Австрия - много футбол, топло време и разни други неща :lol: - 16

  • 17 757
  • 284
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 112
Добър ве4ер!

Рекох да си изпия ве4ерния 4ай   food010и да попро4ета нещи4ко тук,ABER  уви.Ядосах се за резултата на ма4а между Австрия и Кроация,не 4е съм  горещ фен,но ми стана криво...

Сю,4акаме репортаж от мястото на събитието .Как се справя6 с новата работа?

Мондфазе,то4но пред Месе-център Виена има много хубав ,не толкова голям вассер парк с дървета,дебели сянки и маси4ки за мамите..Препоръ4ам го горещо,но трябва да се постопли времето.

На пътуващите -хубаво време и TOI TOI TOI.

Ние също излизаме от Виена за няколко дни.Бях го планирала като си мислех,4е ще е много напрегнато покрай футбола,но сега ми се вижда доста спокойно.

Една хубава седмица  желая на вси4ки  mrstraetz

# 256
  • Мнения: 4 399
Сара, още има време да става напечено. Мисля че като започнат да играят във Виена ще се свърши със спокойствието.

Така и не разбрах защо докато австрийците играха, бяхме под непрестанното наблюдение на един хеликоптер. Вас наблюдаваха ли ви отгоре?

# 257
  • Мнения: 957
 Vjara, вероятно защото не сте австрийци  Mr. Green Тhe big bgrother is watching you!!!

Пък ние направихме една разходка днес в центъра. Мислех, че Даниел ще се изплаши от тълпите и от шумотевицата, но на него май му хареса и поне забрави да мрънка, че даже едно цяло пюре омете( за последната седмица направо рекордно количество)  и успяхме да изпием по едно кафе с баща му. Хърватите са мирни хора и освен, че правеха оборот на кръчмите и магазините ( отворени в неделя  Shocked) свиреха и се движеха на групички нямаше никакви недисциплинирани прояви. Дори ги намирам много по-симпатични от австрийците.
Най се зарадвах, че турция падна от португалия и нямаше изяви в квартала ( 14.бецирк) слава богу.
Между другото България ще играе ли?

# 258
  • Мнения: 619
Не, България отпадна.
Ако сте забелязали, спокойствието по улиците вече изчезна - да не говорим и за транспорта...А в тези навалици има опасност и да загубим децата си (тези, които не са в колички) Wink
Иначе вълнението е голямо, само дето хърватите съвсем не са толкова мирни и тихи - днес не видях никой австриец да вика, докато тълпите от хървати бяха огромни и страшни   Laughing

# 259
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Елфльо, ти прекали, маце!   hahaha hahaha hahaha Ква България на Европейско?  Mr. Green Не знам какво трябва да се случи, за да се повтори подвигът от Щатите. Не че не се написа вече, че и тогава е било платена далаверата, ма поне имаше купон по улиците на София и никой никого не псуваше  Joy Joy Joy
Всъщност днешният мач с Австрия къде се игра, знае ли някой? И мен ме е яд като Сара за резултата. Ма това не толкова заради австрийците, а просто хърватите са ми адски противни откакто ни драха на квалификациите и треньорът им прави разни изказвания.
Вяра, на Филип пък много му хареса въртолета и все се радваше, когато минаваше над нас. Така успях да положа малко градински труд, че иначе мисията е невъзможна - ако не се разхождаме с количката, трябва да се гушим навънка. Ако мачът е бил във Виена, вертолетът е бил най-вероятно на ОРФ. Те даваха картина от "птичи поглед". Така че няма наблюдение, просто друг план  Wink
Приятна нова седмица на всички!

# 260
  • Мнения: 153
Добро утро и от мен, понеделнишки съм ранобудна, детето спи, не искам да му тропам, значи време за форума.
Вчерашният мач Австрия-Хърватска беше във Виена, Ernst Happel Stadion. Аз пък бях за хърватите, те австрийците като българите, ако не бяха домакини, щяха да участват, ама друг път. Покрай европейското доживяхме да видим отворени магазини в неделя, но само по центъра. Аз си мисля, че няма културни запалянковци, независимо от нацията, та не рискувам да напускам 22ри бецирк. Но в сряда се разбрах с бивша колежка  да се видим по Марияхилфер, та ще видя как е.
По повод вчерашния Vatertag, реших да видя в гугъл дали няма и бг вариянт и вижте какво открих http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BD_%D0%BD%D0%B0_%D0 … D0%B0%D1%82%D0%B0. Вие празнувахте ли?
Момичета, вчера реших да подстрижа Виктор, че му е много дълга косата, претърпях провал  Crossing Arms, голям рев, чак реших, че го боли нещо, а то май човекът си иска дълга коса Thinking. Някоя от вас подстригвала ли е толкова малко детето, дайте някой типс. Ще почакам 2-3дни да забрави и мисля пак да пробвам.
Лек ден и успешна седмица Hug

# 261
  • Мнения: 292
Anna, много странно ми се вижда това момче да реве за косата си, моя даже си поддърпва дългия перчем и вика "weg", с неголямо удоволствие му го отрязах. Колко е дълга тази коса на Виктор, че да му я режеш? Нашето първо подстригване беше на 18 месеца! И защо се мъчиш ти а не го заведеш в ДМ, там е безплатно за деца до 3 години, а и хората имат повече опит Laughing

Някой търсеше мокет като трева-извинете за израза, ама се сещата за какво става въпрос- видях такъв в КИКА, само 4 евро метъра!

Сега и аз да дам "отчет от мястото на събитието"-ЕВРО 08

След 2 дневен, много солиден курс с теория и практика, даже и писмен изпит накрая, вчера почнахме същинската си работа на ordner. Получихме шапки и т шъртки, сигнални елеци и 2 аусвайса и хайде на стадиона! Групата ни я оставиха на главния вход, където влизат отборите и виповете, точно до един лекарски пункт, връчиха ни 2 въжета и ни обясниха как ще правим шпалир да не стигне публиката до автобусите на 2 та отбора. Кеф! Аз се бях приготвила да работа на проверката на входа, където за 15 секунди трябва да се провери 1 жена запалянка, има клякане и много отговорност/ забранено е внасянетто на пиротехника и още сумати неща / Мислех си голям късмет извадих, да ама не, след като влязоха 2 та автобуса и получихме похвала за отлично справяне казаха "жените да си ходят", изведоха ни от стадиона и чао до четвъртък #Cussing out
Всяко зло за добро де, гледах мача по телевизията, а по новините споменаха с лошо колегите Mr. Green
Сега за впечатления- определено се промениха представите ми за футболните събития като срещи на пияни мъже, готови да се бият,където жените нямат работа. Grinning Момичета, по стадионите се мотат много хубави мъже, и то САМИ!!! Нямам предвид футболистите, те от удари от топката едва ли имат нещо в главата вече, но публиката newsm76
Имаше естествено и смесени групички, даже и сами девойки видях, ей така нагримирали се като запалянки и на мач?!? Имаше и семейства с деца, даже видах и 2 бебета!! Непроходили!! Един сляп, няколко инвалиди в колички и пр народ, който се вижда и по виенските улици! Подпийнали имаше, но поне в ранния следобяд пияни все още нямаше Mr. Green
Още на курса ни успокояваха, че при игра на националните отбори публиката е супер културна и няма простотиите, с който телевизията ни промива мозъците. Най-опасните запаланковци са англичаните, а те не са на ЕВРО 08.

И така мина успешно първия шпилтаг, да видим какво ще донесат останалите newsm78
Не мога да го разбера футбола, както и всички колективни спортове, не ми е интересно, но данданията покрай него става, че оствен това има работа и положителни емоции. Тук е мястото да си призная, че като видях на курса куфара с пиротехниката ми се прииска да се тръгна!
Не срещнах за сега бг присъсвие на стадиона, макар че се заглеждах по акредитациите, на моята пише че съм БГ, ама да  съм единственото присъствие на тази нефутболна нация на стадиона?! Хайде де!

Я да се обади  ако има някой там Joy

P.S. Само да добавя, че този най голям австрийски стадион е по-малък от нашия "Васил Левски " в София и това е не само мое мнение!!

Последна редакция: пн, 09 юни 2008, 10:21 от susan

# 262
  • Мнения: 4 399
Нещо май много съм се смахнала щом си мислех че австрийците вчера са играли в Клагенфурт. Обаче аz не гледах самия мач, а само видях картинки от Клагенфурт и реших че е там, но явно съм се бъркала с немците. След 2 часа бръмчене на тоя хеликоптер, който като че ли беше zакачен над нашата къща, вече можех да си объркам и собственото име.  #Crazy От мачове не раzбирам и не се интересувам, но тоя Клагенфурт иzглежда много интересно място, само да не беше толкова далече.

Суzан, не ми ги хвали тия мъже дето ходят по стадионите, та дори и да са хубави и да не са пияни. Stop Нещо не мога да си падна по мъж на който там са му интересите, та ако ще и бира да не пие.

И да се оплача че не ни стига натоварен транспорт с футболни zапалянковци, ами в 8.30 ч. сутринта трябваше да се придвижвам в претьпкан автобус с 2 класа ученици, иzрисувани с червено_бели zнамена по буzите. На всеки крак имах поне по 3 деца, едно ми висеше на ръката, едно на гърба, едно почти ми влеzна в чантата.  #Crazy Никога няма да спра да се чудя какво толкова спешно имат zа вършене тия ученици и детски градини, та редовно zадръстват градския транспорт преди 9.00 часа. Но днеска беше просто върха на елхата и не zнам чавки ли са иzпили моzъците на тия учителки дето ги бяха повели или вече им е писнало да работят. И до края на юни май ще е предимно все така, zащото тук юни май го имат zа месец zа раzвлечения, а не zа учене.

