Препоръчайте ми хубав зехтин, моля...

  • 60 836
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Аз купувам Kirlangic, турски, много го харесвам!  Peace  Винаги съм се чидула, защо не се коментират турските зехтини, а все гръцки и испански - основно.

Сега гледам да видя колко процента е киселинноста му, но не знам как се пише. Не знаех за този критерий.
намерих кисилините, пише - max 1%

# 16
  • Мнения: 27 524
Сега гледам да видя колко процента е киселинноста му, но не знам как се пише. Не знаех за този критерий.

Acid или Acidity  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 11 747
Сега гледам да видя колко процента е киселинноста му, но не знам как се пише. Не знаех за този критерий.

Acid или Acidity  Simple Smile

да, видях в речника  Embarassed и намерих. Би трябвало да е добре, по-малко е от 1%. Абе аз много си го харесвам този зехтин, така че препоръчвам да се пробва, ако някой се колебае.

# 18
  • Мнения: 3 219
И аз сега се загледах, 0.5 киселинност пише на на  Borges

 pina, я дай снимка на твоя и ориентировъчна цена

# 19
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Като купувам зехтин винаги оглеждам бутилката(винаги стъклена и прозрачна) дали е наситено зелен и дали няма някакви утайки и плаващи съмнителни частици. Най-често купувам италиански или испански. Гърцки съм взимала оттам някаква неизвестна тук марка и беше разкошен. Тукашния гръцки зехтин обаче не ми харесва.  Rolling Eyes Същото мога да кажа и за турския зехтин. Купувам само екстра-върджин. Коста Д'оро, Борхес, Монини и сега купих един испански също е хубав , нещо с Педро беше  Thinking
Някой пробвал ли БиоЗехтина? Защо е в зелена бутилка, не мога да видя консистенцията и цвета  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 11 747
Ето снимка на 'моя'



но не съм виждала тези големи разфасофки. Аз взимам малка. Цената за съжаление не помня!  Embarassed  Около 3.80лв беше, нещо такова май, но за 250мл.

# 21
  • Мнения: 3 219
Благодаря, то между другото малката разфасовка винаги излиза по-скъпо

# 22
  • Мнения: 11 747
ами сигурно, трябва да се огледам за големи разфасофки

# 23
  • Мнения: 5 462
Запис за темичката , по късно ще пиша

# 24
  • Мнения: 3 641
И аз съм най-доволна от Коста Доро, а съм пробвала какви ли не Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе това си е до вкус...купувай малки разфасовки и пробвай! Аз купувах поне десет различни вида, докато си "намерих" зехтина - Минерва, студено пресования, в стъклената бутилка. Ухае невероятно Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 7 039
Използвам Коста Доро - студено пресован, много ми харесва, но не готвя с него, защото излиза много скъпо.

# 27
  • Мнения: 27 524
Има зехтин и за готвене, и за пържене... те са доста по-евтини от първата преса и пак са хубави  Peace

# 28
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Коста доро само купувам

# 29
  • Мнения: 731

И аз ползвам същия и съм доволна. Половин литър го взех за 7,80 лв. ако не се лъжа  Peace

Общи условия

Активация на акаунт