На финала сме на ПЕТИ клас, тестове решаваме в този час - 2

  • 26 617
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 731
Момичета ,знаете ли как ще се оценяват матурите?
Моята щерка има 4 грешки.Дали се е справила? newsm78

# 46
  • Мнения: 6 703
dioni, специално за математиката нещо не е наред при вас. В училището на сина ми са взели всичко, което има в теста по математика, а бяха от най-активните стачници. И определено не са взимали по 20 стар. последната седмица.
Бих се поинтересувала защо е така....... при вас, макар че......
Относно БЕЛ не съм сигурна за спрежението, но той е отговорил по метода на изключването.
Важното е децата да са спокойни.

tonnny_bg ,  разбира се че се е справила щерка ти. Със сигурност няма да повтаря класа. Не се втелявайте толкова с тези матури, поредното чудо за три дни.

# 47
  • Мнения: 2 270
Мили мами,как са вашите хлапета,моята дъщеря вече трети ден е под страхотно напрежение в училище.да не говорим ,че като се прибере не иска нищо да яде и само гледа да си легне ,нещо което не е нормално за моето хлапе,което не спира на едно място.Непрекъснато и казвам да не се тревожи и че не е толково важно колко ще има на тестовете,но......
Уморена и напрегната е .Вчера след теста по математика ,по англииски правили контролно(писменно изпитване)и тя съвсем се сдухала.Инъче е отличничка и нямам никакви проблеми с нея.Много съм против всичко това!!!!!!!Направо побъркаха децата с тези матури!!!!!
Защо така newsm78.Според мен нещо друго я тревожи.Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури.Йоана даже не ми е споменавала.
Поразпитай я -явно проблема е друг
dioni-най малкото общо кратно се взе още ноември месец.Според мен учителите ви са........нещо не в час

# 48
  • Мнения: 515
Не я тревожи нищо ,на тестовете се справя блестящо просто има нужда от почивка.Учителите ги тормозят много ,не се съобразяват със ситуацията и правят и други контролни в деня на матурите .За тестовете казва ,че са елементарни и не си го слага много -много.Но притеснението си личи,умората също.

# 49
  • Paris
  • Мнения: 1 727
dioni  Shocked На твое място сериозно бих се заинтересувала какво въобще правят тези учители?! Всичко това трябва отдавна да са го взели като материал, само проценти още не са взели.

# 50
  • Мнения: 172

Цитат
Тестовете наистина са елементарни и ,ако едно дете си е учило системно през годината-не могат да го затруднят.Аз от вас научих за тези матури

Аз мисля, че теста по математика не беше толкова елементарен. Децата трябваше да решат 25 задачи за 45 мин. По 1,8 минута за задача - да прочетат, усмислят и решат. Не беше правилно тестовете да са в 6 последователни учебни дни. Дори студентите по време на сесия имат по няколко дни между отделните изпити.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 493
dioni  Shocked На твое място сериозно бих се заинтересувала какво въобще правят тези учители?! Всичко това трябва отдавна да са го взели като материал, само проценти още не са взели.
Мислиш ли че несъм се поитересувала - "успокоиха ни", че децата щяли да вземат целия необходим материал до края на годината , а те всъщност препускат по материала - не сама че не го разбират децата но и не го затвърждават.
Примар - по история - за 45 мин - се взимат три урака от учебника и то в един план записани в тетрадката - това е  Shocked

# 52
  • Мнения: 1 731
Момичета,дали ги има вече изнесени отговорите по история? newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 18 043
И аз смятам, че тестовете дотук не са чак пък толкова елементарни.Дори и дете, съвестно учило през цялата учебна година, има нужда от поне повърхностен преговор на материала, особенно по разказвателните предмети.Да приемем, че по математика, български и английски нещата са повече свързани с прилагането на дадени познания, а не със сухото запаметяване на дати и факти.Провеждането на тестовете в последователни учебни дни обаче не позволява направата на такъв преговор.Още повече, че поне в нашето училище изобщо не се съобразяват с провеждането на тези изпити и натоварват децата допълнително както с домашни по останалите предмети така и с правенето на тестове върху текущия материал.

# 54
  • Мнения: 515
http://www.minedu.government.bg/opencms/export/sites/mon/documen … ria_test-2008.pdf
Това е линка на теста по история и цивилизация,още няма отговори те.

# 55
  • Мнения: 2 082
в понеделник освен матурата ще имаме класна по литература.мисля,че можеха да поизчакат малко...

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Вече има отговори в сайта на МОН. Копирам ги:
Въпрос

Верен
отговор
1. б
2. а
3. а
4. в
5. в
6. б
7. в
8. б
9. а
10. а
11. б
12. б
13. а
14. а
15. в
16. б
17. б
18. в
19. б
20. б
21. в
22. а
23. б
24. в
25. а

Моят син няма нито една грешка  Wink Аз се затрудних малко, но скоро не съм преговаряла  Wink

# 57
  • Мнения: 11 607
Вчера и днес - ни една грешка от синковеца.

Ще споделя нещо и ще се радвам да чуя вашето мнение......

Тестовете, по общо мнение, са лесни. Не са трудни. И въобще не са тестове или матури. А е външно оценяване на учителите. До сега на всички тестове, при сина ми е имало подсказвания както между децата, така и от квесторите. И така ще бъде до вторник. Питам аз - при това положение у децата не се ли създава една фалшива представа за тестовете въобще? Не стигат ли до извода,че и на другите тестове ще има подсказвания, преписвания, ще е лесно и пр. И това вместо да мобилизира учениците, напротив - ще ги разконцентрира. И когато се сблъскат с истински тестове напр. в 7кл. - ще има ревове - трудни са, искат много от нас и т.н.,и т.н.

Та има ли полза от тестовете сега, от формата и от начина на провеждане.

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
Да се разпиша и аз  Wink
В у-щето на синчето паралелките А и Б са със засилено изучаване на математика и БЕЛ, останалите - без профил. В първите две децата са подбрани с конкурс миналата година. При тях не са допускали подсказване нито от квесторите нито по между тях. В останалите паралелки /понеже познавам деца от тях/ се е подсказвало и то много. Питам се, защо и кому е нужно? Изобщо смятам, че това външно оценяване е опорочено. Не може да се разчита на резултатите от тези тестове.

# 59
  • Мнения: 6 703
В училището на сина ми им събират мобилните телефони. Класовете са разделени и смесени, така че в стаята има деца от различни класове, предполагам за да не се познават кой колко знае. Квесторите са непознати за децата.
И на мен не ми е ясно какво точно ще се види при различните училища.

Общи условия

Активация на акаунт