Рогчетата на pina.....

  • 83 611
  • 316
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11 747
То верно, че са хаджийски рогове, чорбаджийски!  Laughing  Laughing   Ама мъчно ми стана, като ми припомни за заблеялото агънце, много любима, кахърна песен...  Cry

# 196
  • София
  • Мнения: 7 934
То верно, че са хаджийски рогове, чорбаджийски!  Laughing  Laughing   Ама мъчно ми стана, като ми припомни за заблеялото агънце, много любима, кахърна песен...  Cry

Глей ся каква си бееее. Ма земи та ме похвали пред ората, че съм се справил добре. Па я ако требе ще ти пея песента после на ушенце (щото и на мен ми е любима).  smile3503

# 197
  • Мнения: 11 747
Дядо Хаджи, ти си ни гордост на форума!  Grinning Край каквото се завъртиш, все ще го направиш и все мераклийската ще е!   chef  Аз много харесвам такива хора - каквото и да направят, със сърце и душа ще е!  Peace

П.П. Защо не издадеш книга, за кулинарните си страсти, разказани в приказки и песни, с фолклорни мотиви?!  Grinning

# 198
  • София
  • Мнения: 7 934
Дядо Хаджи, ти си ни гордост на форума!  Grinning Край каквото се завъртиш, все ще го направиш и все мераклийската ще е!   chef  Аз много харесвам такива хора - каквото и да направят, със сърце и душа ще е!  Peace

П.П. Защо не издадеш книга, за кулинарните си страсти, разказани в приказки и песни, с фолклорни мотиви?!  Grinning

А... те това е друга приказка. А кажи ся къде да дода да ти попея малко (ако ти стиска де  Laughing да не вземеш да хукнеш като маята на някъде). И такова гайдата да я взимам ли (то не че я пискам по малко от нея)?

# 199
  • Мнения: 11 747
Дядо Хаджи, няма да бягам! Аз се не плаша от гайди!  Grinning И ръченица мога да тропам и хорце  Flutter А мога и да запея...  Mr. Green   
п.п.  ...... освен, че мога и питка да омеся....  Mr. Green

# 200
  • София
  • Мнения: 7 934
Дядо Хаджи, няма да бягам! Аз се не плаша от гайди!  Grinning И ръченица мога да тропам и хорце  Flutter А мога и да запея...  Mr. Green   
п.п.  ...... освен, че мога и питка да омеся....  Mr. Green
Ми то май само ние двамата си останахме в тая тема, да вземем да си приберем роговете и рогчетата, че да идем някъде ем да си похапнем ем па ди си попеем, че накрая и да тропнем едно хорце.

# 201
  • Мнения: 22 867
Спам не спам, ама в 3 часа по нощите да ви чете човек хортувките си е едно голямо удоволствие дядо хаджия и pina bouquet  Пък не ми се спи, щото имах хубави гости и съм разсънена. Откога им се каня на тия рогчета...........

# 202
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Не мога да се спра направо ooooh!,днес на дневен ред са рогчетата   chef.Отивам да меся  Hug

# 203
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Меся вече 20 минути,тестото ми се накъсва,не става гладка консистенция.отивам да снимам

# 204
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Ето ги -

първото тесто


след основен ремонт


оформени


втасали



опечени

# 205
  • Мнения: 11 747
Ехааа, какви интересни вълнообразни форми!  Simple Smile  Можело е да не правиш основен ремонт. От мазнината седи така  Peace

# 206
  • Bulgaria-Italia
  • Мнения: 218
Нямаше как,тестото стоеше като пластелин,точно както ти каза,че не трябва да е  Laughing
А вълнообразните форми се получиха,защото ми дойдоха по-дълги от тавата.
И забравих да кажа,че тестото го замесих с масло и зехтин.невероятни са.Благодаря за рецептата Пина   bouquet

# 207
  • Мнения: 415
pina , имам въпрос - престраших се да опитам рецептата за твоите рогчета , но ми се получиха чудесни кифли със сирене. Т.е. тестото ми не беше ронливо , а като солен козунак.
Имаш ли идея каква може да е причината? Малко мазнина или много яйца / на половин доза сложих и двете вътре в тестото/ или още нещо?

Предварително благодаря!

# 208
  • Мнения: 11 747
Не вярвам яйцата да са проблем, по- скоро мазнината може да е била малко. Но.., всъщност те не се получават ронливи  Thinking  Много меки са, средата стои леко сбита, не е сбита но няма големи шупли, не е пухкава. Трудно ми е да го обясня. Не би трябвало да е като обикновени кифли, но и не очаквай да е като соленки - ронливо и трошливо  Thinking

# 209
  • Мнения: 415
Не вярвам яйцата да са проблем, по- скоро мазнината може да е била малко. Но.., всъщност те не се получават ронливи  Thinking  Много меки са, средата стои леко сбита, не е сбита но няма големи шупли, не е пухкава. Трудно ми е да го обясня. Не би трябвало да е като обикновени кифли, но и не очаквай да е като соленки - ронливо и трошливо  Thinking

Благодаря ти за бързия отговор!
Може и аз да не съм се изразила правилно за ронливото тесто. Моите на вид са като козунаци - на конци и меки,  на вкус са прекрасни кифли със сирене.
А рогчетата си ги представям по друг начин. Не като на соленки , но по ронливо и малко по -мазно. Другият път ще си запиша рецептата за половин доза и няма да бързам да лсагам всички продукти!
Извинявам се , че се бутам в "А" отбора , но пък имам желание да се науча - това са любимите закуски на мъжа ми!

Общи условия

Активация на акаунт