Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 2

  • 24 664
  • 306
  •   1
Отговори
# 75
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Ауууу, искам и аз! Praynig Може да ги качиш в някой сайт за обмен на файлове и да си го изтеглим. Само архитекта да няма нещо против Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 3 770
Какъв сайт за обмен на файлове? Не ми се иска да стават публично достояние!Качих визуализацията засега!  Grinning

# 77
  • Мнения: 315
запис!това ни чака - имаме само мястото, но още се чудим какво да го правим #Crazy
ще следя с интерес темата!

# 78
  • Варна
  • Мнения: 428
Диди69: Ако имаш Adobe Illustrator може да отвориш pdf през него и после save for web ще го запише като jpg. Айде дай да я видим тази къща  Mr. Green

# 79
  • Мнения: 3 770
Yee , сега ще пробвам !

# 80
  • Мнения: 3 770
Yee , половин ден се мъча с този илюстратор докато го намеря free , пък после и да го инсталирам и накрая не разпознава файла , за да го отвори!  Sad

# 81
  • Мнения: 3 770
Забравих да кажа - нашият льольо архитекта най-накрая е подал документите в общината за разрешителни!Май така беше?!  newsm78 И се очертава на 1 юни 1 копка!  Joy Joy Joy

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         Чудесна новина, Диди! Дай боже да мине в общината още на първо четене.
     Иначе и ние сме в групата на чакащите благоволението на архитекта да подаде документи в общината. Дано стане по- скоро, че цените на желязото нямат спиране.
     А някой от вас дали е предплащал предварително материали, с цел запазване цените им във времето?
         

# 83
  • Варна
  • Мнения: 428
Честито!
За pdf, става по принцип с илюстратор, но защо при теб не се получава, незнам...може би зависи от самия пдф как е генериран.. ако искаш ми го прати на мейл да пробвам?

# 84
  • Мнения: 3 770
alessina , кой е вашият архитект - не че ги знам!  Joy И виждам ,че и при вас той ще се занимава с бюрократщината - на каква цена ви работи? За желязото - вярно , много скочи.Мъжът ми искаше да го купи предварително , но го разубедиха - сега съжалява.С теб може да обменяме инфо за цени в Пловдив и наоколо. Вие къде ще строите?Може и да съм пропуснала , ако си споменала.

# 85
  • Мнения: 3 770
Хааа , аз нали не се отказвам лесно се разрових в този илюстратор - стана! Ама буквите и числата са някакви йероглифи,но не ми се занимава и без това го свалих само заради чертежите.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 580
         За съжаление не му знам фамилията. Embarassed Само знам, че се казва Димитър. Близък е снаш приятел и ни даде много хубава цена - 8 евро/м2, и е много в час с нещата.Мъжът ми контактува с него. Аз само одобрявах или отхвърлях предварителните проекти. Сега вече чакаме готовия план и количествените сметки. Иначе ще строим в Граф Игнатиево. Там имам един наследствен парцел. Вие къде ще строите? Каза, че и архито ви е известна личност в града?
         Ами със сигурност смятаме да предплащаме материали, но определено ще правим и предварителен договор. За тухлите смятаме да строим с Поротерм, тези австрийските от новия завод в Луковит. За сега най- ниска цена с доставката за 25сантиметровите дадоха АБО - 2.98лв.Желязо не сме решили от къде. Бетон с хубаво качество също не сме съвсем ориентирани от къде. Всички казват, че при тях е най- доброто, ама докато отсееш истината и полудяваш.
       

# 87
  • Мнения: 3 770
Да ти кажа не го знам колко е известен и нас ни заведоха при него.Има офис на бул.Руски и доста хотели е проектирал на Пампорово.То може би затова му беше трудно с къщата!?  Mr. Green Ще строим в Белащица.В старата тема бях сложила снимки на парцела.Фирма ли сте намерили или сами ще си го строите?Мъжът ми одеве спомена за някакви тухли ,но не ги запомних , като се върне ще го питам.Сега сме на тема сондажи.Любознателна ми даде два номера , но се оказа , че те работят само до 30 м. и то в равнината.И ние чакаме количествената сметка и като стане ще пиша за цената на кв.м.

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Смятаме сами да строим. Моята приятелка ще строят самостоятелна кооперация, само за тях, сестра и и майка и. Показа ми скоро оферти на различни стоителни фирми и цените бяха доста високи. Например при цена на желязото преди 2 месеца от 1.18, те и бяха дали цена 1.58. Също имаше несъответствия от рода на изкопни работи с багер и извозване с камион и същевременно извозване на изкопаната пръст с ръчни колички. Ей такива несъответствия.
    По колко квадрата  на етаж ви са къщите, момичета?

# 89
  • Мнения: 3 770
Наистина ще ви излезе по-евтино и щом имате време да се занимавате.Ние ще изберем фирмата по количествената сметка.Иначе нашата къща е доста големшка  Laughing - писах защо се получи така в някоя от предишните теми.Първият етаж е около 200 кв.м. заедно с една веранда от 35 кв.м. и гараж от 30кв.м.Другите са малко по-малки.А вашата как е?

Общи условия

Активация на акаунт