Внимавайте в аптеките!

  • 2 555
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 591
Здравейте!Винаги чета листовките на лекарствата.На 2 пъти ми се случи да предпишат на детето ми(1г и 11м)лекарства,които не се прилагат под 2 годишна възраст.Освен това,гледам и срока на годност.Веднъж ми дадоха лекарство,на което срока му изтичаше след 2 месеца .

# 16
  • Мнения: 347
и на мен не се е случвало за щастие
иванина, ако може разкажи по-подроно как е станало
аз например знам имената на това, което ми е предписано, давам рецептата в аптеката и после в къщи от рецептата чета начин на даване, името на лекарството и дозировката
ако ми е дадено лекарство, което не фигурира в рецептата как бих могла да го прилагам  Shocked

# 17
  • Мнения: 3 929
Много неприятно. Когато ми изписват лекарства - на мен или на детето, винаги ми казват, какво ми изписват и как да го давам. Така че определено съм нащрек, когато купувам лекарства. За съжаление, в България трябва да сме специалисти по всичко, за да не ни излъжат или да не пострадаме.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Много неприятно. Когато ми изписват лекарства - на мен или на детето, винаги ми казват, какво ми изписват и как да го давам. Така че определено съм нащрек, когато купувам лекарства. За съжаление, в България трябва да сме специалисти по всичко, за да не ни излъжат или да не пострадаме.
да,и ако не ми се обясни подробно-питам.
Питам и в аптеките.Чета подробно листовките.
За щастие,не ми се е случвало подобно нещо,засега,но съм нащрек винаги.

# 19
Да наистина беше много неприятно да видя некомпетентност от страна на фармацевта. Странното беше, че личната лекарка ми беше изписала Лимфомиазот, а фармацевта в аптеката ми даде Зимафлуор. Представяте ли си, ако някой ми обясни в какво се е объркал. Честно казано мен ме ядоса нещо друго просто той не си и направи труда да ми каже, че не може да разчете рецептата. И на моя въпрос Какъв е този Зимафлуор, който ми давате, той отговори ами не можах да разчета рецептата и затова  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Просто без думи!
Затова нека да се внимава в аптеката.
Мисля че трябва да предупредя, затова и пуснах тази тема във форума!

# 20
  • Мнения: 347
Да наистина беше много неприятно да видя некомпетентност от страна на фармацевта. Странното беше, че личната лекарка ми беше изписала Лимфомиазот, а фармацевта в аптеката ми даде Зимафлуор. Представяте ли си, ако някой ми обясни в какво се е объркал. Честно казано мен ме ядоса нещо друго просто той не си и направи труда да ми каже, че не може да разчете рецептата. И на моя въпрос Какъв е този Зимафлуор, който ми давате, той отговори ами не можах да разчета рецептата и затова  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Просто без думи!
Затова нека да се внимава в аптеката.
Мисля че трябва да предупредя, затова и пуснах тази тема във форума!



разбира се
и сме ти благодарни за пояснението
на мен също ми беше изписан лимфомиозот и когато го купувах за пръв път не само не знаех как изглежда, ами и не можех изобщо да го разчета на рецептата
освен всичко и рядко се намираше ,хомеопатично е

Общи условия

Активация на акаунт