Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 10

  • 13 104
  • 296
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 249
Само с манджи.. Лекарства не съм давала  Rolling Eyes
Браво. Това е супер Grinning! Разкажи малко повече, ако можеш - за колко време се възстанови, как се е хранил тогава ( в смисъл обичал ли е твърдата храна  и каква) и т.н.

# 241
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте момичета. Завърнах се от семинар в Германия- 5 дена ме нямаше. Гого се е справил добре с шишето с кърма, като се върнах пак засука. Кърмата доста ми е намаляла, но се справям. Hug

# 242
  • Мнения: 2 837
 Днес съм щастлива - намерих още една майка в този град, която мисли като мен - кърми на поискване без да дава вода, захранила е късно и внимава какво предлага на детето си. Има бебче на 9м. и естествено - научила е всичко това от форумите. Не е от тези, които пишат, а от тези, които четат. Така че се обнадеждих. Може би сме повече, отколкото си мислим:)

# 243
  • Мнения: 8 242
Ива, ми не знам точно как стана Simple Smile Не съм му сменяла много навиците на хранене..
На 6м. ХГБ му беше 110, на 1г. 90.. на 1г. 3м. 115 - и досега е толкова..
И нямам идея защо му падна ХГБ след като го захраних, въпреки че всеки ден ядеше месо (още в 7м. го въведох) и елда (почти с това започнах захранването).. Нещо не му се отрази добре  Rolling Eyes
След изследването на годинка май малко увеличих месото, ако може да се увеличи чак толкова де.. Ама нищо по-особено  Rolling Eyes
Жълтък не съм давала.. Чак на 18м. го въведох като цяло яйце и то не давам особено редовно  Blush (1 път седмично може би  newsm78).. Черен дроб (по препоръки) също не съм давала..
Като цяло той твърда храна никога не е ял особено много.. пак нормално де - около 150 гр. на хранене..
Та наистина не знам откъде такива колебания в ХГБ, ама си е ОК сега де Simple Smile Това е важното Simple Smile

Дени, браво на вас. Явно си имаш надъхано кърмаче  Mr. Green

# 244
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
duhi_puhi малко е развалил техниката и чака бързо да капе млякото, но аз не се давам. Не съм вярвала, че на такава възраст може за 5 дена да си развали техниката на сукане. Но ще го вкарам бързо в час! Crazy

# 245
  • София
  • Мнения: 2 249
Духи, благодаря за споделеното Simple Smile. Харесва ми как подхождаш към проблемите Grinning.

# 246
  • Мнения: 8 242
То добре че таткото ни е много хладнокръвен та не ми дава да се поддавам на провокации  Laughing
Щото като майка понякога и на мен ми е едно такова  Rolling Eyes Ама като имаш рамо до себе си, бързо ти минават всякакви съмнения  Mr. Green

# 247
  • Мнения: 4 242
То добре че таткото ни е много хладнокръвен та не ми дава да се поддавам на провокации  Laughing
Щото като майка понякога и на мен ми е едно такова  Rolling Eyes Ама като имаш рамо до себе си, бързо ти минават всякакви съмнения  Mr. Green

Много си права за това!

madame флуора е далеч по опасен ако се пренасити в организма, от колкото ако има недостиг. Внимавай с него!

За буденето, Ива спря почти веднага щом извади последните кътници, значи на около 2г, от там на сетен спи като пън, суче още. Много пъти сме писали че буденето се дължи на незряла нервна система, отшумява от самосебе си в повечето случаи около 2г възраст. Peace

Шаманке моя хомеопат препоръчва най напред да се опиат следното, в 3 с.л. преварена и охладена вода се разтваря една капсулка осцилококцинум, дава се през час по една лъжица на детето, и така 24 часа, ако няма подобрение (обикновено има) се предприема друго. Но от кога кашляте?

# 248
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Ехххх Мери, защо и Мартин не можеше така да спре да се буди нощем... Confused

# 249
  • Мнения: 1 081
Пепеляшке, верно ли се буди Марти още? Лелеее...почвам да губя надежда за сън. Аз май няма да изчакам кътниците, тия дни вади последния кучешки зъб, и съм замислила горчивото...Поне през деня не искам да го кърмя, че е ад-буквално през 20 минути, че и се нерви като не пуска нищо. Но започанх да се изнервям адски, и спешно ще се опитам да минем на 2 кърмения-сутрин и вечер, че го правя с нежелание вече  Sad

# 250
  • Мнения: 313
Дългокърмещи мами, ще ми се да споделя с вас един проблем и да ми кажете вашето мнение и опит. От два дена ме боли едната гърда. Нямам нито бучки, нито е твърда, бебо си суче нормално, но мен ме боли, каточели някой ме е ударил. Не си спомням такова нещо Simple Smile , а и нямам синка. Какво може да е  newsm78

# 251
  • Мнения: 3 718
Мери, от неделя кашля така, но аз след много чудене все пак му дадох сиропите. Вече е по добре. А като се оправи ще трябва да си намеря добър хомеопат, да имам и този вариант.

# 252
  • Мнения: 4 242
Ехххх Мери, защо и Мартин не можеше така да спре да се буди нощем... Confused

Пожелавам ти го от сърце душо!

# 253
  • Мнения: 8 242
Ехххх Мери, защо и Мартин не можеше така да спре да се буди нощем... Confused

Пожелавам ти го от сърце душо!

И аз искааааааааам  Rolling Eyes Ама няма..
Промоцията е, че вместо по 40 пъти (т.е. на 15 минути) се буди по 10 (т.е. на всеки час)  Mr. Green Ама и това е напредък  Twisted Evil
А за от кътниците още няма и помен  Rolling Eyes Ако трябва да ги чакам .. като го знам как вади зъби малиииии... Не ми се мисли  ooooh!

Шаманче, намери си хомеопат СЕГА, щото като се оправи няма да ти е до това и ще отече работата.. до другото разболяване  Rolling Eyes
А тия антихистаминови сиропи дето ги даваш после хомеопаа ще трябва да му ги чисти от организма.. и става голяма каша  Rolling Eyes

# 254
  • Мнения: 4 242
Мери, от неделя кашля така, но аз след много чудене все пак му дадох сиропите. Вече е по добре. А като се оправи ще трябва да си намеря добър хомеопат, да имам и този вариант.

Според мен няма да навреди осилококцинума, много подсилва организма да знаеш, така че разтваряй и давай както ти писах по горе. И бързо да оздравявате, много е тъжно като са болни.
И аз съм на хомеопатия, всъщност цялото семейство без сина, той не вярва в това и понеже е овен в разгара на пубертета не мога да му влияя много, та ако има проблем тича при личната си и се тъпче с химия Tired


... От два дена ме боли едната гърда. Нямам нито бучки, нито е твърда, бебо си суче нормално, но мен ме боли, каточели някой ме е ударил. Не си спомням такова нещо Simple Smile , а и нямам синка. Какво може да е  newsm78

Наранен канал е, я от банела, я от удар или притискане,  може да си спала върху гърдата. Ще отмине, наистина боли доста.

Общи условия

Активация на акаунт