Редно ли е да се прави кръщене на дете под една година?

  • 35 237
  • 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Въобще не е рано.Аз също исках да го кръстим малък, но не стана.Надявам се това лято вече да го направим  Peace

# 16
  • Мнения: 3 146
Не мога да разбера, защо толкова много хора, които изобщо нямат сериозно отношение към християнската религия, което си личи по никаквите знания, които имат в тази сфера, държат да кръстят децата си. Въпросът ми е сериозен.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Колкото по-малко е бебето на кръщенето си,толкова по-добре.По-малко плачат и минава по-лесно.Няма правило да не се прави кръщене на дете под годинка.Напротив,в миналото са ги кръщавали възможно най-рано.
съгласна съм  Peace

# 18
  • Мнения: 1 516
Че какво му е нередното Simple Smile. Кръстихме Виктор през август миналата година в Троянския манастир. Умишлено си избрахме дата, в която навършва 6 месеца, защото също е зимно бебе.

За това нещо няма рано или късно. Колкото за бравото на избор - склонна съм да се съглася, но не това е темата  . Кръщенето обаче не отнема правото на избор на кръстените деца... Peace

gergandi, едва ли преди 100 години нашите баби и дядовци са познавали църковните закони и Библията "par coeur", но това не им е попречило да съхранят вярата си... За щастие църквата не дискриминира вярващите на "знаещи" и "незнаещи" ... Елементарни познания що е то Бог - всеки има...  Peace

# 19
  • Мнения: 444
Защо да е нередно??? Моят племенник го кръстихме когато беше на 45 дни, така че мисля че не е проблем  Hug Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 165
Редно е когато вие прецените. Ние също сме родени зимата - ноември и сега в неделя ( 18 май) ни е кръщенето Flutter
И преди 40 дена може да се кръщава, но майката не трябва да присъства в църквата.

 Peace

# 21
  • Мнения: 3 929
Можеш да го кръстиш според църковните правила след 40-я ден, като е хубаво да си го водила да му четат молитва за въвеждане в православната религия. Не се притеснявай за ритуала, нормална реакция на бебе към всяко ново и необичайно нещо. Синът ми беше на 1 год., когато го кръщавахме, и въпреки че много обича водата и къпането, се разплака на кръщенето.

# 22
  • Мнения: 641
И преди 40 дена може да се кръщава, но майката не трябва да присъства в църквата.

Точно така са кръщавали едно време.

# 23
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Разбирасе, че може да се кръсти детето  преди една годинка. Родителите ми са ни кръстили на 40 ден при това през онова време в което църквата се е отричала от управляващите. Така попът им бил казъл. За да не давам излишни съвети по-добре отиди в близката царква и попитай.

# 24
  • Мнения: 8 999
Нито според църковните канони, нито според милионите суеверия, е вредно да се направи кръщене преди детето да е навършило 1 г.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, даже съм чувала, че колкото по - рано, толкова по - добре (по - здраво ще расте). Свещениците и до ден днешен си кръщават бебетата на 40 - тия ден, както си е по канон.  Peace

# 26
  • Мнения: 1 103
Няма срок в който да си кръстиш детето, някои го правят по-рано, други по-късно, трети изобщо не си кръщават децата.Спокойно можете да направите това което искате.
Да ви е жив и здрав малкия , това е най-важното
Да естественно  Peace

# 27
  • Мнения: 1 447
Има много подобни теми, няма значение кога ще е кръщенето, принципно когато си решат родителите.Аз направих кръщенка на 1г., но защото исках да е с първият рожден ден на малката наведнъж.
И ние мислим да го направим на годинката заедно с първия рожден ден.
Всеки самичък си решава кога да направи кръщенето.

# 28
  • Мнения: 610
Защо да не е редно?Когато попитах попа за кръщене-той ми каза,че колкото по-рано толкова по-добре.Моята принцеска е родена октомври,а кръщенето реших да е през август-тя беше на 10месеца.

# 29
  • Мнения: 512
Няма срок в който да си кръстиш детето, някои го правят по-рано, други по-късно, трети изобщо не си кръщават децата.Спокойно можете да направите това което искате.
Да ви е жив и здрав малкия , това е най-важното

Напълно съм съгласна.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт