минахте ли на изпит в Горна Баня

  • 3 542
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 529
Isa, Маймунка хапва шунка , дайте жокер каква е тази книжка, че се впечатлих, моля!

# 16
  • Мнения: 4 629
Няма да казвам какво би им отговорил моят син на 3 години, защото не смея и да предположа. Детето имаше много специален поглед върху света.

Недей да казваш, нека остане за въображението на талантливите  Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 11 711
Едно мъничко уточнение.Детето трябва да е навърши три години през тази календарна година.
Официално винаги е било така,но знам и за неофициални случаи...
А книжките с тестовете могат да бъдат от полза на детето,стига родителя да има време да се занимава с него.

# 18
  • Мнения: 503
Да внеса едно леко уточнение. Стандартизираните тестове и книжките със задачки- закачки са различни неща. Първите дават точна оценка на психическото, емоционално, умствено и т.н. развитие, и се правят само от специалисти. Вторите са любимите на децата ни занимателни книжки, които допринасят за развитието на някои качества, но не служат за оценка. На родителите на...талантливи деца искам да кажа, че тестовете, които биха предложили на децата им отразяват моментното състояние и не са критерий за кой знае какво. В смисъл, че ако детето се справи блестящо, не на всяка цена е гений и обратното, ако се провали, не непременно е глупаво. Успех!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Isa, Маймунка хапва шунка , дайте жокер каква е тази книжка, че се впечатлих, моля!
"Какво знае детето" 1 и 2 на Надя Симеонова, може да се купи от Славейков.

galll, предполагам, че специалист знае как да разчете резултатите от тестовете, но самите тестове са въпроси или задачки, които доста приличат на тези в забавните книжки. Аз изобщо не съм специалист, нито претендирам, че детето ми е специално, нито дори е ходила на изпита. Баба й от интерес купи книжките и проверихме, доколко малката отговаря правилно на въпросите.

Isa, и дъщеря ми доста време ми подвикваше "дай ми задачкииии", та дори сама рисувах подобни и й разпечатвах.  Crazy

# 20
  • Мнения: 7 640
Става въпрос за детската градина към лицея, това е държавна детска градина, влиза се с изпит - тестове, които не са трудни, въпросът е повече до тренинг - финна моторика, наблюдателност, например да открие два еднакви предмета в една редичка и т.н. Приемат 40 деца, на възраст от 3 до 4 години. Кандидатствахме там, защото по общия ред, т.е. по интернет в кварталните детски градини - 4 на брой, не успяхме да се класираме. Така решихме поне да пробваме, където е с изпит, а не се разчита на това, колко бърз ти е интернетът...

класирането не е ли на 31 май за "нормалните градини" newsm78

# 21
  • Мнения: 157
Ходихме на изпит, пък ще видим.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 840
Детската градина е за ... талантливи деца и трябва да се отсеят по някакъв начин, затова има тест.

О, да!
Известно е, че и училището е за такива. Както си му е редът, чедата на родната номенклатура са супер талантливи. Всичките. Те нямат нужда от тестове. Останалите деца ги подлагат на някакви, за да си допълнят бройката, че понякога родените таланти не достигат.

Мили майки, предлагали са ми неколкократно да си запиша детето в тая градина. Никой не ми е говорил за тестове. Само за пари се говореше Mr. Green
Уверявам ви, че синът ми на този етап от живота си изобщо не е разкрил талантите си, ако въобще има такива, но това по никакъв начин няма да бъде проблем да го запиша във въпросното училище. Детската градина я пропуснах. Условията в тази, в която ходи сега, напълно ме удовлетворяват. А училището бих избрала единствено и само заради строгия режим на достъп, а не защото в пределите му ще избуи някой неподозиран талант на отрочето ми или пък ще достигне незнайни висоти в образованието си само под вещото ръководство на незаменимите им кадри.

Така че, ако някое дете не го приемат, изобщо не се стресирайте, нито си го слагайте на сърце. Талантите не се разкриват с тестове - не и на тази възраст, не и на това място.

