Пролет искаме сега - заедно с нашите цветя - 3

  • 40 293
  • 387
  •   2
Отговори
# 15
  • Виена
  • Мнения: 725
Добро утро   Hug.
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.mari_eta   bouquet.
Деси,много лесно става правенето на темичка,ако имаш желание следващият път ти да я направиш,с удоволствие ще ти обясня как  Hug.
джиджи биджи добре дошла и от мен  Hug и поздравления за хубавите ти цветя  Heart Eyes.
Тук,да чукна на дърво,вече от около седмица времето е прекрасно   Nature Sunny.

# 16
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
мариета, в миналата тема някой беше писал за отвара от коприва за борба с листните въшки.
би ли я добавила към останалите?

при нас е 27 С  Flutter

Би ли ме ориентирала на коя страница е, че нямам време да чета цялата тема...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 816
mari_eta , ето го:  Hug

Цитат на: albenap 
...Аз самата много обичам цветята и мога да ви препоръчам едно изпитано средство срещу листни въшки.Във 2 литра вода накисвам за3 дена около 4 шепи коприва.Прецеждам и пръскам по няколко пъти на ден.Може да се пръска често и обилно,тъй като не вреди на самите цветя.


джиджи биджи , много хубави цветенца. Simple Smile

# 18
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
geleva , благодаря   bouquet !

Добавено е.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 972
джижи биджи чудна ти е градинката   bouquet

# 20
  • Мнения: 3 219
да се запиша в новата тема и аз.
Момичета, благодаря ви за съветите относно бъчвата, интересува ме всичко Crazy Crazy Crazy, а най- вече как се прави системата с поливане. Мъжа ми ми разправя за някакви разпробити тръби, които се вкарват в пръстта, като дупките са на различни нива, там ,където са коренчетата Rolling Eyes Уф, дано сте ме разбрали, тръбите се вкарват вертикално, и се полива през тях, зада може водата да стигне и до долните части на бъчвата. Tasha, чакам с нетърпение снимките. А за джижи биджи градинката.....нямам думи, то си е джунгла направо.
Новата тема е чудесна, снимката ми напомня на моята напъпила роза, скоро ще цъфти.
Ние вчера си купихме разни пръскалки и като луди поливахме до 22часа, докато разберем ква е схемата Crazy Crazy Crazy

# 21
  • Мнения: 3 036
Здравейте момичета,
Времето тук май е като в тропиците(не към от температури),сутрин едно ясно  небе и слънце,а следобед проливни дъждове.
джиджи биджи,
Страхотни цветя и аз да се присъединя към общото мнение - голяма красота е!
МерСедес,
Вие голямо къпане сте направили,чак до 10 часа - голямо пръскане е било.

# 22
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Здравейте  и от мен!
Деси, и тук е така, нали сме горе - долу съседки Wink...

Тази сутрин сенполията ме зарадва - сякаш е живнала и не са й така оклюмали листенцата. Може пък и да оцелее.

Мерак ми е да си купя импациенс - такива огромни цветове и прекрасни багри, обаче...все нещо не ми харесва - или нямат пъпки, или оклюмали изглеждат.
Там, където ме грабнат, като им сложили едни цени - 5-6 лв. - обирджии Close.

# 23
  • Мнения: 3 036
Аз пак да питам как може да се захване пахира и колко горе- долу върви цената на една сравнително малка.
Защото в Бриколаж бяха около 68,70 лв. което ми е възмного,а много ми харесва.
Засега се отказвам от купуване на нови цветя(освен ако не ми подарят).
Тогава няма как милото да откаже. Laughing
Ама го измислих а?

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 11:00 от desi_minkova

# 24
  • Мнения: 6 017
Мариета страхотно си се справила с новата тема.  bouquet
джижи биджи много цветя, много нещо бе  Wink

# 25
  • Мнения: 11 607
Да се запиша тук......С похвала,че засега цветята ми вървят добре...Вкл. и балконските, цъфтят вече и петунии и сакъзчета, имам 1 мушкато поникнало от семе, но е много малко още, и най-вече да си кажа - калата ми цъфна! Party Party Party

# 26
  • Sf
  • Мнения: 808
Привет отново от мен, цветарки  Heart Eyes

Вчера си взех 4 от тези прекрасни тъмнозелени красоти, но цветарката явно не беше осведомена нито как се казват, нито как цъфтят, нито как трябва да се гледат, та затова се обръщам към Вас, като към специалисти, да ми кажете повече Simple Smile

Предварително благодаря!

Новото ми балконско цвете

П.П. Взех си също и това: Ново цвете 2

И това, на което също не знам името му: Ново цвете 3

П.П. А най-интересното е, че китайската ми роза първо цъфна с бял цвят, а после показа розов цвят  Mr. Green Не помислих да я снимам с белия цвят, но с розовия я снимах. Сега като си разглеждам албума, виждам, че миналата година съм я снимала с белия цвят: Китайска роза с бял цвят и Китайска роза /същата/ с розов цвят

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 13:57 от Кроасания

# 27
  • Мнения: 4 916
Привет отново от мен, цветарки  Heart Eyes

Вчера си взех 4 от тези прекрасни тъмнозелени красоти, но цветарката явно не беше осведомена нито как се казват, нито как цъфтят, нито как трябва да се гледат, та затова се обръщам към Вас, като към специалисти, да ми кажете повече Simple Smile

Предварително благодаря!

Новото ми б … 77;те

Листата приличат на тези на моята еуфорбия. ...
ред.
Сега виждам, че всъщност не приличат на еуфорбията, ето я и нея

голямото цвете

http://good-times.webshots.com/photo/2252829060102855453PVbRIV

http://good-times.webshots.com/photo/2018372490102855453flkfbg


и малкото

http://good-times.webshots.com/photo/2035109200102855453krYMgl


Голямото цвете е доста плешиво, тъй като непрекъснато отчеквам новите разклонения, за да ги подарявам. Иначе е с доста кичеста корона.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 14:07 от argun

# 28
  • Sf
  • Мнения: 808


argun , мила, знаеш ли, може и да си права! Разновидност е на Исусовия венец, което е много странно за мен Simple Smile Но ако цъфти така, би било чудесно! Имала съм поне 3 Исусови венци и трите съм ги уморила  Blush Дано с този вид се справя Simple Smile

Също така не зная и имената на новите ми цветя № 2 и № 3  Embarassed Всякакви предположения и съвети ще ми бъдат от полза  Hug

# 29
  • Мнения: 4 916
Значи все пак е еуфорбия, а аз си мислех, че греша...  Joy

ред. Третото е филодендрон, с латинско име монстера.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 14:14 от argun

Общи условия

Активация на акаунт