М & БИ - 68

  • 28 966
  • 285
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 110
Да се събличам ли в хамама
При влизане в хамам-а, трябва да платите входната такса и да се придвижите към съблекалните. Тук трябва засължително да си облечете бански или бельото, което сте си подготвили. Оставяте дрехите си на етажерките. Не очаквайте да намерите гардеробчета, които се заключват. Много много много рядко могат се крадат дрехи или обувки. Разбира се, не носете ценности.
Колко време да прекарам в съблекалнята? Какво правят тук всички тези спокойни хора? Почиват си след банята. Възможно е, докато се преобличате, да сте заобиколени от други хора. Винаги увивайте кърпа около кръста си – при преобличане. Счита се за проява на грубост и неуважение да „лъснете” чисто голи.
След съблекалнята е време да преминете през пълното хамаам-изживяване: трите помещения:
Запомнете – къпането е ритуал
Вече сте се посъблекли – никога голи!! Време е за следното:
1. Топлата стая
Тук тялото ви ще се приспособи към топлината на хамаама. Напълнете 2 кофи с вода – покрай стената има много такива. В едната кофа налейте студена вода, а в другата – топла.
С малко вода почистете мястото, където сте решили да поседнете. Измийте се, но леко – колкото да отмиете тялото и косата си.

2. Горещата стая
•   Горещината на това помещение отваря порите на кожата широко. Тази процедура е много уважавана от мароканките. Свикнали на топлина, те прекарват доста време. Все пак, никой няма да ви насилва да сетите, ако не можете са търпите високите температури. Можете да се обливате с водата от кофите, при все че повечето мароканци са оставили своите кофи в топлата стая.

3. Връщате се обратно в топлата стая. Вече можете да се измиете по-добре. Тук използвате сапуна, глината. Ако сте с приятелки – това е задължително, ако сте в хамаам за пръв път, може да се окаже, че някоя от къпещите се жени, или вашата приятелка, иска да види или помирише различната козметика, която ползвате. Ако сте с млади хора – задължително. Не питайте дали някоя друга къпеща се жена предлага да ти изтърка гърба – не ми се случи, не съм видяла и други да го правят.
Предполага се, че ще успеете да се изплакнете с водата от двете кофи.

4. Студената стая

Тук има общи душове. Полейте се, за да отмиете останалият шампоан или сапун. Тук има пейки – можете да си починете и да изчакате, докато тялото възвърне нормалната температура.

Не пропускайте масажа

В повечето хамаами има масажисти. Изисканите хамаами използват и ароматни масажни масла. В онези хамаами, в които персонала има опит в масажирането – често това са екипите на спа-хотелите, масажът след баня е истинско спа-изживяване. Накрая има едно много умело опъване на ръцете и краката.
Сегаааа, да добавя, че добрият масаж е задължителен –още повече при нас и двамата знаем шиацу – японски точков масаж.

Има ли неща, които ще притеснят мароканците в хамаама

Не пилейте водата. Та е ценност в тази страна. Използвайте разумно количество вода, за да се изплакнете.
За нищо на света, не се събличайте чисто голи. Легендите разказват, че жените остават съвсем голи, но това не е вярно. Все пак, ако в помещението има дръзки мароканки, готови да свалят всички дрехи, нека те се съблекат първи. Вас, чужденката никой няма да ви последва, ако решите да сте нуди. 
При все, че хамаамите са начин да поддържате хигиена, те имат и много важна социална функция. Онези жени, които прекарват повече време в домовете си, използват хамаама, за да поклюкарят.
Колко струва посещението на хамам?
Къпането в обществен хамам струва около 10 дирхама – едно евро. За още няколко евро можете да си купите и тоалетни принадлежности
Ако разнообразите хамама с традиционния марокански масаж – това го препоръчвам на всички, пригответе още 2-3 евро /20-30 дирхама/.
На излизане оставете на гардеробиерката бакшиш: 1-2 дирхама.

# 61
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
...
Ясминка
, да не те захваща следродилната депресия още от сега? Laughing Мале, мен ме трЕсе доста време...


Цъ, хванал ме е перманентен мързел. Mr. Green Не съм по депресиите аз. Laughing

# 62
  • Мнения: 110
Изящна Амал, вечерта на мароканската кухня е на 10 юни 2008 в ресторант Сезони в "Хилтън".  Това е от 19 часа, но се пада вторник - през седмицата. Както вече казах, имам готови куверти!! В смисъл - платени са - вече са купени и са ми подарени.. Имах 4, заеха се от горепосочените грации, сега има още 6 свободни.  Амал, КАК ще четеш Юнг преди сън? Ти после се чудиш защо не си спала. Може и мъже да водите - партньори де, засега сме само дами.  

Магде, казвай още за Яси! Той направи ли година вече? Къде тръгна да пълзи човека? По коя улица?  
  

# 63
  • Мнения: 468
Кате Марок, като разказвахте с Марси за хамама да ви кажа, че един от луксозните хотели на остров Тасос е ориенталски, завещана от някой си Али Паша (основател на египетската династия, така пишеше) сграда, преустроена в хотел. Има го и типичния стил на банята с такива спа процедури. Там пише следното - жените на ориента са били известни със своята блестяща и мека кожа. Simple Smile
Ето го - с удоволствие бих се потопила в тази атмосфера.
http://www.imaret.gr/





Та дет се вика и мюсюлманите са дали нещо на света, а именно разкоша, и не само, който е бил непознат на европейците преди кръстоносните походи. Ама някои хора се самозабравят...

Кате, там съм. Само да ми напомниш. Искам кус кус, никога не съм го яла, но съм чувал, че френските студенти полудявали когато има кус кус.Simple Smile)От познати го знам, ама бг познати, че иначе не се води доказателство за неверните Томи.

Ясминке, време е да помързелуваш сега. Hug

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 22:12 от amal

# 64
  • Мнения: 55
  bouquet  bouquet  bouquet
Здравейте мили ми , само се записвам и да благодаря на Кате мароки за така поетичното описание на хамама.Аз много се притеснявам ако трябва да се преоблека пред други ,дори и жени да са.На сто години станах и все съм си така.И в болници лежах и на работа все ми се налага, и така и не свикнах.Дори сега се чудя как да попитам едно от нашите момичета дали наистина е жена,че понякога в разговор все се изтърва и говори за себе си в мъжки род,името и е женско ,ние се обръщаме към нея като към жена, вече не зная какво да си мисля , и утре ще и изпера един въпрос ,пък много нетактично ще е от моя страна , нали....
За сънищата Жади знам ,че червеното е истина ,но явно е до усещането а не в конкретни елементи.
Кате мароки ако бях по наблизо и аз щях да дойда,така да обичам изложенията на готварски способности и техники на приготвяне на храната ни , Шиланка да ли не иска да се разведри с вас ,че с нея все манджички си обсъждаме   bouquet
Поздрави на всички ,Иншаалах дасте добре а и Дуа ме поуспокои малко за положението в Ливан
 

# 65
  • Мнения: 216
Тука съм Амалче,тук съм-нали е събота Девер ми е тук-говорим с Ливан,слушаме новини,а аз ви чета

# 66
  • USA
  • Мнения: 2 160
 Привет,
TarikMom-знаех си аз,че пропускам някой Embarassed,не е нарочно.Много симпатично семейство сте,а Тарлино ми е любимец отдавна.За яйцата с тези наситени цветове направо ти завидях.Тази година съм се зарекла,че моите за последен път стават пастелни и поръчах на сестра ми от сега да ми изпрати бг бои.Ние живеем в СА,вече 15 год.
 hayati,благодаря за комплиментите. HugА,и не е същия комшията,можеш да махнеш снимката,но ето,че Хари го позна.
nafasima-Това с колежките по-скоро  на завист ми прилича май.Видях ти снимките и да ти кажа-ти и самите абитуриентки засенчваш,момиче Peace
 elisinia,моят опит показва,че когато децата са две и с малка разлика,се занимават сами и оставят мама на мира.Но все пак моите и двамата бяха кротички и поспаливи.Това за секциото да не те притеснява,и аз съм с две такива,с 1г.и 9м. разлика.
jasmin,много красива приказка!Как е бебчо,има ли си име вече?
amal,що  така не си във форма,да не те е хванал форумския вирус newsm78 EFP.Искам и аз на такова спа,много романтично,ммм.
akhyal_katya, Марси и Дала,интересна информация за хамама.Аз обаче на такова място не бих стъпила,камо ли пък със свекърва или зълви,срамежливка съм Blush
 Кате,верно ли си бръснат коремите,бе ?ShockedУмрях си от смях с описанието ти на кюрдските девойки,толкова живо си ги представих Joy hahaha
Айде,до после Hug

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 04:08 от SkyBlue

# 67
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Да се отчета и аз днес - Здравейте!

Пуши ми се , отворил ми се е вълчи апетит , а нищо конкретно не ми се яде ...
мечтая си за мароканските специалитети - дано вс. е ОК и да ги опитам след месец .

А.Кате - днес урока премина почти спокойно - леко протестира и само 3-4 пъти се опита да ме обиди . Не ме ритна , не ми посегна - успех е нали ?!! Помъчи се да изпълни поставените задачи с лееко претупване , но все още се уморява и поти , така че му простих .
В София има ли хамам - искаааааам , иииии.....

Рали от както почина моето Руми преди 3г , в Плевен стъпвам веднъж годишно и то до Горноплевенските гробища и обратно , нямам сили и настроение да ходя където и да е . Последно бяхме с нея на битовия ресторант до "Люляците " - не помня как се казваше , но помня чудесните пърленки ..ммм....и видях , че ремонтират , много хубаво изглеждаше .
Румка беше по живота и ме е водила къде ли не , само тя ме изчопляше от черупката .

Вярно е , че в Плевен има богат и весел нощен живот и супер модерни момичета по главната .
И чудесни арабски дюнери ...мммм...  Около 91-92г арабски студенти от Мед. унив. отвориха магазинчета с всевъзможна стока - сега не знам как е . Плевен беше и мулти културен град благодарение на университета , беше си съвсем нормално да видиш млади хора с всякакъв цвят на кожата , забрадени момичета и т.н. - на никой не му правеше впечатление , а аз се впечатлявах , че хората не са расисти и не дрънкат всевъзможните там глупости . Много сме се събирали , много весело беше - пееха ни протяжни арабски песни , свиреха на цитра май беше , като мандолина с дълга дръжка , пиехме кафе с кардамон и си говорехме за магии .

Цветето всеки ден е в стария град в Пловдив , нали горе до античния театър е Муз.академия , а кварт. е в Тракия . Ами не и допадна града и приятели не можа да си намери - с който и да влезе в по-близки отношения , се оказва , че се дрогира - ужас , така ме беше страх да не поддаде с детския си наивитет . Четвърта година е там и няма търпение да свърши за жалост , аз имах надежди , на мен там ми харесва , но....

Нещо имах още да казвам , ама ...се отплеснах .. на всички лека вечер и до утре ! Heart Eyes

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 23:47 от Другарче

# 68
  • Мнения: 216
И аз отчет Wink

Другарче ,браво за напредъка-а това изкривяване на крайниците по време на комата ли е станало-кажи даколко всъщност се предполага,че може да възвърне предишния си облик  newsm78...Ох,не обръщай внимание на това,което излиза от устата му-бъди търпелива и твърда като скала-знам,че го знаеш,но аз да ти го кажа,аз и на себе си често това повтарям-Търпение bowuu-после се чувствам добре WinkБог така възнаграждава търпеливите Heart Eyes

Скай блу
-СА-Калифорния ли ще рече-щото написано така на бг се чете Саудитска Арабия hahaha-а видях на снимките,че си някъде по Южните Щати Wink-имаш много хубава къща и си я подредила с вкус-Поздравления...обаче искам да знам този номер с дъщеря ти, която стои на 9 месеца изправена на татковата си длан #Crazy-в цирка ли го научихте Wink-или детето е родена акробатка Joy

Кате мароканско-така ми стана хубаво като се зачетох в разказа за хамама-имаш писателски талант-не се шегувам Peaceпробвай и ще видиш Heart Eyes
а този сапун балади защо е черен  newsm78,в Ливан е бял или сив-но черен не знам-сигурно има нещо специялно в него-задача за другия път-Един сабон балади, моля Wink-реванширам с нещо от Ливан Wink
За Мароканската вечер-сори Crazy-знаеш,че не бих могла -но се надявам да отидете повече момичета от форума Heart Eyes Grinning


-Хаяти не се притеснявай за положението в Ливан,аз много се притеснявах ,докато не преживях войната там-сега разбрах,че дори и някъде да има размирици-не е казано,че ще става някакъв катаклизъм-каквото е писано ще стане-Хората в Ливан са уморени от война и въпреки отчаяните опити от страна на щатската администрация-всичко се оправя-гражданската война е много малко вероятна Peace