# 23
  • Мнения: 1 544
Доста отдавна никой не е писал в темата ,но чак сега попаднах на нея и реших да кажа няколко думи.
Аз съм завършила тази детска градина ,приели са ме съвсем случайно. Майка ми в последствие стана приятелка с една от учителките ми  и тя и беше казала ,че единствените влезнали в тази група без връзки сме аз и едно момиченце което помня ,че се казваше Елена  Grinning т.е. запълнили сме бройката от връзкари. В моята група бяха дъщерята на йорданка Христова, дъщерята на Христо Проданов ,сина на Богдана Карадочева и т.н.
В итерес на истината в градината за онова време беше просто уникално  Grinning токлова силно са ме впечатлявали разни неща ,че имам страшно много  спомени от тези 3 години.
Когато дъщеря ми стана на 3 год. реших да я заведа ей така да опитаме /всъшност майка ми държеше повече ,а на мен не ми пречеше/
Отидохме и това което ме шокира беше ,че просто всичко беше същото  Shocked минали са 23 години ,а аз видях килимите, столчетата, пердетата, една ужасно грозна комунистическа картина на една от стените, гардеробчетата.... всичко си беше старото /е стана ми готино де върнах се назад във времето .... Heart Eyes/  но релната мизерия която се беше заформила с течение на времето малко ме разочарова.
Мъжа ми работи във фирма за мебели та преди няколко месеца правиха нови гардеробчета за градината  Mr. Green та поне това разбрах ,че са сменили  Grinning
Дъщеря ми естествено не я приеха ,което за мен беше без значение ,но поне видях за какво става въпрос старата традиция -пари и връзки си продължава да действа с пълна сила  Rolling Eyes Сина ми няма да го водя там със сигурност  Grinning

# 24
  • Мнения: 157
Има ли приети?

# 25
  • Мнения: 157
Ако сте приети пишете, ще бъде хубаво да се запознаем!

# 26
  • Мнения: 7 716
Детето  ми завърши НУКК - Горна баня. Приеха го с изпит, за два сладоледа. Wink. Обикновени хора сме, пари никой не ми е искал за нищо. Детето се чувстваше перфектно, общата култура, която получи е впечатляваща, но основното предимство е чистият  въздух. Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 5 190
Детето ми влезе само при приятните изпитващи и излезе щастливо. Аз бях много доволна от участието ни в изпита от детето си
Всички ми се смяха, що за изпит е ако те попълват отговорите?! Що за обективност е да няма родител наблюдаващ?!

Отидохме след като излязоха резултатите да разгледаме тестовете. Аз наистина се вълнувах какво е направило детето, защото ми разказа подробно много от упражненията и какво е отговорило. Докато чакахме ок 1-2 часа се наслушах на баби, дядовци и майки на гениални деца. Без кавички гениални. На космически години пред моето и пред познатите ми деца. Но бяха след чертата...
А тестът на моето дете ме изненада. Не съответстваше на разказа му, нито на моите наблюдения при решаването на задачките от подготвителната тетрадка.

И тогава се радвах, че не го приеха, и сега се радвам!
Потвърждавам, че там става въпрос за много пари, деца на талантливи политици и творци, всичките родени гениални...
Базата е абс соц, както е писало едно момиче.
Медиц сестра е най-непреглъщаемото нещо там. Нямали досега деца с алергии, нямало начин детето ми да не яде месо (то е вегетарианец), никакъв компромис не може, ако не яде според тяхното меню, ще го увредя и ще страда от недоимък.

В лавката им имаше САМО  зрънчовци, чипсове и вафли, не можахме да си купим нищо освен билков чай. Но чухме една баба направи коментар -Ей, това е 50 ст другаде, тука е над 1 лев! (това не знам дали е вярно). Всички деца се тъпчеха с пакетирани "храни" като обезумели, явно храната не е достатъчно питателна все пак...

Охраната много ми хареса, но от друга страна дворът е необозримо огромен и смесен за градината и училището... Няколко дечица бяха минали зад сградата и никой не ги търсеше. Завряха се в едни храсти, точно до оградата... За мен беше немислимо да си оставя по този начин 3 годишното дете там.

Успех на тези, които искат да бъде детето им там! Надявам се да има наистина някой ден смисъла, заложен в името си, тази градина.

Общи условия

Активация на акаунт