Кое колко струва?

  • 16 017
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Де ги тия мъже бе ! Блазе ти !
Работи в магазин, оставаше и да не пазарува той.

# 46
  • out of space
  • Мнения: 8 573

Аз имам предвид друго-защо не акцентират на факта ОТКЪДЕ идат тези цени и въобще разигравките на тема ЦЕНООБРАЗУВАНЕ В БЪЛГАРИЯ. За енергийната мафия да поговорят, за договорките между големите вериги какви цени да държат?
Ама на никого не би му стискало да поведе разговора в тази посока.

Полипол. В почти всяка една западна държава го е имало- период, надживява се, но трябва твърдо отношение от държавата, т.е закони.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715

Аз имам предвид друго-защо не акцентират на факта ОТКЪДЕ идат тези цени и въобще разигравките на тема ЦЕНООБРАЗУВАНЕ В БЪЛГАРИЯ. За енергийната мафия да поговорят, за договорките между големите вериги какви цени да държат?
Ама на никого не би му стискало да поведе разговора в тази посока.

Полипол. В почти всяка една западна държава го е имало- период, надживява се, но трябва твърдо отношение от държавата, т.е закони.
А смяташ ли, че ние сме живи за да го надживеем? Аз се съмнявам. Дай боже поне за децата, ама....

# 48
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Божа работа, Янтра. Ни съм врачка, ни велик икономист....

# 49
  • Мнения: 183
По темата-днес си купих НЕМСКО ОЛИО за 3.40,като най-евтиното българско беше 3.80лв

Да ви кажа преди 6-7 години,една приятелка ми предлагаше да ни зарежда с подобно,както и с брашно и пр.защото в Немция били хем по-качественни,хем по-ефтини...Е чак сега ще го пробвам за качеството,а за ефтинията...

# 50
  • Мнения: 3 423
Ай, ай, ай, какви работи чета тука...

Веч, разбира се, че получаваме, но не се
мятаме да пазаруваме в неделя, щото има
10 процента по-евтин кашкавал в Плюс...

Блонди, обясни, моля те, с какво би било чак
пък заслужено да има обиди по адрес на някой,
пуснал подобна тема. Ето, Цветина нарече хора,
които не гледат колко струва кашкавалът, малоумни.
Нещата едва ли винаги опират до средства, по-скоро
до мислене. Познавам хора, които печелят доста, но
все пак обикалят из магазините за по-изгодни цени.
Склонна съм по-скоро да се съглася с това мнение:

За това не са необходими обаче само средства , а и начин на мислене  Peace

# 51
  • Мнения: 4 138
ами вярно е, че е по-качествено. за по-евтино незнам.
само че в евтини вериги като алди и лидл в германия се набляга на качеството и това става за семтка на количеството. просто изкупуват огромни количества продукция и естествено им струва по-евтино, ерго го продават и на по-евтини цени. зехтинът в алди е например доста евтин, а по качество в тестове е доста преди скъпи и реномирани марки.

честно казано, наистина не знам цените. уж гледам, все си давам дума да сравнявам, ама..........знам като цяло къде е по-скъпо и къде по-евтино. но в крайна сметка печели най удобният за момента магазин. до нас има един средно скъп, оттам пазарувам.

в софия най-близо ми е фамилия, в същата сграда е. е, по-гнусен магазин няма. поне този филиал.
за зеленчуци компромис не правя, както и за месо. масовата продукция е по-евтина, но който иска да яде всеки ден евтино месо после не бива да се чуди защо има луди крави, свински чуми и какви ли не още гадории. това важи за жалост за всичко. колкото по-евтино, толкова повече риск има. не за момента, а завбъдеще. затова ме е яд, като пазарувам от големи вериги магазини.
 
за българия това не важи. малките магазинчета са само прекупвачи, така че - няма значение.

