С трепет чакаме вече, да ни ритне НОЕМВРИЙСКО човече!

  • 8 977
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 588
Момичета - вижте тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278747.0;topicseen ... Нещата са дадени сравнително ясно от мамите. Освен това, ако имате питане ще ви отговорят доста по - достоверно от коментарите, които правим ние тук.

П.П. Сега виждам, че Утро вече го е направила - мило просто изчакай да ти отговорят и не бързай да се ядосваш.

Аз като ви казвах, че е най-добре да си работим докато можем, а не да се лигавим - никой не ми повярва... В крайна сметка ние (бременните) не сме инвалиди, а само бременни - това ни прави по-специални, но не ни освобождава от отговорностите, които сме поели!!!

# 241
  • Мнения: 21
Утро нали ти казах да не се притесняваш, че не е МРЗ...
Аз също съм счети, но не се занимавам със зъплъти затова не съвм 100% сигурна и питам за болничните колежките. В Най-гадния случай щете прецакат като за база ти вземат 80-те% болнични. Но аз доколкото разбрах се взема базата, от която са определени тези 80% и новите болнични вече са 90%, а не 80%.

# 242
  • София
  • Мнения: 588
Всъщност в Майчинството - счетоводно е обяснено добре според мен. Аз също съм счети, но хич не обичам да се занимавам с болнични, а и при нас само мъже работят... та не съм наясно, но във въпросната тема са страхотни момичетата и отговарят на въпроси...

# 243
  • Мнения: 8 995
annidm , много се надявам да си права!  Praynig
Сиска, аз нямам време да я изчета тая цялата тема, дори и да е добре обяснено. Затова питах, но все още не съм получила отговор на последния си въпрос, за да съм сигурна.

Ма гледай значи - счетоводители и да не знаят!
Аз пък да не ви казвам, че съм юрист.  Whistling

# 244
  • Мнения: 1 031
О боже току-що или усетих бебонка (или имам подготвителни контракции) - дано да е първото Grinning

# 245
  • София
  • Мнения: 588
Тонеса - браво мила - дано да е първото наистина!!! Представям си колко е вълнуващо...

Утро - дано скоро ти отговорят момичетата, за да не се тревожиш напразно мила!


Утро - права си - направо сме за утрепване, ама да ти кажа ние счетитата (поне тези които познавам) хич не обичаме да се занимаваме с материята вълнуваща на практика ТРЗ - тата ...

Алоууу - вие по балконите - я веднага да се разпишете - няма само сеир да гледате тука...  Whistling

# 246
  • Мнения: 611
Тонеска , бравос  Hug Първото  ще да е , какви контракции чакаш Mr. Green

Хайде дано скоро всички имаме включване от малкия човек , който е скрит вътре в шкембака Heart Eyes

Вие направо ме оплетохте напълно с тези болнични вече ooooh!

# 247
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте мили мамчета,

Не съм писала от доста време. Имаше малко проблеми около нас, но за щастие всичко вече се оправя. Наложи се да влезна за няколко дни в болница да ме подсилят на системи, че положението с кг беше станало повече от критично. Затова изобщо не се кахърете за трупнатите кг, радвайте се, после ще се свалят. Ако знаете на каква сянка бях заприличала, не можех да си вдигна ръката от слабост. Сега повръщането е вече овладяно и лека полека започвам да се захранвам. Но съм все още - 5 кг от преди да забременея. Апетитът ми се е завърнал, но не смея изведнъж да се нахвърля на плодове и зеленчуци да не ми се раздразни пак стомахът. А как ми се ядат  #Crazy. Надявам се до две седмици да съм си пак стария енергичен човек. Покрай това отслабване се зарекох никога вече да не пазя диета. Беше ужасно.

Надявах се скоро да се върна и на работа, че задачките ми се трупат и ме чакат, но болничният ми е до началото на юни, а от службата не са съгласни да се върна преди изтичането му, че ако нещо станело през този период с мен, било на тяхна отговорност, защото нямам право по закон да работя по време на болничен. Иначе смятам да работя до края, стига да не се появи някой друг здравословен проблем  Praynig Praynig Praynig. С първата бременност нямам нито един ден болничен, нито отпуска за 9-те месеца. И ми беше по-трудно в началото, защото много ми се гадеше, отколкото накрая. Започна да ми тежи чак като влезнах в 9 месец, но тогава вече си бях вкъщи и 2 седмици по-късно родих Laughing. Дано и сега да устискам така, че това залежаване ме съсипа.

Днес си записах час за ФМ при доц. Томова, чаааак за 26.06. Много далечно ми се струва. Иначе БХС ще ми правят на 11.06.

Докато бях в болницата на нашия етаж имаше и родилки. Носеха им бебетата на всеки 3 часа и редовно ги засичах по коридорите Heart Eyes. Ако знаете как ми се искаше и на мен да ми носят бебе, толкова бяха сладички и ми се видяха много мънички. Може би защото не ги бях раждала аз  Laughing. Като родих малката, си спомням как всички, особено дядовците, се учудваха колко е малка. На мен обаче ми се струваше огромна, направо не можех да си представя как това бебе (3,200 кг) до предния ден се е събирало в корема ми. Само като си помислех и ме хващаше клаустрофобията. А как е излезнало от мен, просто не исках да си представя  #Crazy

Още нещо исках да пиша, но забравих  Embarassed.
Сори за дългия пост, но като не съм влизала от 100 години имам да наваксвам и ще проявите разбиране  Hug Връщам се да чета   bouquet

# 248
  • Мнения: 8 995
Тонеса, ти уж второ чакаш, а не си сигурна какво си усетила!
Трябва да ви кажа, че в самото начало се усеща някакво много лекичко като пърхане на пеперуда, скоро след това - като почукване, както беше казала Софи и вече в още по-напреднала бременност са си истински ритници.   Crazy Най е странно чувството в последните месеци като реши бебето да направи кълбо.
За подготвителните контракции май вече е време - аз тия дни имах такива. Усеща се като сковаване на матката за момент. В последните месеци е много неприятно.

Но моето бебе засега не съм го усетила. Хем го чакам.  Sunglasses

# 249
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета! И аз се присъединявам към вас. Първа бременност, 23г. - София. Simple Smile

# 250
  • Мнения: 5
Rumi,  пожелавам ти всичко да е наред и бързо да се връщаш при нас!

Софи, къде се изгуби, всички те чакаме да кажеш как е минало амниото!

Мами, не мога да кажа нищо по въпроса с болничните, но мога да ви посъветвам да си вземете платения отпуск за годината, общо взето 20 раб. дни + съботите и неделите си отива цял месец. А и в крайна сметка доколкото съм изчислила края на септември някои от нас и началото на октомври другите, излизаме в 45 дена болничен. Аз поне смятам юли или август да си взема отпуската и после един месец все ще изкарам някак си.

Иначе и аз съм качила 4 кг, може и повече да са, но от 2 седмици не съм се теглила, с ракопчан панталон и ластик на копчето съм от 2 седмици:) Ама като гледам не съм само аз с тези килца. На тия с по 1 -2 кг им завиждам, ама глад голям бе, непрекъснато ми се яде.

Tonesca,  сериозно ли бе! Поздравления. smile3501 Ама какво усети?

Какви са тези подготвителни контракции, за които говорите?

# 251
  • Мнения: 26
Здравейте, бъдещи ноемврийски мами! Искам и аз да се запиша във вашите редици  Grinning В момента съм в 14 г.с. и това ми е първа бременност. Термина ми е 09/11/2008
Поздрави и целувки на всички!  Hug

# 252
  • Мнения: 1 031
Естрелита беше като леко гъделичкане и после ми се стегна целия корем, та затова се чудя кое от двете е Thinking
Утро при първото определено не беше така, затова незнам какво е. А и покрай Руми се поуплаших за контракциите Rolling Eyes
Комарче я се стягай и започвай да се захранваш лека-полека и хапвай стабилно после, че май ника ти отговаря и на действителността.

Dani_Sh добре дошла Hug
tinkatink добре дошла  и на теб - ако си напишеш и термина ще те картотекирам при нас Hug

# 253
  • София
  • Мнения: 72
А, сетих се. Исках да пиша за ритането на бебо. При всеки е супер индивидуално. Щерката я усетих много рано за първа бременност - в 14 г.с. Навсякъде пишеше, че най-рано се усещало в 16 г.с. Питах докито и тя ми каза, че е напълно възможно. По-слабите и дребни жени го усещали по-рано.

От два дни имам чувството, че усетих бебето да мърда, а съм едва в 13 г.с. До няколко дни ще се разбере, ако е това. Дано  Praynig Praynig Praynig, че след като се разшава, съм определено по-спокойна.

А кога ще го усетите зависи и от разположението на плацентата. Предполагам, че до месец повечето вече ще сме се похвалили Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 3
Здравейте момичета ,
И аз днес си видях бебончето много е пораснало отговарям на 15-та седмица много мърдаше
 и доки не успя да го измери , само го притегли 140гр за пола не успя да го види , но няма значение за мен е важното да е живичко и здравичко  Praynig Hug newsm68 newsm44
мога и снимка да ви пусна ако искате  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт