бременна съм в 2рия месец да го махам ли

  • 4 985
  • 125
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Моля те оправи си заглавието! Звучи, меко казано, ужасяващо, особено при положение, че тук има толкова много жени, които дават всичко, за да забременеят! Това първо.
Второ - абсурдно звучи въпросът ти дали да махнеш бебето, защото си дала много пари за бригадата. Аз лично никога не бих го направила, но самият факт, че мислиш нещата по този начин, означава, че доста хляб има да изядеш докато станеш готова да си майка.
И трето - не разбирам майка ти какво общо има???

# 16
благодаря много на всички сега идва момента да кажа стискайте палци

# 17
  • Временно
  • Мнения: 788
Мила cannellka,само и единствено ти си човека,който може и трябва да вземе важното решение.Нима живота на бъдещото ти дете струва многото пари дадени за бригадата?Според мен той е безценен!!!!И майка ти трябва да знае това много добре!!!Пожелавам ти успех и дано направиш най-правилния избор!! Hug

# 18
  • Мнения: 2 960
Настръхнах като чета поста ти.звучиш толкова несигурно,плахо, ooooh! ,зависимо от властната си майка.
Ама ти си казваш на 22-пълнолетна си ,да не говорим че си достатъчно голяма и зряла да взимаш решенията си.Както си написала-твоето и на приятеля мнението е да задържите бебето си. Ами  направи това ,което искате вие двамата ,нали това е вашият живот ,това е вашето малко сладко бебе,плод на вашите чувства, желания и стремежи.Какво са парите-лесно или трудно те се връщат  /дори и много ,дори и на заем/-а казваш ,че приятелят ти има добре платена и хубава работа. Ама направо не разбирам ,как ще махаш твоето си ,собственото си бебе  с мотива -МАЙКА ти щяла това или онова.  ooooh! ooooh!
Миличка не прави тази грешка ,ако искаш детенцето/най важно е какво искаш ти и приятелят ти/остави го....след време ще разбереш ,че само твоите решения и желания  са имали и имат значение.ДЕТЕТО не може да се измерва с пари изкарани или дадени за бригади ,не може да се маха ,само защото някоя баба не го искала,само защото някой щял да е сърдит.Та това е един истински бъдещ живот-щом го искаш ДАЙ  му шанс!!!!!Добре се вгледай в себе си и желанията си.Успех  bouquet

# 19
  • Мнения: 712
Ако пък толкова се страхуваш от реакцията на майка си, но искаш бебето, можеш просто да заминеш за Щатите, да и се обадиш след седмица-две и да и кажеш, че си бременна, но си разбрала по-късно, да си хванеш самолета и да се прибереш. Едва ли ще ти каже каквото и да било - все пак си и дете, няма да настоява да се бориш там с неразположенията на бременността, дори без да можеш да отидеш на лекар.
Това ти го казвам само като по-лесен вариант за приемане на новината от родата и семейството. Иначе... поне по мое мнение, недей да махаш желано дете от страх. Не го прави заради парите. Не го прави за нищо на света. Казвам ти го от позицията на човек, който харчи сума, съпоставима с тази, която ще изкараш  на бригадата, за лекари и изследвания с единствената надежда да си имаме дете...

# 20
  • Мнения: 1 367
Желано дете не се убива за нищо на света!Късмет,доколкото прочетох си събрала кураж да кажеш на майка си.Пиши как е минало.

# 21
  • София
  • Мнения: 7 191
Смелост ти е нужна, мило момиче, смелост.
Без значение дали някой ще стиска палци или не.
Успех!

# 22
  • Мнения: 1 897
Ще ме извиниш, ако това което ще напиша не ти хареса, но от всичко което си написала в темата във връзка с проблема ти-оставам с впечатлението, че изобщо не си готова  да имаш дете.
Токлова си несигурна в себе си, толкова си неуверена в желанията и решенията си, толкова си зависима от майка си, че трудно мога да си представя как ще се справиш с отговорността да отглеждаш и възпитаваш дете.
Съветът ми е да си подредиш приоритетите и чак след това да вземеш решение. Ако си финансово независима от майка си не виждам по каква причина толкова се страхуваш от реакцията и.
Кураж, смелост и трезва мисъл ти желая!

# 23
  • Мнения: 1 671
Миличка, важното е ти и бъдещия татко какво мислите по въпроса. Ако се обичате, желаете това дете, имате възможност да го гледате - майната им и на родители, и на всеки, който би дръзнал да се намеси в живота ви! Не питай във форума, а попитай сърцето и разума си! Никакви пари не са съпоставими с човешкия живот! А от опит ти казвам вече като майка - майката си е майка и няма да те предаде, защото ти винаги ще си нейното дете!
п.с. За да се омъжа се отказах от специализация, за да родя първото дете се отказах от втора възможност да отида на специализация в чужбина. Минаха няколко години и все още съм убедена, че взех най-доброто решение и не съжалявам и за миг. Сега съм почти на 26, имам 2 деца, прекрасно семейство и съм готова да продължа да се развивам в посоката, в която съм решила. Децата и семейството ме обогатиха по начин, който не предполагах, направиха ме много по-силна. От есента съм решила да записвам магистратура, после ще си търся нова работа и ... мечтая след 4-5 години да гушна третото си дете! Wink

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 10:58 от evelinar

# 24
  • Мнения: 9 973
щом трябва стискаме палци

# 25
  • Мнения: 3 069
Най-важното в случая в : До колко можеш да разчиташ на приятеля си, не само в момента но и за в бъдеще!

А бих те посъветвала да направиш това което ти казва сърцето, а не това което иска някой от семейството ти иска.
Детето е в теб.Ти решаваш дали ще успееш да се справиш.

Няма да си 1-та която би го оставила, няма и да си 1-та която би направила аборт!
Каквото и да решиш аз те подкрепям!

# 26
  • Мнения: 7 201
Желано дете не се убива за нищо на света!
Peace Най-важното е обаче и двамата да го искате!
А пък и каква е тая баба,че да иска да си убие бъдещото внуче?!
Peace

# 27
  • Мнения: 554
Решението е само твое и на таткото, сядате и обсъждате, след като е желано бебе, няма майка няма татко. А в теб расте нещо много по-скъпо от парите, които сте вложили. Късмет и успех, каквото и да решиш Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 408
Според мен един невинен живот е много по-ценен от няколко хиляди долара  Naughty
Още повече, че вие го искате. Мисля, че и бъдещата баба ще се зарадва. Има много случаи, когато след аборт- жената не може да има повече деца. ПОМИСЛИ!!!!

# 29
  • Мнения: 4 784
А приятелят ти какво мисли по въпроса? Все пак той ще е баща на детето. С него би трябвало първо да се съобразиш, не с майка си.

Общи условия

Активация на акаунт