Жасмин-чудна приказка- Heart Eyes
аз пък помня,че Тимон и Пумба от цар лъв си мислеха,че звездите са милиони светулки,залепени  по онова огромно черно нещо... Grinning
(нали децата го гледаха по сто пъти-та съм го запомнила) Wink

аз също си правя кола маската сама,или си купувам готова-обезкосмявам -краката си до коленете(имам малко  Winkръцете до лакътя-повече отколкото на краката Wink-подмишници и триъгълник)-имам и епилатор на  Браун - Софт епил-който въобще не е софт-умирам от болка-ползвам го за малкото косми по краката и ако след маската има някой и друг косъм Wink
Марси-ама защо си махат космите от гърба Shocked-и после ще израстнат по големи-и какво  newsm78-цял живот така ли ще я карат Thinking-ми то ако жените имат големи косми по гърба,мъжете сигурно трябва да са неандерталци Wink-така,че не би трябвало да им прави впечатление  bouquet

Лека нощ


# 69
  • Мнения: 800
Я докато стане манджата да се разпиша! Нечовешко направо , посреднощ да ме кара да готвя, тез сирийци нямат сърце. А какъв пушек има, не се диша и не се вижда от димната завеса. Към 1 може и да вечеряме, ако стане нещо изобщо ooooh!

Другарче, трудно ли е с цигарите? Моя хайван все ги отказва и все ги пропушва. И сега се карахме заради това.

Скай, мерси за точните инструкции. От 3ти път взех, че успях. Наистина прекрасна къща и ...... деца Simple Smile  А малкия как се казва, голям чаровник Embarassed  И изглежда се разбират със сестричката, все са прегърнати, а мен и  брат ми не смееха да ни оставят сами, че як бой се водеше Joy

А това Възкресение в рамката , ти ли го избродира или не е гоблен?

Хаяти,не се бъзикай с мен за готвенето Naughty Една съквартирантка от студентството се оказа, че и тя с жени ходи, обличаше  се и държеше като момче. Хазаите я изгониха като разбраха. Аз не се чувствах удобно в нейно присъствие, нищо че бяхме в отделни стаи, но все ми се струваше, че ми има мерак Joy Водеше си гаджетата и из все се заключвах в стаята си и не излизах.

Амал, мутирали са днешните девойки! Може да не са били толкоа космати по начало, просто от старание от любопитство ли от що ли са се избръснали веднъж и то си е станало цяла брада Confused

Кате, не е само да това дали е черен човек. И аз съм мургава, за косата да не говорим, добре, че по тялото не съм като по главата, че трябваше с косачка да се епилирам Joy  До ръцете още не съм стигнала, въпреки че дружките усърдно ме навиват, ама като гледам резултата на тях, не мерси, една седмица са им гладки ръцете и после като почнат да набождат черни остри косми Confused Обсъдих го с момчето и каза , че ще ме убие, ако си епилирам ръцете  Joy  При тях не си чистели и ръцете. Обаче майка му си правела кола маска в някаква тенджера, слагала захар, лимон и още нещо.

Десиии, bowuu

Лили, къде си днес?

Елисиния, само се оплакваш от Ивка, че била дивка, а тя виж как кротко си седи на гърненцето и си чете списание smile3535


Нафасима, обхваща ме меланхолия като се сещам за абитурентската. По-точно за месеците преди нея, на самата вечер бях тъжна. При нас ходим на серенади на учителите, пеем отвън, а те ни канят и черпят /деня е уговорен/.  Ходехме по механи, крещяхме по улиците. Нашите тогава нямаше как да си ме оставят в къщи в саксията. И нали само момичета и 1-2 момчета, като от девическо училище бяхме. Един дядо искаше да ни бие с бастуна, че сме хулиганки и крещим. Бягахме от часовете, играехме карти в едно кафене, люлеехме се на люлки в парка
На нашата гимназия прякора е Бастилията. Като бях подготве мислех , че няма да  минат тия 5 тегави години , а 10 и 11 клас вече осъзнах, че най-хубавите и безгрижни дни са били там.

