното е да стане. Предполагам на много от вас това звучи жестоко и немислимо но хора вякакви, свят широк, причини милион.... така че не съдете само според вашия мироглед.

# 61
  • Мнения: 160
Ами ако причината да напишеш това е да шокираш xората, определено успиа... как се казват тиа дечитса които си абортирала, за да се помолим за тиаx, както се молим за всиако едно бебе в беда...

# 62
  • Мнения: 4 753
Ами ако причината да напишеш това е да шокираш xората, определено успиа... как се казват тиа дечитса които си абортирала, за да се помолим за тиаx, както се молим за всиако едно бебе в беда...

Айде пак глупости.... Можеш да се молиш за всички абортирани дечица и без да ги знаеш поименно....  Stop

# 63
  • Мнения: 4 458
Ами ако причината да напишеш това е да шокираш xората, определено успиа... как се казват тиа дечитса които си абортирала, за да се помолим за тиаx, както се молим за всиако едно бебе в беда...

Айде пак глупости.... Можеш да се молиш за всички абортирани дечица и без да ги знаеш поименно....  Stop

Тъй, тъй.... а и аз не знам до сега някой да си е кръщавал абортирано дете

А и целта не е да се шокират хората, а за да се разграничат нещата. Гледам се опитвате с всички сили да събудите съвестта на една жена която вече е взела решение. Тя си знае колко и е трудно и какво преживява. Със сигурност четенето на морал не помага - изобщо

# 64
  • Мнения: 8 769
Така, за 4 страници авторката на темата получи не един точен отговор.
Да не се повтаряме.

Общи условия

Активация на акаунт