най-добре човек да си произвежда сам. ето, аз например, съм си посадила зелен фасул на балкона. може и някое прасенце да туря в банята да си грухка. ама ще ми е жал после да го коля. ще взема да анимирам съседа да гледа кокошки и може да се менкаме Mr. Green
никога не гледам цената на кашкавала, а марката, която ям. и тъй като я няма навсякъде, си я купувам от определено място. същото важи и за останалите продукти. и да имам и да нямам пари, нищо не се променя.
много скъпо това олио бе. 3,40. аз си купувам от магарешки бодили и е по-евтино, ако се не лъжа. отивам да видя колко струва олиото тук.

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 19:42 от matakosmata

# 52
  • Мнения: 480
Аз също незнам кое колко струва. Купувам всичко необходимо без да се заглеждам в цените. Ако го направя по случайност веднага ги забравям. Като ме интересува някаква цена питам майка ми. Тя е като енциклопедия.

П.С. Току що забелязах, че едва ли не наричате хората малоумни ако не знаят цените. Съжалявам, но аз определено не се считам за такава.  Просто не се затормозявам да помня такива неща. Пазарувам от където ми е по-близо. Времето ми е доста ограничено.

# 53
  • Мнения: 11 319
Лис, вие сте привилегировани! Laughing У нас няма джан-джун магазин, дет да е отворен в неделя. Само на бензинаджийниците могат да разчитат забраванковци.

# 54
  • Мнения: 3 770
Изобщо нямам представа какви са цените.Единственото нещо , което забелязвам е , че примерно с 20 лв. купувам все по-малко неща.

# 55
  • Мнения: 1 111
На някои неща знам, на други не.Не съм си поставяла за цел да помня, пък и не виждам смисъл.Така или иначе не сме от най-практичните семейства.

# 56
  • Мнения: 452
Аз също незнам кое колко струва. Купувам всичко необходимо без да се заглеждам в цените. Ако го направя по случайност веднага ги забравям. Като ме интересува някаква цена питам майка ми. Тя е като енциклопедия.

П.С. Току що забелязах, че едва ли не наричате хората малоумни ако не знаят цените. Съжалявам, но аз определено не се считам за такава.  Просто не се затормозявам да помня такива неща. Пазарувам от където ми е по-близо. Времето ми е доста ограничено.

 
значи ли тогава ,че ако влезеш да пазаруваш и ти поискат 5 лева за хляба ще си платиш и хич няма да ти направи впечатление  цената ?????????????Защото времето ти е ограничено , а финансовите възможности неограничени ?

# 57
  • Мнения: 183
И при вас ли е така, или не?

и при мен е така,даже наскоро чух по свой адрес<по-точно на мен ми го казаха> 'ама ти единствено от всички познати купуваш нещо,без да гледаш цената и независимо колко струва ако не ти харесва го изхвърляш' ,но аз влизам в магазина и знам с колко пари разполагам и горе-долу какво искам -ако ми харесва нещо го взимам,но не знам кое колко струва точно,дори минералната вода и дъвките ,които си купувам всеки божи ден не знам точно колко струват,всеки път питам колко дължа,защото и да смятам все по-малко пресмятам Rolling Eyes
колкото до олиото една бутилка я използвам половин година и честно казано от бабите знам ,че се е вдигнало и е скъпо,ама аз като ползвам бутилката 6 месеца-4 лв. не ми се вижда скъпо Rolling Eyesвсеки сам си преценява колко има и какво да вземе и дали ще гледа цените,то вярно че всеки ден се вдигат цените ,но със стотинки и някак си поне аз не го забелязвам,убийте ме но дори не знам хлябът мина ли 1 лв. или още не Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 606
Мдааа.... Дупе знае 2 и 200...

# 59
  • Мнения: 3 423
Лани една майка от германската тема писа,
че щяла да пътува до България и да закара
бутилки олио, че в родния й град било скъпо.
Ококорих се. То бива, бива, ама олио да кара,
ми се стори прекалено. Айде, ако са 10 камиона,
ок, може и да има далавера, ама за 10 бутилки...

Общи условия

Активация на акаунт