Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 2

  • 24 690
  • 306
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 580
      Малко по- малечка е. Laughing По 186 квадрата на етаж + изба под цялата къща.

# 91
  • София
  • Мнения: 4 398
Диди честито  Hug, ще чакаме снимки
Дай боже всеки му таз година първа копка  Peace

Ние плащаме по 10 Е само за проекта, и сега почваме сами да си вадим документите от общината. Къщата ни е 3 етажа около 130 кв. на етаж.

# 92
  • Мнения: 3 770
alessina така като гледам не е по-малка!  Simple Smile Може би първенството ще вземе този с по-голяма изба!  Joy Joy Joy Колко е вашата?
kimba77 , айде и от скоро хубави новини!   bouquet Мъжът ми му скръцна малко със зъби на нашия хубостник , иначе той пак се мъчеше да изклинчи!  Joy

# 93
  • Мнения: 998
Стискам палци за първоюнската копка Praynig

Нашата квадратура на къщата е 300 кв.м., заедно с гаражите. А за избата - много ли усложнява стоежа? АЗ много исках изба или мазе, обаче М ми каза, че било много сложно с вкопаването, изолацията и т.н. неща, от които не разбирам нищо. Много ще ми липсва обаче подобно помещение.
Освен това за квадратурата: май вече писах, че единият етаж е подпокривен. Обаче сега като пратихме снимчици на архитекта на американските къщички и казахме, че искаме подобна отвън къща, оказало се, че доста ще се намали квадратурата на стаите заради скосявания за покривчета. Мъжът ми се съгласил, без да ме пита. Аз се ядосах, но и не мога точно да си го представя, без да го видя. Така че най-много да рисува архитектчето после още планчета:)

# 94
  • Варна
  • Мнения: 428
Анитка: Що да се намалява квадратурата? Може да се намали кубатурата на стаите заради скосовете, но квадратурата??  newsm78
Иначе и ние на там отиваме - около 300м2, но с малка изба за котелно + склад. Сега сме на етап търсене на архитект.
Между другото, някой от Варна да ми препоръча архитект, който няма да ни мотае много и работи на разумни цени?

# 95
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 547
Анитка, не че е сложно мазето, ами е много скъпо Simple Smile Изкопа става много дълбок, кофража и бетона са много, освен хидроизолация се прави и дренаж, за да отвежда дъждовните и подпочвени води.
Мен вече направо ме е срам да си кажа колко ще ми е къщата Grinning Засега се очертава 160кв.м., мисля, че 200 щеше да ми е супер, но държа много на зеленината, а и като знам сега по колко време чистя 70кв. и че всички стоим най-вече  в кухнята, която няма и 9 квадрата... Simple Smile Ще си имаме около 20кв.м. барачка и още 60кв.м. навес, където ще се подвизава половинката. Много ми се искаше и мазе, но ще гледаме да се оправим и без него. В крайна сметка зимнината ми се свежда до някой и друг буркан домати , бидон със зеле и трушия, тъкмо и излишни буклуци няма да трупам. В миналото хората са си съхранявали в мазето част от реколтата, зимнината и виното и ракията, затова им е било толкова необходимо.

# 96
  • Мнения: 3 770
За избата знам , че не усложнява кой знае колко строежа , но е скъпа като начинание.Може би заради изкопните работи и кофража,бетона,арматурата.То и по принцип половина от цената на грубия строеж си е в железата и бетона.Нашата изба няма да казвам колко е , че ще се уплашите.Мъжът ми даже беше скочил на едни квадрати , добре че му казаха , че е луд.Мен не ме интересува това помещение , но той си държи на него.Надявам се до края на седмицата да излезнат разрешителните и да правим количествената сметка.

# 97
  • Мнения: 2 255
Здравейте девойки   bouquet вие вече за документи, изкопи и строежи говорите  #Crazy а ние още сме до под кривата круша  Sick с тез луди съседи  #Cussing out

Днес бяхме при адвокатката поредната и последната  Peace направи ми добро впечатление, оперена и в час  Hug само дето тарифата й е  #Shocked Но я наехме, не мога повече да се матая и да губим време  #Cussing out че всички цени растат без спирка до небето  #Crazy

# 98
  • Мнения: 3 770
Успех , ВЯРА !   bouquet Щом се и наема тази за разлика от другите , ще се прежалите с хонорара.Дано да има защо!  Peace Докато движите делото може да си правите проекта ,че и той ще отнеме време.Качих плановете при визуализацията - още не съм сменила паролата.Но буквите и цифрите са някакви йероглифи.

# 99
  • София
  • Мнения: 4 398
Успех , ВЯРА !   bouquet Щом се и наема тази за разлика от другите , ще се прежалите с хонорара.Дано да има защо!  Peace Докато движите делото може да си правите проекта ,че и той ще отнеме време.

Вяра и от мен УСПЕХ  Hug

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 580
        Успех и от мен, Вяра!   bouquetДано разправиите свършат скоро. Тази седмица ние ще правим геодезическо заснемане, трасировъчен план и вертикално планиране и много се надявам съседите ни от запад да не са навлезли в наша територия, че и те са като съседката на Вяра.

# 101
  • Мнения: 2 255
Благодаря ви момичета   bouquet
Девойката ме настрои оптимистично сутринта  Peace и сега започвам да притискам г-н Архитекта  Joy

# 102
  • Мнения: 3 770
alessina , цената на тухлите която ми написа за какво количество е?

# 103
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , значи ще очакваме скоро чертежите!  Grinning

# 104
  • Мнения: 2 255
ВЯРА , значи ще очакваме скоро чертежите!  Grinning
Диди, на чертеж и план къщурката ти много ми харесва  Hug, като изключим "кръгчето" разпределението доста пасва на моето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт