Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 10

  • 13 102
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 313
Мери, благодаря ти! Олекна ми Simple Smile  Hug

# 256
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Деси, Мартин е едно доста чувствително дете, нощем бълнува и преживява отново събитията от деня. Редовно слушам за коли, "GPS каза да завием наляво/надясно" и прочее..Раздава ритници, така преди 2 нощи нацели нищо неподозиращият спящ татко в..междукрачието. ooooh!  Съответно таткото се събуди от болка, Мартин полусънен беше пред разреваване, Фабич се размрънка и той и преди да настане голямата какафония сортирах едното на лявата, другото на дясната "маматита" и настана мир. Само таткото пак остана сам да се утешава и успокоява   Confused Mr. Green


Мери, благодарско за съчувствието  Hug

Sladkish, дай малко свобода на гърдите, и тесен сутиен може да докара болежки. Ще мине, ама докато мине  ooooh!

# 257
  • Мнения: 4 242
...Раздава ритници, така преди 2 нощи нацели нищо неподозиращият спящ татко в..междукрачието. ooooh!  Съответно таткото се събуди от болка, Мартин полусънен беше пред разреваване, Фабич се размрънка и той и преди да настане голямата какафония сортирах едното на лявата, другото на дясната "маматита" и настана мир. Само таткото пак остана сам да се утешава и успокоява   Confused Mr. Green...

Чак цветно ви видях, ама как няма, говориш за познати ситуации  hahaha

# 258
  • Мнения: 1 081
Пепеляшке, а аз си мислех, че моето като чуе кучета навън, и като стане да подлайва подире им, е страшен случай...

# 259
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Здравзйте,
как сте днес?

А вашите кърмачета денем спят ли самички? моята се приспива с цица и остава в мен (поразбужда се понякое време , намира си я и пак заспива). Ако я оставя в леглото спи половин час  и по малко, със мен и до два часа.

Ана 2 яде ако е нещо от моята чиния, ако си е в нейта само си играе и размазва по масата Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Мери и аз попаднах на публикации за вредата от флоура и колко ни е пренаситена храната и водата, че нямало смисъл да се дава допълнително.

Иначе и ние се будим много, до към 12 спи и после на всеки 40 мин. А зъби има само два долни.


слънчев ден на всички

# 260
  • Мнения: 4 242
...А вашите кърмачета денем спят ли самички? моята се приспива с цица и остава в мен (поразбужда се понякое време , намира си я и пак заспива). Ако я оставя в леглото спи половин час  и по малко, със мен и до два часа...

Възползвах се от това докато можех и почивах винаги с Ива. Дори да не спя четях книга или форум. Сега ти е паднало! Peace

# 261
  • Мнения: 1 081
И Мартин заспива на цица през деня, но успявам да се измъкна. Дръг е въпросът, че за 4 часовото му спане ходя поне по 10 пъти да го приспивам, че има лек сън, и се буди на всяко въртене, скръцване и т.н. Но ми е чудесно самооправдание да полежа до него малко:)

Аз от днес пак съм с лепенки, не  мисля, че страда особено Мартин. Естествено, за обедния сън, не си и помислям да се самоизтезавам да приспивам на ръце и т.н. Но всички други "атаки" отбих без особен проблем:) това ми е целта засега-сутрин, вечер, за обед, и нощно време, естествено...Ще мъча обедното заспиване по-нататък без цица. Отказах се засега от горчивото, че пак реших да го пробвам тия дни. Дожаля ми. А и на ясла не е приет малкият, тъй че за какво да се пъна особено да му променям навиците  newsm78

И най-интересното е, че днес като не му давам да суче през деня, е омахал една цяла кофичка кисело мляко-сам си отваря хладилника и ми го носи. А досега е опитвал само, не повече от лъжичка -две  Shocked  Може ли пък да му е толкоз "интелигентен" организма, че да му подсказва да си търси мляко  newsm78

# 262
  • Varna
  • Мнения: 603
Здравейте и от мен!
Да споделя за нощното спане. Малкото ми се събужда от 1 до   6 пъти . Имало е и една - две непробудни нощи. Да ви призная каката ми ( в подписа ми се вижда ,че е на Sunglasses в повечето случаи си се буди нощем.Т.е. не знам дали е будене, но ужасно бълнува, че и става понякога. Та ако случайно малкото пропусне събуждане, то каката се е включила успешно( кърмена е много малко - до около 3 месец), така че според мен си е до характер, темперамент и знам ли и аз какво)
А за приспиването и Поли заспива винаги с "тити", но се измъквам в повечето случаи после. Ако се поразбуди - естетствено веднага съм на линия легнала до нея Simple Smile

