Рогчетата на pina.....

  • 83 715
  • 316
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 7 973
Не вярвам яйцата да са проблем, по- скоро мазнината може да е била малко. Но.., всъщност те не се получават ронливи  Thinking  Много меки са, средата стои леко сбита, не е сбита но няма големи шупли, не е пухкава. Трудно ми е да го обясня. Не би трябвало да е като обикновени кифли, но и не очаквай да е като соленки - ронливо и трошливо  Thinking

Благодаря ти за бързия отговор!
Може и аз да не съм се изразила правилно за ронливото тесто. Моите на вид са като козунаци - на конци и меки,  на вкус са прекрасни кифли със сирене.
А рогчетата си ги представям по друг начин. Не като на соленки , но по ронливо и малко по -мазно. Другият път ще си запиша рецептата за половин доза и няма да бързам да слагам всички продукти!
Извинявам се , че се бутам в "А" отбора , но пък имам желание да се науча - това са любимите закуски на мъжа ми!

"А" отбора е на стадиона, туканата сите сме си наши ора от наше село.  Laughing

А инак бутни там продуктите по рецепта па ще стане няма къде да оди. Ама ги не чакай ронливи, щото не са такива. Ронливи стават они га се застоят и изсъхнат след няколко дни, ама у нази такова събитие се не случва.

# 211
  • Мнения: 11 747
С толкова много мас, бая дни ще искат, да станат ронливи  Wink Поне 5 дена ще държат, а мисля и повече - и у нас не се случва, та не знам...  Simple Smile

# 212
  • Мнения: 1 485
Най-накрая и аз ги направих тези рогчета!!!Защото едва сега си намерих хубава мас Peace
Пина,,благодаря ти още веднъж за рецептата!!!  bouquet  bouquet  bouquetПолучиха се невероятно вкусни-т.е ти си знаеш де Wink
Домашните ме гледаха много подозрително докато ги правех,никой не вярваше,че ще хапне "едновремешните" рогчета,
обаче първа майка ми заяви"Точно като от едното време,никаква разлика"и ме помоли да те поздравя!!! smile3525
Тестото стана перфектно-меко,мазно,абе...страхотия!!!
Ето ги:

# 213
  • Мнения: 11 747
Еее, много ми е драго!  Peace  Особено когато зарадвам някой стар ценител, който помни вкуса от едно време...  Hug

# 214
  • Мнения: 1 437
От къде купувате мас?Гледах в Пикадили и  Била и не намерих. Или не гледам на вярното място newsm78

# 215
  • Мнения: 416
pina, направих втори опит - мнооого успешен! При първия явно мазнината е била малко!
Благодарности, за отзивчивостта и търпението към начинаещите!

"А" отбора е на стадиона, туканата сите сме си наши ора от наше село.  Laughing

А инак бутни там продуктите по рецепта па ще стане няма къде да оди. Ама ги не чакай ронливи, щото не са такива. Ронливи стават они га се застоят и изсъхнат след няколко дни, ама у нази такова събитие се не случва.

Така и направих и резултатът е впечатляващ! То , като има добри и търпеливи учители в този форум - няма начин да не се получат добри резултати!

От къде купувате мас?Гледах в Пикадили и  Била и не намерих. Или не гледам на вярното място newsm78

Аз я купих от "Метро" в началото на април. Намира се при маслото или при маргарините.

# 216
  • Мнения: 11 747
sosko , не помня каква беше твоята история, но се радвам на успеха ти!  Peace

# 217
  • под тепетата
  • Мнения: 9 507
Мас има и у Кауфланд - на пакетчета като кайма при маслото, маргарина... А иначе покрай тия рогчета, кексчета ,тортички ( как да не ги опиташ тия убавини  Blush) ще се класирам не за А отбора, а направо за сумо шампионата  Mr. Green

# 218
  • София
  • Мнения: 7 973
... а направо за сумо шампионата  Mr. Green

Да де ама мене и там не ме взеха, че съм надвишил пък килограмите.  newsm62

# 219
  • София
  • Мнения: 10 858
Пина днес и аз ще ги правя, но имам един бърз въпрос - по рецептата от първа страница нали? Няма някакви корекции с течение на темата (че нямам време да я чета цялата).

# 220
  • Мнения: 1 437
няма корекций стават страхотни  Peace

# 221
  • Мнения: 11 747
Да, от първа страница рецептата!  Peace

# 222
  • София
  • Мнения: 10 858
Мерси, почвам ги  Mr. Green

# 223
  • Мнения: 23
Здравейте момичета и аз спретнах вчера рогчетата станаха много хубави, само че следващия път ще сложа повече сол ,че са ни леко безсолни, но въобще не им простихме и вече са на привършване. Аз замесих тестото със суха мая едно пакетче и сложих и малко масло, че мастта ми беше по малко, много лесно се правят докато отлежаваха имах време да приготвя вечерята  Simple Smile Благодаря ти Пина наистина чудесна и лесна рецепта   bouquet  Между другото направих една част с сиренце и яйце, а другата част с кашкавал със сиренето ни допаднаха повече.

# 224
  • Мнения: 11 747
Да, с пълнежа може да се експериментира, макар класиката да си е със сирене  Peace  Важното е тестото.

Общи условия

Активация на акаунт