# 263
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Вяра, много генерални заключения си правиш за мъжете посещаващи стадионите!
Недей така, може да обидиш някого! Там не ходят само дрогирани и пияни олигофрени, като тези които дават по телевизията след поредния бой! На футболните мачове не присъства само агитката,  състояща се 80% от хора които не знаят къде се намират. Има и друга публика, в чийто  състав са хора, за които футбола е страст, хоби, начин за разпускане и аз не виждам нищо лошо в това!
Не говоря наизуст, просто дълги години и аз самата съм била неотлъчно на стадиона!

# 264
  • Мнения: 4 399
Жени, съжалявам ако личното ми мнение zа мъжете обижда някого или не ти харесва, но то е такова, неzависимо дали zа останалия свят е правилно. Едни харесват руси, други черни мъже, а аz такива, които не ходят по стадионите или иzобщо не иzпадат в крайности. Кое е обидното? Ако кажа че не си падам по руси мъже, например, пак ли ще е обидно? newsm78 И не е ли нормално всеки да има някакви критерии zа това какво му харесва и какво не? Някак си не мога да харесвам всички мъже на тоя свят...

# 265
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Вяра, то е ясно, че не може да харесваме еднакви мъже, но твоето изказване не прозвуча точно в този контекст. Напротив, имаше лека нотка на отвращение!
Лично мое мнение е, че 80% от мъжете се интересуват от футбол, значи ли това, че на точно такъв процент от жените, мъжете са смотаняци или пропаднали, не знам точно какво влагаш в " не ми ги хвали тия  мъже дето ходят по стадионите".
Не съм имала за цел да се конфронтирам с когото и да било, но бях провокирана от твоето мнение. Мисълта ми беше, че е по-добре да помислим, преди да правим такива генерални обобщения, защото без да искаме можем да засегнем някого! Това е!

# 266
  • Мнения: 4 399
Не, Жени, оzначава само че тия 80% не са zа мен. Това не ги прави с нищо по лоши или долнокачествени. Просто zа мен интересите на един мъж са много важни и футболните такива не се вписват в приоритетите ми, така че последното място където бих се оглеждала zа мсж са стадионите. За мое щастие всички мъже с които сьм имала връzки са били от останалите 20% и толкова ми стига. Мисля че търсиш под вола теле и откаzвам да се обяснявам повече zа предпочитанията ми към мъжете.
Ако има нещо интересно във форумите zа мен това е чуждото мнение, но се окаzва че zа много хора всяко мнение раzлично от тяхното собствено е обидно. Хайде мир, и пожелания zа по_ малко мнителност и повече толерантност към чуждото мнение. Peace

# 267
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
За последно се изказвам по въпроса. Не мисля, че съм мнителна, още повече, че това определение никак не ми се връзва със конкретния спор. Уважавам чуждото мнение и го зачитам, но не и когато то може да засегне някого, в случая  не визирам себе си. И не на последно място, изобщо не става въпрос за предпочитанията ни към мъжете, а затова, че един мъж, който се интересува от футбол, със нищо не е по-лош от този, който не се интересува. А по какво би следвало да се увлича и забавлява в свободното си време идеалния мъж?
Лек ден!

# 268
  • Vienna
  • Мнения: 261
Вчера в болницата направо си паднах: Хората си сложили и знаменца по леглата!  Иначе резултатите не ме интересуват много. Това че Австрийците и един мач няма да спечелят според мене е ясно. Вяра, относно тълпите ученици в градския транспорт: тука по традиция през юни не се учи нищо. Материала са го минали, а има още занимания. Естествено и първите поправителни изпити правят по това време. Аз като ходих тука на училище всеки ден имахме разни мероприятия.
Аз минах на колело. Ем малко форма ще направя, ем не се гъчкам.

# 269
  • Мнения: 185
ей 4е интересна тема се zаформи
права е жени, 4е zа4ита 4уждото мнение,...Но нека да не налагаме собственното си на другите и да искаме после да уважават на6ето мнение Confused.  Подкрепам Жени, и аz сам ходила на ма4 поне неколко пьти и сигурно некога пак сте отида.
  Идеалниа мьж zа мен е тоzи с всестранни интереси,които се интересува даже и от футбол. А не някой дето няма информаzиа и неzаинтересован олигофрен.

Вярно, Ритамае, аz пак видях друг абсурд ъ баба пенсионерка с инвалидна коли4ка и zнаменzе / и тя ли е от тия 80% дето говори вяра/    Laughing

Общи условия

Активация на акаунт