КАТ и плащането на ръка!

  • 2 322
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
плащането на ръка според мен, ще спести доста време и нерви от чакането по километрични опашки в КАТ да си платиш актовете. или разтакаването по банки за да им преведеш парите по сметка.
от друга страна, служителите на пътна полиция винаги са взимали, взимат и ще продължават да взимат рушвети. това е изгодно и за нарушителя /ще си спести някой лев- при глоба от 50 лева- даваш на полицая 20 и готово/ и за полицая /при 500 лева  заплата как се храни семейство/.
това с мръсните коли е пълна простотия. създадено е да се повишат приходите от глоби, тъй като няма критерий по който да ти определят мръсна или чиста е колата. всеки полицай може да застане зад поредния теч от ВиК и като си опръскаш колата- глоба.

# 16
  • Мнения: 118
НЕ! на парите на ръка.Още КАТ на улицата!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз съм съгласна, че дребните глоби създават навалицата в КАТ. Нищо лошо няма да се плащат на полицая, щом издава документ. Ако решиш да му даваш подкуп, няма значение, дали има право, или няма да взима пари на ръка...

# 18
  • София
  • Мнения: 17
Аз още не съм шофьор, но все пак ще си кажа мнението Simple Smile
Бих предпочел да не давам пари на ръка. Вече живеем в 21 век. Да се напише акт и да се плаща по банков път. Има си банкиране по Интернет и проблеми с опашки няма никакви.

# 19
  • Мнения: 781
Влязъл в сила закон или само празни приказки?

# 20
  • Мнения: 502
   Поредната простотия е това,за мръсните коли!Как ще определят,че колата ти е мръсна?Ами ако е дъждовно времето?А това за светофарите не го разбрах,пояснете,моля?! Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 759
                    Катаджиите ще почнат да си носят кофи с кал, за в случай, че са те спрели, а колата ти е мръсна  Crossing Arms.

# 22
  • Мнения: 342
Ей сега автомивките ще останат доволни.. и ще удвоят цените!

# 23
  • Мнения: 2 759
Ей сега автомивките ще останат доволни.. и ще удвоят цените!
                    Че и оправдание си имат - нали водата скача другия месец...

# 24
  • София
  • Мнения: 38 521
Преди две седмици си говорехме точно това с наш приятел - катаджия /в администацията/.
Обсъждахме разни варианти.
И си казвахме, че ще е добре да се върне като едно време плащането на ръка, за да не се чака на опашката в КАТ за дреболии.
Добре е така!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
.....Вече живеем в 21 век. Да се напише акт и да се плаща по банков път. ......

То хубаво, ама не всички получават заплатите си по банков път.
Все пак не е задължително да плащаш кеш, просто имаш избор някакъв.

# 26
  • Мнения: 4 585
Да, но с акта влизаш в архива на КАТ все пак, а при плащане в кеш, в брой, на ръка
не оставяш следи. Може да монтират банкомати на колите на КАТ.

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Да взема да стана една катаджийка ...

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 72
Да, но с акта влизаш в архива на КАТ все пак, а при плащане в кеш, в брой, на ръка
не оставяш следи. ....

Какво означава "не оставяш следи". Нали като си платиш глобата, ще ти дадат квитанция, бележка някаква.

# 29
  • Мнения: 4 585
Ще ти дадат билетче, с номинал 50 лева, но не влизаш в компютрите на КАТ,
не им се набиваш на очи.
Да взема да стана една катаджийка ...
По-доходно ще е да напечатам фалшиви билетчета и да ги продавам на катаджии на половин цена. Фифти-фифти би било добре.

Общи условия

Активация на акаунт