Бебешка близнашка тема VII

  • 17 135
  • 279
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 165
Чета тук, че майките дават малко плодово, а аз им давам по цяло бурканче от 190 г. И много го обичат.  smile3521


И ние сме така, хапват и искат още.
Вчера Мишо не спря да говори. Първо каза тата, после почна да нарежда баба, и кака. Аз що си мислех, че първо ще каже мама      smile3511

Лорейн, браво на Ани, дано така се задържи  newsm10.
Узи, хайде, идвай с нас, ти в Младост ли беше  newsm44

Какво мислите по въпроса за детската кухня? Нашето педи каза на 8 да ги записвам, щом всичко хапват, а аз мисля и да почна да им готвя и супички към обедното хранене по 30-40гр. Въобще май съм майка-терминатор в храненето.  Rolling Eyes


Гоца, честита ви месечинка, здрави и щастливи.  smile3525

# 16
  • София
  • Мнения: 1 711
Въобще май съм майка-терминатор в храненето.  Rolling Eyes
Каси и не само в храненето  smile3503

Узи, тази нощ и ние будувахме, явно е имало нещо... Данисе събуди към 5 и до 5:30 се опитвах да го приспя, ама на него му се играеше. Тамън си заспа в леглото и нещо се размрънка, взех го при мен в леглото, яде, заспа и след 2 минути пак се размрънка... май е от втория зъб дето се мъчи да пробие. Най-накрая заспа в 6:30...  smile3511

# 17
  • Мнения: 1 165
Въобще май съм майка-терминатор в храненето.  Rolling Eyes
Каси и не само в храненето  smile3503


 newsm78 Толкова ли съм лоша?  smile3506 

# 18
  • София
  • Мнения: 1 711
Въобще май съм майка-терминатор в храненето.  Rolling Eyes
Каси и не само в храненето  smile3503


 newsm78 Толкова ли съм лоша?  smile3506 

Хихи, не бре Simple Smile точно обратното имах предвид  Hug

# 19
  • Мнения: 1 165
Аз що си мислех, че терминаторите са лоши  Laughing Laughing.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 844
Привет и от нас!
Ние явно сме най-изостанали със захранването  Rolling Eyes

Деси, а по колко АМ им даваш при този режим?

plampetq, ако искаш да кърмиш не се отчайвай, слагай ги преди всяко хранене на гърдата, моите засукаха 2-3 дни след като навършиха 2 месеца

Гоца, честита ви месечинка   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 336
Включвам се в темата, за да съобщя за една нова мама на близнаци - 2 момчета, родени днес в 14.05 и 14.10 в Перник от мама Мила. Тя чете редовно ,но доколкото знам още се притеснява да се включи. Бебоците са големички - 2750, 50 см и 2450, 49 см, но са в кувьози все още ,защото са се родили 1 месец преди термина. Раждането е било нормално.

Да са живи и здрави бебоците ти, Мила, и вече е крайно време да се включиш активно в близнашкия форум, когато намериш време  bouquet Със сигурност ще имаш нужда от морална подкрепа, всички тук могат да ти я дадат  bouquet И не чети само плашещите постинги в темите, сега ще имаш нужда от повече положително мислене  bouquet

Бързо възстановяване и скорошно изписване  bouquet

# 22
  • Мнения: 431
Привет и от нашта банда Hug
Нели, много ми хареса пейзажа, поздравления  bouquet
Виждам, че обсъждате храненето, ето ние как папаме:
6:30 - 150, 180АМ
10:00 - 150АМ
13:30 - 200, 250гр.зеленчуково(редувам с пилешко, пуешко(само то е готово в бурканче),
             сега започнахме и по малко телешко, жълтък и сиренце)
17:00 - каша + пресни плодове 250гр.
20:30 - 180АМ с по една бисквитка (не винаги се изяжда)
Между храненията давам водичка по колкото искат. От следващия месец мисля да им дам и попарка с АМ.