През студентството се затворих в черупка и станах мн необщителна Thinking   


Днес гледах  новите снимки на Даяна от лампата на Аладин, на Сами багериста, на Ивка, на ангелчетата на Скай, на принцесите на Лили . Отделно чакаме на Ясмин, Светлетата, Снежа, на  Деси тризнаците, Катето и Амал. Магде и ти си обещала сестричка. Дуа ти си още в майчинство, ама не се знае  Wink Нафасима, още малко и като си дойде твойта нафасима и вие ще отбележите Praynig Вие гадини такива, само ме подлъгвате, без да съм готова Naughty
Дезърт, да хващаме кюрдите и  1crib   Joy

# 70
  • Мнения: 216
Кате,не знаех,че си заготвила посред нощ-иначе щях да дойда на помощ-нямаше да съжеляваш Wink
и моя девер е тук,но той не вечеря у нас-яде си вкъщи и идва,но аз разбира се бих му спретнала нещо ако иска-ма той не ще Wink-идва ни на гости веднъж седмично-синът му излиза с приятели събота -вечер и той за да не стои сам идва човекът-често и със синът си,който е почти на моя възраст-споделя ми разни неща-с кой излиза,за сестра си в Ливан(дето са породени и много му липсва-тя пък се омъжи за най-добрият му приятел Winkлятото-)-нямаме колоритни роднини като братовчеда-гнус- hahaha-имаме девер ми и синът му и още един племенник(син на сестра му-и той на същата възраст Wink)-и той като дойде помага-носи Рабуба докато правя чай или друго,или пък той прави чай-а Рабуба хич не го иска и реве и го бута Laughing-той какво ли не прави за да я развесели-лази до нея на земята ,плези се Joy-обаче тя ,щом се приближи,му бута главата hahaha hahaha
Амалче сигурно спиш и сънуваш пак някоя щуротия-утре ще разкажеш

Сабинка-защо не спиш WinkАбра и Майката на Адам(кога ще драснеш как си Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 800
Дуа, да ги разменим роднините? Давам ти мойте всичките за девер ти и племенника. Сделка или не? bowuu
Вечеряхме вече, манджата си струваше, то момчето я готви, аз асистирах Twisted Evil  Но щом изявяваш желание, др. път ще те викам  chef
То и ние сега самички ядохме. Днес нали работен ден, та братчеда-гнус знае, че бачкам и се отбил да хапне на обяд. До понеделник глад го чака, докато съм си в къщи вече не смее да идва,  #2gunfire Няма отървия и това си е ooooh!

Да лягам освен newsm78

# 72
  • USA
  • Мнения: 2 160
DUA,хич не се сетих ,че на бг е такова съкращението за Саудитска Арабия Joy,но Тони ме питаше в кой щат сме и аз набързо изписах англ. съкращение.За щерката и аз сега като гледам снимките ми се струва невероятно,но моя мъж от малки все си правеше такива експерименти с тях.Отначало ми се изправяха косите като ги гледах,но после свикнах.Някъде до към 2 годишни и двамата го можеха тоя номер,след това вече ги хвана страх,а и натежаха.
Кате,Възкресението ми е подарък от сестра ми,участвала съм може би с около десетина квадратчета от небето,за да го завършим по-бързо.По-късно тя си уши друг,а този ми го даде на мен,много ми е ценен.
Синчето се казва Джорджио(Giorgio),на дядо си Жоржос(или както там звучи на арабски,щот не мога да го изпиша точно).Английското George изобщо не ми харесва,а на бг Георги,тук съм чувала всякакви интерпретации(Горджи,Джорджи).Та затова се спрях на италианския вариант,мисля,че му отива.
Засега двамата със сестра си са неразделни и много се обичат,дано и в тийн годините така да е  Praynig   

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 04:29 от SkyBlue

# 73
  • Мнения: 177
   Кате какво  готвитете по нощите?А за сестричката хич не ме и бъзикай,че аз все бесни ги раждам ,та по -добре да са момчета,че ако се падне някоя девойка такава не знам какво ще става.Ти си наред-я стига яли ,а действайте.Дуа и ние преди имахме много роднини тук,ама като отслабна търговията си заминаха.Преди в събота го обръщахме на кафене-идваха карти да играят.Сега повече мъжа ми ходи при приятели на карти.Сигурно не им е удобно при децата да идват и седят до посреднощите.Сабинка и аз бях с майка ми из квартала,чакахме сестра ми и племенника да дойдат от у-щето в Горна Баня,че днес му беше приемния изпит за първи клас.После бяхме в центъра .Кате марок.,на Яси му викаме Денис белята.Той през април навърши 2год.,говори всичко и на двата езика,а как танцува- нямам думи...Сега се е изучил ,като иска нещо и му откажа да ляга на земята,без значение дали сме в къщи или навън и пищи колкото може-а се е паднал на другата рода гръмогласен и умирам от срам по улиците.Днес влязох в един супермаркет до майка ми,че големите искаха сладолед.Мъкнехме и мотора му и аз го оставих при вратата,а това като писна ,като си метна якето на пода и като легна на земята,ни навътре ,ни на вън.Хората се смеят-предлагат ми помощ,а нашия пищи и си иска моторетката,накрая едно момче от охраната му го даде при касите и той веднага скочи и с най широката усмивка му каза меси(мерси) и се настани на мотора и през вратата.Добре ,че братята го догониха навреме по улицата,че аз плащах  на касата.Голям манипулатор се очертава.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 02:41 от magda_mm3

# 74
  • Мнения: 110
Добро утро! Добро утро!

Другарче, браво, мила! Я виж как си наложила дисциплина ти! Милият човечец - сега след толкова години кома и то не е ясно докато си е лежал така касва рехабилитация е текла - то по принцип трябва, поне леко - масаж с нокът или с химикалка - върха де, по ходилата, че да почне да "потрепва" - така и се вижда дали има човек прекъснат гръбначен мозък - В смисъл дали ще е парализиран от кръстта надолу, но сега докато възстанови силата и координацията - в смисъл не така хаотичната и по-скоро -плашеща сила - да стресне и удари, ще е трудно и мъчително и за него и за околните. Часове, ежеминутна рехабилитация - дори и когато спи.
Ох, как се разписах пак, извинете околните. Дано той не се обезсърчи. Ако е силен организъм, пък и спортист казваш бил - току-виж станат добре нещата.

Момичета, момичета, покрай пътуването си - и аз мното пари дадох - за добри поводи, и какво ли не купих и така както се казва - не ми правеше впечатление как се качват леееко и издайнически цените нагоре - при това -на основни продукти. И то с по 20-30-40 стотинки. А вчера минах  през магазина, където винаги ходя - за основни хранителни продукти. И като любител на ориза - видях, че вече не купувам ориза, който готвя - един и същ е, на старата цена. Другите продукти - също. То и аз почвам да мърморя- като ориза в Мароко. Поне с джипа там отидохме и купихме - нали казах, че ме изненада и наш приятел от Англия -дойде да ме продава, а и той -добър ездач - стана такава глъч. Но ползвахме и него - минахме през складовете и по магазините - така всеки на опашка -отделно - един след друг се наредихме, и купихме ориз, леща, доматено пюре, позапасихме родата с по 100-тина кила пакетиран ориз и доста макарони и кус-кус, домати, че да, купуват хората и това се гледа кой колко е взел.
Направи ми впечатление, че и в Мароко цените не са "бетон". Можеш да си пътувал някъде - на по-дълъг път на една цена, да се върнеш и тя да е друга, даже някои неща са по-скъпи от колкото в Бг, но пък храната спрямо доходите е относително евтина. Аз обяднявах, че тук като се замисля, по-голям процент от доходите на работещите отиват за храна.

За сапуна - той е кафяв, кафяв, че чак черен.

За вечерята с мароканска кухня - какво да се прави. като са я направили в Хилтън, при това във вторник. Не се чувствайте задължени - със сигурност ще е интересно, е няма да е 100% автентично мароканско дори, но и аз не очаквах от посолството такова представяне - да са купили така много куверти и да раздават, но се сетете, че мароканци трудно боравят с по-малко бройки неща - обобщавам с най-добри чувства. На едро карат хората.

Амалче, записвам те и тебе! За кус-кус- а - така е - много се яде, и в Белгия така беше - в петък като се прави кус-кус /традиционно в Мароко е петъчно това ястие/, много желаещи имаше. Ми то ако е автентично в "Хилтън", трябва да се яде с ръце, но и гледам, че ва мароканския ресторант Анет, са "заложили" вилици.

За козметиката за хамаам - ще пусна един линк -  е това са продукти, които се продават в Англия на .... аууу, каква цена, а и са така търговски представени, че - опаковката е водеща при избора, но да се насладите. Ще пусна и аз какво подарих на моите много дами там: омирисаха хамаама. Даже - тази голямата сестра Хасна, ако някой иска нещо искрено, ако може -ръката си ще даде, ама с нежелание подари на една жена кноята кутийка, аз дадох моите неща, тя пък ни покани на вечеря - голям разговор дръпнахме по тениски и гащи.

                                       
           

Общи условия

Активация на акаунт