СПЕШНА НУЖДА ОТ ПОМОЩ - към кого да се обърна???

  • 8 612
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
разбирам че в момента майка ти е на операция. Praynigвсичко да бъде наред.пиши за колко става дума и да се опитаме да ти помогнем.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 456
Виж какво открих точно за Токуда!

Един кредит за една болница

Засега единственият специализиран кредит е разработен от Токуда банк и покрива разходите за престой, диагностични изследвания и лечение в едноименната болница в София. Сумата не включва процедурите, които се покриват от Националната здравноосигурителна каса (НЗОК) и затова от кредитополучателя се изисква да има непрекъснати здравноосигурителни права. Заемът се нарича "Токуда пациент" и в размер до 15 хил. лв. със срок на изплащане от две до седем години. Годишният процент на разходите (ГПР) е 9.72% при максималната сума и срок. Според данните, публикувани във финансовия портал fincity.bg, този заем е по-евтин дори от най-изгодния потребителски кредит със същия размер. Алфа банк отпуска на нови клиенти заем за срок до пет години с ГПР 10.47%. Друг евтин потребителски кредит, с който пациентът евентуално може да плати лечението си, е седемгодишният заем на Алианц (България). При него обаче получателят трябва да е държавен служител и заплатата му да се превежда по сметка в банката. При този заем ГПР е 10.66%. Останалите кредити са с ГПР 11.24% и над това число, като за месец февруари 2008 г. средният ГПР при потребителските кредити, които не изискват ипотека, е 11.36%.

Положителната страна на заема на Токуда, е че при него не се дължи наказателна лихва за предсрочно погасяване. Офисът на банката се намира в самата болница и разглеждането и обработката на документите става бързо. Всички допълнителни услуги извън обхвата на задължителното осигуряване (например избор на лекар или екип за лечение, самостоятелна стая и удобства, медикаменти и консумативи, които не се покриват от НЗОК или специфична операция) се заплащат от пациента по ценовата листа на болницата и при подготовката за приемането му той получава план-сметка за това колко ще струва лечението му в приемния кабинет. При отпускане на заем от банката задължително изискват един или двама поръчители и документи, които доказват наличието на доходи от кредитополучателя и поръчителите.

Ето и линка към статията.
http://www.capital.bg/show.php?storyid=487142

# 17
  • Мнения: 444
Благодаря ти мила muzka но за съжаление сега е във Военна Болница...

Благодаря ви момичета за вниманието и помощта

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Съжалявам, snuki  Sad
Намерихте ли някакво решение?

# 19
  • Мнения: 444
Все още нищо конкретно,  Confused единия вариант е да теглим друг заем, другия вариант е фирмата в която работя да съдейства по някакъв начин...
То лошото е че сестра ми не може да помогне много, защото пък тя си напуска работата и все още не е намерила друга работа /един вид безработна.../ Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 7 191
По отношение на кредита, в информацията, която даде muzkа, има опции за Алфа банк и Алианц.
Според мен е по-добре ако теглите кредит, да е специализиран, а не просто потребителски.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 456
А, за каква сума все пак става въпрос?!
Red е пава, че целеви кредит за лечение ще е вероятно по-добрият вариант от просто потребителски, но трябва да се пита в банката.

Четох преди време някъде, че Военна Болница
ще имат собствен Здравен Фонд?

Не съм специалист, но след като правят операцията преди да са
получили цялата сума би следавло да има някакъв начин за разсрочване на плащането. newsm78

# 22
  • Мнения: 9 093
Снуки, писах ти в нашата си седмична тема, но сега видях че си пуснала и тук и намерих отговори на въпросите си...
Освен да ти пожелая бързо решение на проблема, друго не знам какво да кажа...с теб съм!!!

# 23
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Според мен единствения начин да издействаш по-голям заем е да се ипотекира жилище ако имате такова, тогава без проблем ще ви го отпуснат и с по-ниска лихва ще ви го дадат. Ако се навиете на такъв заем, включете в него и  5 000, които си теглила, тъй като лихвата им е направо бомбастична и си ги върнете на Райфайзенбанк.

# 24
  • Мнения: 444
Благодаря ви момичета, ще се постарая нещо да направя, иначе ако и сложат 5бр, то ще трябват 25 000, имам 5 000, остават 20 000....

# 25
  • по света
  • Мнения: 1 587
Според мен трябва да говориш директно с лекарите,не съм чувала на никого стенда да излезе толкова пари.Провери точно преди да се притесняваш толкова..

# 26
  • Мнения: 444
По принцип цената му е толкова, проверих го
Само не трябва да е БГ, заради диабета

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
По принцип цената му е толкова, проверих го
Само не трябва да е БГ, заради диабета

Не мисля че биха сложили нещо което не сте платили,провери си нещата точно.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 456
Съвсем наскоро слушах реклама за кредит до 30 000 евро
без доказване на доход.
Само да се сетя от коя банка беше!?????

Но така или иначе, според мен, преди всичко уточни с лекарите
точната сума и точно какво ще правят или са направили.
Ако е възможно и да го докажат, ще по-добре.
Щото не е изключено да ти кажат че са сложили
5 броя, а всъщност да са два и другите дето ти си платила да отидат за някой
доверен човек. На доверие не може да се кара столкова пари.

Трябва да знаеш конкретно, а не по-принцип колко ти трябват.
Може и да са по-малко от 20 000 лв.
До колкото разбирам са казали от 1 до 5 бр.
Това съвсем не значи , че ще сложат със сигурност 5 броя,наил?

# 29
  • Мнения: 444
да, не се знае още, ще знам след манипулацията, по-късно днес надявам се

Общи условия

Активация на акаунт