Каси, ти не знаеш ли че има и добри терминатори?? Grinning


Честити бебоци на мама Мила! Да са йживи и здрави и много послушни!

Гоца, честита ви месечинка  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 1 711
Честито н а мама Мила! Да са й живи и здрави момчетата!   bouquet
Чакаме я да се престраши да пише Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 165
Честити рожби на мама Мила. Да са здрави и много щастливи цялото семейство. Очакваме я сред нас скоро, скоро  Grinning.

Мече, и ние сме горе-долу с вашия режим, само дето не ядем каши.  Wink
Кажете тези бисквитки как ги давате, всмисъл с млякото ли, защото аз пробвах от тези смлените на Плазмон без глутен и те запушваха биберона, дори 3 номер  newsm78.
Аз мисля попара от другата седмица със сухар, серене, кр. масло, и чай. Като второ ядене за деня.

Я, да питам по-големите мами, какво вечерят малките. Имам предвид тези, които хапват от кухня. Та значи някои казват че на обяд изяждат второто, следобед десерта и за вечеря супа. Струва ми се, че обяда няма да им стига  newsm78 , а пък супата ще ги засити ли за вечеря  newsm78.
Не може ли да си пият мляко вечер поне още една годинка Wink.

# 25
  • Мнения: 3 336
Каси, моите от самото начало си изяждаха и супата и второто на едно ядене, даже плюс по два сухара в супата на всеки. #Crazy На следобедната закуска десерта или пък плодово пюре или каша, а пък десерта може и за закуска на следващия ден. За вечеря в началото давах само кисело мляко, АМ или каша, след време започнах да давам по малко супа - зеленчукова с малко сухар и след това пак кисело мляко или АМ. И досега гледам вечер да ядат зеленчуково ядене плюс малко хлебче, салатка от домати или краставичка на ивички, предлагам и кисело мляко, но напоследък отказват и гледам да предложа мляко и млечни продукти през деня. По-нататък като решиш да въведеш вечер зеленчуковото ястие може да им правиш смлени белени домати с натрошено сирене и малко хлебче. Моите много обичаха Peace

# 26
  • Мнения: 431
Каси, тук няма Плазмон бисквитки, има бебешки на Heinz. Първо ги заливм с водичка за да се разтворят но ги давам с биберона с чертичките. За кашите, да ти кажа честноне ми се вярва че се пълнее от тях. Аз им давам всеки ден и не ми се струва да са напълнели от нея newsm78.

# 27
  • Мнения: 1 165
Мишленце, благодаря ти за полезната информация. И аз се чудех дали може сухар в супата на обяд. А кога въведе кис. мляко, че нали казват че АМ си е най-доброто.  newsm78
Каква беше закуската ви до навършване на 1 година?

Мече, абе нашето педи е твърдо против кашите точно с този мотив, но нали и те са полезни  Rolling Eyes-пшеничните, царевичните, това къде другаде да им го набавя. Айде ориз има в пюрето, ама другите?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 727
Ейй, тъкмо и аз щях да питам за киселото мляко Simple Smile Какво трябва да е - пълномаслено или нискомаслено? Интересува ме измежду тези в магазина кое се препоръчва, щото нямаме баби на село да подквасват.
Каси, няма начин да им дадеш супата без сухар вътре - тя е толкова рядка, че другото решение е да им я сипеш в шишето Simple Smile Иначе яко ще се олеете, докато се храните. Аз даже хляб им дробя - по половин филийка на двамата.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 414
Мерси момичета за поздравленията. Hug черпя кой с каквото поиска
Аз съм ги записала на кухня но не ни е излезнал номера,за сега си хапваме АМ и пюрета.Лично мое мнение че за обед от кухнята ще хапват малко супа и второ десертите няма и да ги давам,татко им ще се радва.Аз съм се хванала с една диета,тя сега се "харчи" покрай пролетта.Деси я кажи ти спазваш ли я?

Общи условия

Активация на акаунт