# 263
  • Мнения: 4 970
Здравейте!
Напоследък все по-често се улавям, че се хваля с повод и без повод, че още се кърмим! Laughing Много ми е гот! Е, някои малко странно ме гледат, но не ми пука!
За нощното спане-неспане - вече писах, че откакто махнахме нощното кърмене бебка спи много по-добре. Има някои нощи, в които се буди и върти повечко, но те са рядкост. Обикновено аз по навик се будя и я завивам, че много се отвива, но тя си спинка. Вечер заспива на цица в повечето случаи, но понякога след това баща й я приспива като си лежи до нея - по-точно тя до него. През деня я оставям в креватчето и излизам от стаята. Това го постигнах отдавна - още на 7-8 месеца, че ми беше омръзнало на ръце да я дундуркам.
Сутрин обаче няма измъкване - дори до тоалетна не мога да отида - като каже АМИ! и трябва на секундата да си ги получи Laughing.

# 264
  • Мнения: 690
Аз нощно време не й давам, но за закуска и вечеря- давам! Вече е на 2г и 6м и си мисля за отбиване, но тя е толкова настоятелна, че едва ли ще ми се усмихне щастието!  Crazy Искам да попитам мамите, които кърмят и успоредно с това малките ходят на градина, как се справят?

# 265
  • Мнения: 250
Betti L. как го постигна това заспиване на обяд.Синът ми вечер заспива понякога сам след като му дам да суче,но на обяд заспива само на цицата.Представям си какъв рев ще е ако го оставя сам в стаята. ooooh!

# 266
  • Мнения: 3 695
Betti L. как го постигна това заспиване на обяд.Синът ми вечер заспива понякога сам след като му дам да суче,но на обяд заспива само на цицата.Представям си какъв рев ще е ако го оставя сам в стаята. ooooh!
И аз се чудя същото, и по-специално не излиза ли от леглото? Мойто Вики си прескача отвън кошарата съвсем спокойно и почва да думка по вратата (в случай че е затворена) Simple Smile

Иначе вчера ударихме година и половина кърмене  Laughing, нямах търпение да си сменя кърмаческата лентичка с такава от по-висок клас Wink.

# 267
  • Мнения: 153
Да ви споделя ли как научих моето момченце на обяд да не заспива с цица.... тръгнах на работа!
На обяд го приспива бабата. Зорта беше първите два, три дни. Дърпаше баба си за блузата и търсеше "цок-цок". После научи, че само "мама има цок-цок" и започна да заспива без мен. Сега  се кърмим сутрин, вечер и по цяла нощ. Е, признавам, че и някой обяд, когато се прибера в обедната почивка и той не е заспал.  Grinning

# 268
  • Мнения: 4 970
Ами сравнително лесно я научих сама да заспива наобяд. Първият ден рева около 15 минути, едва издържах... Вторият само 5 минути, а на третия само докато изляза от стаята. Това продължи известно време. Постепенно свикна, че така ще заспива.  Но вече ме влудяваше. След цицата искаше да я друскам, докато един ден и това не беше достатъчно и се тръшкаше и тя не знаеше какво иска. Това преля чашата на търпението ми... Що се отнася до леглото й - до сега не се е случвало да излиза от него. Явно решетката я спира, не може да я прескочи или не се е сетила още.  Понякога я приспива баба ми и то като я оставя на нашето легло. Бебка си лежи без да става и си заспива и после само я завиваме. Но това й се получава само на баба ми, аз си я слагам в нейното креватче.
Тини-мини, честита нова лентичка! Колко ли от декемврийчетата още са кърмачета? Grinning

# 269
  • Мнения: 8 242
Аз не мисля, че изобщо ще го науча някога да заспива на обед без да суче.. Даже и така ми отнема по 1/2-1 час.. А ако случайно няма цици - просто няма да заспи.. Не му е проблем да не спи на обед..
Вечер същата работа  Rolling Eyes
Дявооолллллллллл  Twisted Evil .. мразя го това спане..
Напоследък съвсем съзнателно пропускам да го приспивам на обед - ми изобщо не му се отразява.. Поне не се нервирам с него като се опитвам да го накарам да спи, а на детето му се играе.. хич не му е да си затваря очите..
Та май ще си караме без обеден сън..
Е днеска цял ден бяхме по влаковете Simple Smile Ходихме до Асеноград, разхождахме се, дивя, бесня.. Еми.. грам не се сети да каже, че му се спи.
Дори навръщане във влака малко си цокна.. ама не се сети, че може да дремне.. Запаше смучейки през прозореца и като видя едни крави, като се размуча с цицата в устата  Joy И маха с ръце да ми ги покаже..  Joy Голямо шоу бяхме за пътниците  hahaha
Що ли си усложнявам живота да го натискам да спи не знам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт