СВАТБА В ЧУЖБИНА

  • 13 117
  • 90
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492

mcdirock, леле тази църква изглежда много зле  Cry, аз знам че нямат икони, ама то съвсем не изглежда добре Confused



Не е зле,гарантирам ти. Влизала съм вътре и е хубава.Освен това те уверявам ,4е пове4ето католи4ески църкви са много красиви и внуШителни.Няма икони ,но има стенописи,статуи,мозаики,стъклописи  Peace

# 16
  • Мнения: 5 710
Всъщност, нямаше българи на нашата сватба, за съжаление. Но пък имаше от онези наивини  и поетични италиански индивиди, за които точно тази двойка (младоженците) е най-красивата в света, сипят комплименти на поразия и дори опитват да направят снимка със старо лентово фотоапаратче под носа ти, докато съчиняват 2-3 рими за любовта. Ех, сватби! Ех, любов и младост! Laughing

# 17
  • Мнения: 1 550
Милен@ мерси мила за пожеланията, ама вие много сте бързи леле аз ще изперкам а имам време все пак  Grinning
Jalana, ние с половинката сме винаги така- бързи и ефикасни и не се ослушваме за важните неща Mr. Green
Най- интересното е, че за малкото време, което имахме да организираме сватбата, всичко мина по вода. Но то май винаги така се получава- колкото повече се стараеш, толкова шансът нещо да се провали е по- голям. По този повод се сещам за втората сватба на Шарлот от "Sex and the city". Нали тогава доста непредвидими неща се случиха и Шарлот беше на ръба на нервна криза. Кери тогава я успокой:"колкото по- лоша е сватбата, толкова по- щастлив ще е семейния живот." Laughing
Разбира се, сватбата е специален ден и всички искаме да мине безупречно.
Ако си с настройката, че всичко ще мине безинцедентно и че ще се наслаждаваш изцяло на този ден, то така и ще бъде:hug:

# 18
  • Мнения: 1 909
Jalana, за какви късметчета говориш, че ние хвърляме, а тук ги давали на гостите? За дражетата ли?  newsm78



# 19
  • Мнения: 2 257
Имах сватба мечта - на мечтания залез на брега на океана, с мечтаната рокля, че и с мечтания мъж. Laughing Беше малка, но много весела и красива сватба. Купонът беше пак на брега на океана, около един водопад и тики хът, с вода навсякъде около нас. Бяхме весели, не се тревожех за нищо, имам чуден спомен. Организирах си всичко сама, защото само на себе си имах доверие да станат нещата така, както ги исках. Разбира се, понеже беше на остров, имахме проблем с идването навреме на кейтъринга, на DJ-я, на фотографа и на кой ли още не Mr. Green (защото връзката на острова с другата земя беше един мост с много трафик), но все пак, с леко, царствено закъснение, се появих в цялата си прелест накрая. Когато ни ожениха, от околните хотели се понесоха аплодсменти - всички туристи се оказа, че са наблюдавали и ни поздравиха с аплодисменти. Снимки по залез, вино, целувки, танци- манци, всичко беше супер. Една от близките ми се беше погрижила за парти фейвъритс, аз нямах грижа за това. Иначе, намерих всичко, което търсех, че и повече, що се отнася до организацията.
Ние целенасочено искахме малка и лека сватба, без църква. Иначе сватбите в Щатите, според мен, са изключително сложна и побъркваща история. Но са красиви, харесват ми.

# 20
  • Мнения: 3 521
Леле и аз като не разбирам френски, ще има да въртя очи  Rolling Eyes Ама как така семпла церемония  Cryискам, искам като по филмите пък  bowuu

Спокойно, само гражданската е семпла. Църковните венчавки са доста по-богати - е ли пък като ги организират свекърви Laughing

От българските традиции имахме само подаръчета и малките бонбониери-късметчета, с които ни "замеряха", когато излизахме...

Мента, игри имаше 2 типа - от гостите за нас и от нас за гостите. Гостите ни бяха подготвили сватбен албум, семеен вестник, няколко поеми, едно пеене "а капела"(така ли се казваше?), което завърши с поклон до земята с гръб към нас и блеснаха 15 дупета с рози на тях Embarassed , декорация на къщата ни с гумени мечета, пълен клозет с балони, замразен ключ от спалнята в една халба с вода във фризера и няколко десетки будилника, които започнаха да звънят в незнаен среднощен час един след друг...ваната и мивките бяха пълни с пръст, палми и други треви - красиво, но супер непрактично, ако ти се налага точно в този момент да ползваш водата... От нас имаше няколко танца по двойки(младеж с младеж танцуваха полка, девойките една детска песничка), за да получат "правото" да се борят за букета и жартиера. Имахме и една весела томбола с двузначни подаръци, определени от думи с двойно значение на немски(комплект за първа помощ>роло тоал. хартия и детско гърне, уред за зимен спорт - разбивачка за белтъци на сняг, вечеря за двама - суха супа 2 порции, мечтано пътуване - хапче за сън и т.н.), карахме ги да рисуват една картина от серията "Love ist..."...и така. Crazy

# 21
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Милен@, благодаря за пожеланията!

jalana, на теб също благодаря! Покрай твоята тема ще науча какви са сватбите по света, ако ме поканят, няма начин да ме сварят неподготвена Joy
Бонбоните, за които споменаваш, у нас ги хвърлят на 13я рожден ден върху децата - ако включим такова нещо, ще си помислят, че сме се вдетинили  Grinning (което не е далеч от истината  Blush)

Сетих се за един международен съвет - аз събирам всякаква информация в една папка (в РС-то) - телефони на заведения, фотографи; интересни статии за организацията на събитието; препоръки от приятели - всичко, което може да бъде релевантно; и по план отбелязвам с V какво съм свършила, какво ми остава. Предполагам, че повечето булки го правят, но е особено полезно, когато организираш нестандартна сватба (в чужбина, или както е в моя случай - в две страни) Simple Smile

@surfline, хич не звучи просто за изпълнение ooooh! Аз бях на едно събитие с бинго, направено със снимки - не беше лоша идеята, но не се водеше добре и стана скучновато. Мисълта ми е, че който го прави, трябва да има чувство за хумор и умения за публична изява  Grinning

# 22
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Мистик,
аз дори не съм разбрала, че си се омъжила ooooh! Честито! Разгледах ти снимките и някои са като сцена от някой английски роман от 19век ( като видя съпругът ти и ми напомня на Дикенсов герой) . Кой може да се похвали с такава снимка например?
http://good-times.webshots.com/photo/2511103810089315803uQBzJa

# 23
  • Мнения: 846
Много са ми интересни вашите писания, благодаря на всички, които се включват  Hug Heart Eyes
Милен@ много ме разсмя това за сериала, ами дано ако моята сватба стане хубава и живота след това да е хубав  Laughing

Chumbi, точно за тези дражета говоря, само се притеснявам, че ако почнем да замеряме гостите ще ни помислят за луди както казва Мента Laughing Ох не знам харесала съм едни малки бонбониерки, които приличат на нашите дражета: www.fiorlux.com

Обаче не знам дали са подходящи да се използват като подаръчета  newsm78, така ще съчетая две в едно. Момичета приемам идеи и предложения   Mr. Green

Джи, почти се разплаках докато четях, точно за такава сватба и аз си мечтаех. На брега на морето  Crazy, още повече, че сме на 5 мин. от него, обаче миличкото каза, че при тях не са позволени външни сватби  Sad, а такъв сюжет бях запланувала със шатра  ехх размечтах се Crazy

Някоя друга българска традиция, която спазихте или пък по специфичен тамошен обичай? очаквам да споделите подплътено със снимков материал  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 1 194
Жалана, аз не съм се женила тук (нито пък някъде другаде) Wink, но си спомням, че една приятелка за да се ожени тук в католическа църква трябваше да се покръсти. Проучи въпроса.
Иначе схващанията им за организация на сватби са много различни като слушам моите познати.
И в църквата-всички жени с шапки! Без майтап
Леки подготовки

# 25
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Имах сватба мечта - на мечтания залез на брега на океана, с мечтаната рокля, че и с мечтания мъж. Laughing Беше малка, но много весела и красива сватба. Купонът беше пак на брега на океана, около един водопад и тики хът, с вода навсякъде около нас. Бяхме весели, не се тревожех за нищо, имам чуден спомен. Организирах си всичко сама, защото само на себе си имах доверие да станат нещата така, както ги исках. Разбира се, понеже беше на остров, имахме проблем с идването навреме на кейтъринга, на DJ-я, на фотографа и на кой ли още не Mr. Green (защото връзката на острова с другата земя беше един мост с много трафик), но все пак, с леко, царствено закъснение, се появих в цялата си прелест накрая. Когато ни ожениха, от околните хотели се понесоха аплодсменти - всички туристи се оказа, че са наблюдавали и ни поздравиха с аплодисменти. Снимки по залез, вино, целувки, танци- манци, всичко беше супер. Една от близките ми се беше погрижила за парти фейвъритс, аз нямах грижа за това. Иначе, намерих всичко, което търсех, че и повече, що се отнася до организацията.
Ние целенасочено искахме малка и лека сватба, без църква. Иначе сватбите в Щатите, според мен, са изключително сложна и побъркваща история. Но са красиви, харесват ми.

Въх, Джи, аз рядко завиждам за сватба баШ, ама ти ме накара да го направя  Laughing

# 26
  • Мнения: 3 371
Имах сватба мечта - ...

Джи, направо ти завидях  Grinning.
Мистик, прекрасна булка си била Heart Eyes . Много любов и щастие да ви свързва.  Grinning

Моята холандска сватба беше съвсем скромна/тук принципно са скромни сватбите или поне тези на които съм била/, зълва ми беше организирала ресторант, иначе съм сключвала брак само в общината. Тъй като имам и предишен брак в Бг, сватбата ми там беше по български пищна, с всички салтанати.

Много радостни събития на всички бракуващи се  Grinning.

# 27
  • Мнения: 2 907
Мистик,
аз дори не съм разбрала, че си се омъжила ooooh! Честито! Разгледах ти снимките и някои са като сцена от някой английски роман от 19век ( като видя съпругът ти и ми напомня на Дикенсов герой) . Кой може да се похвали с такава снимка например?
http://good-times.webshots.com/photo/2511103810089315803uQBzJa

О, ожених се на 16 февруари тази година и Сърфлайн ми спаси сватбата  Laughing То ако не беше тя, аз щях да полудея сигурно. А и Сърфи страшно много ми помогна - от кожуха до игрите. Че и сватбената книга пое тя. И през цялото време ми даваше кураж, понеже имах един козметичен проблем.

Жалана, ето ти няколко сайта, можеш да хвърлиш едно око.

За дражетата:

www.medicis.fr
www.dragees-martial.com ( моите бяха такива )

Локейшън:

www.abcsalles.com

Организация на сватба и всичко за нея:

www.le-site-du-mariage.com
www.le-mariage.com
http://svatba.start.bg/#b_3595 (na bg. )
http://www.svatbata.bg/ (na bg. )

Успех!

# 28
  • Мнения: 1 909
Jalana, така се размечтах като те чета... мога много да разказвам за моята сватба тук, толкова беше хубаво, че все ми се иска да си я преговоря Laughing

А за дражетата - ще е жалко да ги хвърляте по гостите, наистина,  след церемонията в кметството по-скоро гостите са тези, които хвърлят по младоженците ориз и розови листенца (може и книжни, продават се, във формата на сърца също Grinning), а пък и тук се предлагат толкова различни видове бонбониерки с дражета, че може свят да ти се завие - трябва само да избереш темата на сватбата и според нея подходящи бонбониерки, които се раздават на гостите за спомен - на тях е написана датата на сватбата и името на младоженците. Могат да се направят и саморъчно, разбира се. Сега ако се женех, сигурно щях да включа някакъв български елемент в дражетата, че да си спомнят гостите.

Ходила съм на сватби и в църква - много е тържествено, наистина (не знам защо винаги ги свързвам със сватбата в онзи пародийно-мафиотски филм "За честта на фамилия Прици"  Mr. Green), но сериозно, всички са облечени красиво, а децата са в бяло като ангелчета.

# 29
  • Мнения: 846
Mystic, мерси за сайтовете, ти ще ме накараш френски да проговоря по-скоро  Laughing
Мистик, ама трябва ли да има някакви игри? това за първи път го чувам.  newsm78

Момичета за дражетата, нали това http://www.manisto.com/fullsizeimage.php?fld_prod_ID=162 имате предвид? На сватбите съм ги виждала те са с паричка отдолу, (най-често 1 ст.), бонбонче, жито и обвити в тюл.
Кумата ги хвърля след граждатския ритуал. След църковния на поднос има жито, бонбони и стотинки, които се хвърлят след ритуала от кумата. Те не са украсени, а са на поднос. Ще падне едно замеряне Simple Smile)

Chumbi, на среща съм да разкажеш в големи подробности за твоята сватба не се измъквай.  Heart Eyes
 Дражетата, ако са опаковани, те нали се мята за късмет и който хване, само не знам дали ще разберат идеята  Rolling Eyes
Обаче това за ориза и листенцата е много добра идея  Hug

Да ви се похваля ще си имам малки шаферчета  bowuu, децата на сестрата на милото отсега са си накупували роклетата  Laughing
Милото разправя, няма мърдане сега, децата са купили рокли и край не приемам отказ.

Защото официалното предложение за брак ще е следващият месец с пръстен и всичко останало, но вече приготовленията за сватбата вървят  Laughing

Кажете за ритуалите - пита разделяхте ли над главите си, на идея си нямам какво да включа  Thinking

Последна редакция: ср, 14 май 2008, 13:09 от jalana

Общи условия

Активация на акаунт